O životnosti naší oblíbené hry Vietcong

12.06.2012 20:58

 

    Ano, životnost. To je to klíčové slovo, které bezpochyby dělá Vietcong dodnes aktivním! Když se podíváme na uplynulý roky, Vietcong, ač se to ze současné herní aktivity všech hráčů po Evropě, potažmo celém světě nezdá, byl, je a vždy bude ikonou českých akčních her! Je tomu skutečně už nějaký ten ''pátek'', kdy Vietcong spatřil světlo světa. Je bezesporu prvkem přátelství, spojenectví a relaxu.

Začaly se objevovat první klany a některé z nich už ze samých začátků svých vzniků své existence začaly publikovat prostřednictvím webů. Klany se začaly formovat, rozšiřovat, přibývat, až pak docházelo k určitým soutěžím a to at' už přátelských nebo nějakými těmi oficiálními celorepublikovými turnaji. Vietcong si získal přízeň nejen v České republice, ale i po celé Evropě a v poslední řadě až do dalekých zemí celého zbytku světa.

Mánie se rozšiřovala, přes den a zvláště o víkendech bylo na seznamu herních serverů na internetu skutečně narváno. Přes 1 000 hráčů denně jako maximum ''pařilo'' tuto úspěšnou hru. Samozřejmě započítáváme i zaheslované servery. Tento zhruba nejvyšší počet na počátku svých let byl vždy k vidění v grafu na www.vietcong.cz, kde už ale několik let tato statistiska byla PTERODONem zrušena. A tento nejvyšší číselný rozsah byl zpravidla ve večerních, či spíše v nočních hodinách mezi 21 hodinou a půlnocí. Dokonce i v časných ranních hodinách právě po půlnoci bylo na internetu ve Vietcongu živo!

Když se podíváme na současnost, někteří uživatelé hrající tuto skvělou hru už spíše tvoří pro vlastní radost weby, klany spolu soutěží na bázi přátelských tzv. FW (Friendly War). Je to taková zkouška mezi klany, test schopnosti týmové hry, komunikace a oživení od stereotypu, kdy členové hrávají mezi sebou. Já jsem Vietcong vždy bral jako svou oblíbenou hru a nějak jsem neměl potřebu se zúčastňovat různých soutěží.. Je pravdou to, že v těchto soutěžích může člověk často potkat nové lidi, ale to už je taky otázkou toho, jak se to sejde a také, kdo z jaké části republiky pochází.  

    Ještě nedávno byla možnost na trhu koupit Zlatou Edici Vietcongu. A ta měla lidi inspirovat k tomu, aby tato hra ještě o sobě dala vědět a ukázala zákazníkům, že má stále co nabídnout. Dá se tedy ocenit, že herní aktivita i přesto, že už není taková žhavá jak bývala, má svou pevnou pozici mezi hráči. A to at' už mezi stálými po celé Evropě, či mezi těmi, kdo si na Vietcong zase vzpomene a rozhodne se ho znova nainstalovat, začít pařit a připomenout si ty krásné časy, které určitě patřily k těm nejlepším... a dodnes si troufám tvrdit stále patří. A aby tento článek byl trochu použitelný, přidávám sem pro obohacení anketu, ve které máte možnost vyjádřit svůj názor hlasováním.

 

Odkaz:

Odkaz na sekci O Vietcongu

 

Anketa

Myslíte si, že Vietcong i přes svůj věk, svou vlastní kvalitu a výrazně nižší herní zájem patří dodnes mezi nejlepší hry světa?

Ano (122)
99%

Nevím (0)
0%

Ne (1)
1%

Celkový počet hlasů: 123