Nečekané malé překvapení v misi Ohnivé peklo

27.12.2014 14:19

 

    Tak to bylo zase jednou překvapení! V poslední části misi Fist Alphy jsem chtěl původně vyzkóšet, jak to bude vypadat, když těsně před zahájením poslední rádiové komunikace s vrtulníkem odjistím granát a budou kolem mě nalepení členové týmu. Jestli posléze budou přesto i zkrvavení nastupovat do Úháčka. Tomuto pokusu však předcházela malá ani ne tak kuriozita, jako spíš zajímavost. A nečekaná.

Když hráč zabije hlavního plukovníka v chatrči a je jedno, jaký způsob si vybere, jestli granátem a chatrč je v plamenech nebo ho oddělá osobně z bezprostřední blízkosti. Tady se mně ještě nic zvláštního nestalo. Ale pak, když jsem k cisterně vedle této chatrče položil trhavinu C4 a utíkal nahoru na plošinatou skálu u přistávací zóny, dočkal jsem se i přes zapnutou nesmrtelnost šoku.

Těsně před výbuchem jsem si klekl na kraj skály nad nádrž a myslel jsem si, jak se podívám na to, jak to hezky bóchne. Bóchnulo to a jedno z prken, které drží jako podstavec nádrž nad zemí letělo přímo na mě a během jedné sekundy jsem byl mrtvý! Myslel sem si, že trosky, které se roztříští, jsou pak už jenom pro efekt výbuchu a vyletí jako nehmotné předměty. Pak zbydou po cisterně jen nějaké zbytky, úlomky a následný oheň.

To bych ale skutečně nečekal, že vyletí dlóhá deska do povětří přímo zrovna na mě a ke všemu mě okamžitě sejme. A to ještě je nutný dodat, že v točivém záběru na mou mrtvolu Douglase to splašené prkno ještě šaškovalo mezi porosty a balvany. Ve vysoké rychlosti se otáčelo a překrucovalo, než mi zmizelo z dohledu. Osobně toto považuju za velké překvapení. Když zničím protiletadlové kanóny v misi Ruiny Po Tlong Karai a zůstanu i s cheatem u nich, tak se mi nikdy nic nestalo.

Nemám však vyzkóšený, jestli toto prkno vyletí pokaždé do stejného místa nebo je exploze vývojářema zpracována i pro další směry výbuchů, kdy se dřevěný podstavec rozplyne. Jinými slovy jestli se to vygeneruje i jinak. Každopádně kdo chce misi normálně dohrát, at' se rozhodně do blízkosti cisterny nepřibližuje.

A druhá věc s výbuchem granátu: Zde po něm následuje závěrečná videosekvence, kdy Úháčko začne přistávat a stalo se, že nakonec nastópili jen dva vojáci a zbytek jsem zabil. A jinak zůstalo Úháčko na zemi a dál se nic nedělo. Pochopitelně s nepotěšujícím nápisem ,,Mise byla neúspěšná''. Prostě jsem si chtěl zkusit, jestli vůbec na tuto videosekvence dojde a když jo, tak jestli nastópí všichni Vaši vojáci. Jo mimochodem - opravdu všichni?

Sám Douglas tam nikdy není vidět, že by do vrtulníku nastópil. Odletí se bez něj a až v dalším záběru, kdy se Úháčko zvedá už tam docela vidět je, že v něm sedí a to včetně jeho závěrečné řeči, než nastópí na obrazovku smutná závěrečná zpráva o tom, že Doug padl v misi proti Vietcongským ,,výběrčím daní''. Což je jenom pro připomenutí jednou z mnoha chyb vývojářů, kterých se dopustili. Je totiž zajímavé, že s terény ve hře si dokázali pohrát a i celý příběh Vietconga měli vymyšlený a zároveň dobře i promyšlený a tyto byt' sebemenší chyby jim unikly.