Ničení džípů v misi Most

22.11.2014 21:08

 

    V objevených kuriozitách nebo chcete-li zajímavostech sem se přesunul z Pevnůstky o mapu dřív do pozdější mise v Kampani. Jsou to serpentýny, ale konkrétně se jedná o část mise Most , který Seržant První třídy Steve Hawkins dostane za úkol vyhodit do luftu. O most samotný tentokrát vůbec nešlo. Chtěl jsem vyzkóšet, jestli Kongové budou schopni zabít jednoho z pilotů v Úháčku, ve kterém se letí a sedí se u pravého kulometu.

Během oblétání u mostu letěly trasírky z ruských zbraní na vrtulníky (i s bojovou helikoptérou Bell AH-1 Cobra) jako o život. Takže jsem nestřílel a čekal, jestli se to do náletu stíhaček F-5 ''Tiger'' přežije a i po něm. A zjistil jsem zajímavou věc: Některé džípy na cestě explodovaly, ačkoliv jsem do nich vůbec nestřílel. Myslel sem si, že některé z nich prostě pro efekt přestřelek bouchnout musí.

Přemýšlel jsem, jestli to nezpůsobují výstřely ze zbraní Vietnamců, kteří střílí na vrtulník, ale přitom jsou za nimi schovaní. Takže následoval výsadek z Úháčka a pokusy mohly začít. Šlo libovolně si vybrat jakýkoliv džíp, který nebyl zničený. Že lze tato dvoustopá vozidla zničit M-79 Granátometem nebo obyčejným granátem by asi nikoho zas tolik nepřekvapilo. V některých misích je zničit nejde a v jiných, asi k tomu určených je možné je prostě všechny vyhodit do luftu.

Ale že je lze zničit třeba těžkým kulometem M-60, brokovnicí Remingtonem 870 nebo třeba Thompsonem byla pro mě novinka. Vytrvalou střelbu do přední části, kde je motor, džíp nevydrží. Funguje to stejně jako v české hře Mafia. Takto lze zničit všechny džípy a řekl bych, že jakoukoliv zbraní, snad možná kromě pistolí. Z M-60 se na dálku tyto vozidla dobře ničí. Ale to by pořád nebylo s kuriozitou ono.

Vše sem prováděl od začátku s cheatem pro nesmrtelnost, jinak bych v Úháčku ''zařval''. Jenže ani ta vždycky nepomůže. At' sou to punji jámy, bodáky v zemi pro obranu, oheň, být pod hladinou vody, zadní vrtule od Úháčka nebo seskok z výšky. Tady dokonce nepomůže ani u výbuchu džípů. Jak? Když je Vietcong v bezprostřední blízkosti džípu a ten vybuchne, Kong zemře. Ale když má člověk nesmrtelnost a z jednoho metru vystřelí z Granátometu nebo ho pokropí M60kou, džíp vybuchne a i přes nesmrtelnost Vaši postavu (Hawkinse) těžce zraní. Zbyde ze zdraví snad jen milimetr čárky v lištičce vlevo dole.

Když se totéž opakuje u jiného vozidla, Seržant už padne. A jeho postava bude s největší pravděpodobností po celém těle krvavá. Takže to je zajímavé. I přes nesmrtelnost je možné se vážně zranit od výbuchu z džípů nebo zemřít. Je v tom nějaká herní chyba, byt' pod cheatem? I když padne třeba minometný granát, nic se postavě nestane. Krom jiného lze do těchto vozidel pálit i mimo motor, o čemž svědčil i jeden z mých pokusů.