Navrátilec parmen94[CZ]: Je to super pocit hrát zase s Elitou na serveru

05.08.2017 12:42

 

    Doba se stále posóvá a čím starší hrou Vietcong je, tím spíš se k němu vracejí jeho věrní hráči. Jako se do Elity vrátil před nedávným časem Elit'ák Nasch, doplnil ho o pár týdnů později další elit'ácký navrátilec našeho Coop kolektivu, zapálený hráč parmen94[CZ] . Nejdřív byl semtam náhodou viděn přes web vietcong.eu na [AT]Homiho_CZ Elit'áckém dedicated serveru [CZ-SK] a poté, co jsem ho kontaktoval, se posléze ukázal i u mě na serveru. Vypadá to, že se parmen94[CZ] k Vietcongu nevrací jen na chvíli.

V téhle sóvilosti můžeme také poukázat na to, že nejenže se někteří hráči vracejí, ale v těchto pokročilých dobách, kdy už hru moc hráčů neokupuje, se dokonce i najdou i noví hráči, kteří dobře zapadají do koncepce pořádného a systematického Coopu a do samotného našeho Elit'áckého týmu jako takového. Je skvělé, že naše aktivní řady je ještě i dnes možné posílit. ,,Dá se tomu věřit,'' přikyvuje parmen94[CZ] ,,protože pořád vidím, že to hraje dost lidí i po té době. Je to prostě povedená hra. :-)''

A tak když se vrátíme k našemu hostu, který Vietcong velmi rád hraje a zvláště s dobrou partou lidí (jak jinak taky, asi tohle tak máme všichni), se při svém malém restartu poohlíží i po jiných zbraních, které doposud používal. Co si tak mlhavě pamatuju, tak parmen si občas vezme pro hru Thompsona, semtam naposled při hře v jeho rukách můžeme vidět karabinu M14 a v dřívějších dobách to relativně byla silná M60. Nicméně jeho vidět s M1 bylo vyjimečné, spíše až by se dalo říct neobvyklé.

,,Občas jsem s tím chodil. Jak se říká: ''změna je život''. Docela pěkně se mi s ní střílí a hlavně je nádherná! :-D'' No, to je taky pravda. Některé zbraně nejenže jsou pro střelbu na přesnost účinné, ale některé i svou konstrukcí vypadají solidně. Ještě by to chtělo vyhlásit soutěž krásy zbraní. To by byla zajímavá anketa, že? :-) No vidíte - to není zas až tak úplně špatný nápad. Jenom mě to zrovna ted' při psaní napadlo a nápad na novou anketu je tady!

Pravdou taky je, že anketu jsme tu neměli ani nepamatuju. A tak místo otázky ''Jaká je Vaše nejoblíbenější zbraň?'' dát tentokrát pro změnu ''Která zbraň je podle Vás nejhezčí?'' se docela vybízí, co myslíte? To opravdu není špatný nápad a taková anketa může být pro každého jednotlivého návštěvníka našeho webu zajímavá. Docela by mohlo být zajímavé, která zbraň by se ukázala u většiny jako nejhezčí na pohled. Nicméně to možná ale až někdy příště. Ted' se vrat'me zas k našemu hostu.

A taky jednou z věcí jsou nepochybně legendární hlášky, které hra obsahuje a které pocházejí nejčastěji z hlavních postav. A parmen94[CZ] hraje se CJ Hornsterem a těžko si ho představit s jinou postavou, která by ještě k tomu měla snad lepší hlášky a které Hornsterovy hlášky nebo samotné nadávky jsou nejlepší. ,,Nemůžu napsat, která nejvíc... líbí se mi všechny jeho hlášky. Je takovej... správně nas*anej! :-D Ale jestli mám napsat jednu ''nej'', tak asi: ,,Táák, pojd'te si pro mě, haj_lové!'' ''

A umíte si představit tu krásu, když by se vzhledem k navrátilcům dala zahrát hra při slušném počtu? Dneska je to už spíše vzácností a to ještě né každý může hrát aspoň hodinu a půl, pokud dotyčnému hráči do toho nevleze něco jiného. Každopádně at' už by to byli čistě Elit'áci, členové Alpha Teamu nebo někdo z blízké =GONZOvy= party, byla by to solidní pařba. Takhle když se vzájemně udržujeme, tak hra má svou kvalitu a zkrátka to musí stále bavit. Hlavně pro ty, co mají Vietcong hodně rádi.

,,Tohle by bylo fajn. Bylo by to super zaplnit server jen těma správnejma lidma,'' zakončuje parmen94[CZ] svá úvodní slova. A my se už přesuneme k hlavní části rozhovoru, kde bych protentokrát chtěl podotknót, že jelikož mi se přiznám už docházely nápady na otázky kolem parmenova návratu, je rozhovor částečně kratší, než na jaký standard jsme zvyklí. Nicméně i tak věřím, že na kvalitě a počtenosti rozhovoru Vám to nijak neubere.

 

 

Nazdárek, parmene! Nějak ses naší Elitě a Alpha Teamu někam zatólal před několika měsíci zničehonic. Co se odehrálo?

Odehrálo se to, že mě PC hry nějak omrzely. Hrál jsem chvilku novější hry jako Call of Duty, Assassins Creed, World of Tanks a podobně. Ale pak mě omrzely i tyto a nehrál jsem prostě vůbec nic.

 

Kdy ses začal postupně vracet a co tě motivovalo k tomu návratu?

Může to být asi měsíc, nebo dva... Nějak mě tak napadlo si zase po dlouhé době pustit Vietcong. Dal jsem jednu ''Rychlou bitku'', abych si to trošku zase osvojil a pak hurá na Elit'áckej server střílet rejžožrouty jednoho za druhým. Jen se to nějak nevyvedlo a měl jsem skóre snad 1:8! :-D Ale chytlo mě to a zašel jsem občas i ke =GONZOvi=, občas na Elit'áckej server a zase mě to chytlo jako dřív. :-)

 

Zhruba kolikrát týdně ted' hodláš hrát?

Jak kdy... někdy si dám třeba jen 20ti minutovku na Elit'áckým serveru, abych se odreagoval a pak to zase vypnu. Ale občas bych si chtěl dát večerní hru u tebe na serveru - tu správnou pohodku. :-) Záleží spíš na tobě, jak často budeš zakládat server. Vždycky bych se chtěl aspoň na chvilku ukázat. A o víkendu bych chtěl dávat u tebe na serveru zase hry přes celý dopoledne jako dřív. To mi chybí.

 

Proč u tebe osobně je Vietcong hrou, ke které ses vrátil? Jaké k němu máš vazby? Hrál v tom roli i náš Coop kolektiv?

Protože Vietcong je pro mě už taková srdcovka. Je to asi jedna z prvních pořádnejch her, který jsem hrával už jako malej. Mohlo to být snad jen rok nebo pár let po vydání, když jsem to poprvé zapnul. A jako malej kluk jsem se strašně smál u těch nejsprostších hlášek CJ Hornstera a podobně! :-D A co se týče Coop kolektivu, hrál v tom ted' taky velkou roli, protože mě to zase chytlo a tohle je jedinej pořádnej kolektiv, se kterým si suprově zahraju.

 

Zkóšel si nejdřív, jestli jsou naši známí hráči aktivní, včetně ještě dedicated Elit'áckého serveru a jestli jsme aktivní i zde na webu?

Nezkoušel jsem hráče. Když na mě vyskočil serverlist, hned jsem šel automaticky na Elit'áckej server. Popravdě web mě v první chvíli ani nenapadl. Až jsem se připojil na server, tak mě napadlo, že máš i tenhle skvělej web a že já vůl na něj zapomněl. :-O

 

Lákají tě třeba zkusit i nové Coop mapy, třeba od =GONZA=?

Jasně že jo. :-) Když se domluvíme, hned bych nějakou zkusil. Jeho mapy se mi líbí, má je dobře udělaný, dobře se na nich hraje.

 

A taky tě možná přilákaly hlášky, které zpracoval do souboru další známý hráč - specialista s nickem xhc. Jaké to je pro tebe si zpestřit hru hláškama z Kampaně do online části hry?

Nemůžu říct, že by mě přilákaly. Dozvěděl jsem se to až od tebe. A je to naprostá paráda. Slyšet Hornstera jak nadává, Crockera jak má uplně jiný hlášky. Hodně to tu hru vylepšilo si myslím.

 

Je hra díky těmto hláškám živější, než když jsou slyšet ty původní heslovité?

Jasně že jo. Je velkej rozdíl, když třeba říkám ''OK'' a Hornster někdy řekne ''OK'', někdy zase ''Jasně brácho'',''Jasně'', ''Rozumím'' a pododobně.

 

Četl si rozhovory s vývojářem bývalého PTERODONu ''Birdmanem''? Jak na tebe zapůsobily a co zajímavého pro tebe sis z nich ''odnesl''?

Musím se přiznat, že zatím nečetl. Chtěl jsem, ale vždycky na to zapomenu...

 

Jak ty sám osobně vůbec pohlížíš na rozhovory jako na aktivitu našich Novinek?

Myslím si, že je to výbornej nápad. Člověk se aspoň něco dozví o samotným hráči. A to si myslím, že je dobře. Aspoň se jako Elita trochu líp ''poznáme''.

 

Vždy si hrál s postavou Hornstera, který k tobě tak nějak sedí, ke svalnatci. :-) Ovšem vždycky jenom s jeho šátkem a ted' sis zvolil nově čepici. Proč?

Nevím, kde jsi přišel na to, že jsem svalnatec! :-D Co se týče čepice, tak koukám, že si všímáš i detailů. :-D Spíš jen zkouším jak to bude vypadat.

 

        Odpověd': Většinou si detailů všímám no. :-) Su tím známý si myslím. A svalnatce jsem bral tak nějak ze srandy, ale myslel sem to i tak, že seš na drsnější povahy nebo typu vojáka.

 

Když se řekne slovo Vietcong, co se ti jako první v hlavě vybaví?

Hláška ,,Ne*e*te mě, nebo vytáhnu bouchačku a vlítnu tam mezi vás!!!'' :-D

 

A co naše komunita? Elit'áci, =GONZOva= parta a Alpha Team? Co pro tebe toto uskupení znamená?

Znamenají pro mě hodně. Je to skvělá parta lidí, s kterejma si skvěle zahraju tuhle pořád ještě skvělou hru. Navíc =GONZOvy= mapy, to je taky paráda. Rád si je zahraju.

 

Plánuješ někdy za náma přijít na TeamSpeak? Jistě si vybavíš ty časy, kdy jsme byli při hraní na Skypehovoru...

Jasně že vybavím. :-) Hned byla ta hra lepší, líp se spolupracovalo. A s tím TeamSpeakem... když mě s tím někdo naučí... :-D 

 

        Odpověd': Není vůbec problém. Je to s ním vcelku jednoduchý. Stačí nainstalovat nejlépe poslední verzi programu a hlavně mít kvalitní mikrofon se sluchátky a je to. A nakonec jsme se na TeamSpeaku sešli a bylo to dobrý. Snad to bude příště lepší s pingem.

 

Nedávno jsem našel ještě nějaká nová zajímavá videa s dabéry. Byl ses podívat at' už k nim do podsekce, nebo vyzvídal si i Novinky jinde po webu?

Popravdě jsem tvůj web zatím neprojížděl vůbec. Chci si k tomu někdy večer sednout a mrknout na to. Jak na rozhovory, tak i na videa, screeny a tak.

 

Jak si mezitím vyplňoval ten svůj čas, co ses od Vietconga odizoloval?

Hodně rád chodím do lesa s kámošema a hlavně mě baví airsoft. Takže jsem se kromě těch ostatních PC her co jsem jmenoval, často toulal v přírodě a bojoval v terénu. :-)

 

Jaké to je, když si člověk v podstatě z venkova i po 15ti letech může zahrát se svou partou lidí?

Naprosto skvělý! Zvlášt' po tak dlouhé době. Je to super pocit hrát zase s Elitou na serveru. :-)

 

Je podle tebe dobře, že je o Vietcong tak pečován, pokud se budeme bavit o vyhledávání alternativ poskytovatelů pro pokračování online hraní?

Jasně že je to dobře. Je super, že se najdou lidi, kteří se o to takhle staraj' a snaží se tu hru pořád udržet. Byla by totiž strašná škoda, kdyby ta hra upadla do zapomnění jen kvůli zrušení GameSpy. Zvlaśt', když to pořád hraje tolik lidí. Myslím si, že na tak starou hru je to super výsledek. A nejenže to hrajou - hledaj' si způsoby jak to hrát i bez podpory GameSpy a to si myslim, že je super, že je o to ještě pořád takovej zájem.

 

Je podle tebe šance, že by si člověk mohl zahrát kvalitní hru ve večerních hodinách? Já nedávno viděl celkem 28 hráčů na seznamu serverů.

Šance tu možná nějaká je, ale když jsem dřív hrával večer, byly to spíš CTF servery, kde to nemělo nic společnýho s Coopem nebo trochou taktiky... prostě banda bláznů, co běhá po mapě a střílí na cokoliv se pohne nebo kempí a ani se nehnou. Ale nevím, jak je to ted'. Bylo by super zahrát si večer na plným serveru, ale s lidma, co se budou snažit i o nějakou taktiku.

 

Poslední otázka: Hledáš si na určitých místech map místečka, odkud se Kongové dobře střílejí a slouží tato místa pro tebe i jako dobře soustředění se?

Za tu dobu co už Vietcong hraju, mám na většině map svoje místa, odkud se mi dobře střílí a pokryju určitej prostor. Ale protože už to všechno znám, snažím se hledat jiný cestičky, jak se dostat do určitých míst, abych si ty mapy zase trošku ozvláštnil a nehrál to pořád dokola se stejnou taktikou a stejnou cestou.

 

    Díky za poskytnutí rozhovoru, že sis na něj udělal čas! At' tě Vietcong zase nastálo baví a je pro tebe tou nejlepší hrou ze všech! Měj se hezky a zase někdy ,,zdar'' u Coopu!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

dost lidí i po té době. Je to prostě povedená hra. :-)''