O známém a legendárním Vietcong Songu

03.11.2015 19:07

 

    Kdysi jsem nejspíš o tomhle tématickém a typickém songu pro Vietcong již v minulosti minimálně jednou psal. Avšak dívat se do archívu Novinek se mi opravdu nechce. Nicméně tentokrát prostřednictvím tohoto článku se budeme věnovat jednomu momentu, kterého si možná málo který hráč všimnul.

Na první pohled se zdá být tato melodie velmi příjemnou a uklidňující na poslech. Dokonce si trófám i tvrdit, že pokud by byla mnohem delší nebo by si ju člověk ztišeně přehrával opakovaně dle nastavení z hudebního média (nebo chcete-li, tak z různých zdrojů), tak člověk by při ní snad i příjemně usnul. No a proč by také ne? Vždyt' je to rodilý zvuk naší neojoblíbenější hry všech dob. Nebo nejoblíbenější hra aspoň drtivé většiny z nás.

Co má ale vlastně přinést informace, která je předmětem psaného tématu? A snad možná i podstatná? No, napíšu to a rozeberu po svém tak, jak su vždy zvyklý. Možná to někomu nepřijde být jako nějaká novinka nebo si někdo řekne, že sem se skutečně ''brzo'' probral, ale budeme se bavit o videu Vietcong teaser traileru , který je umístěn hned na Úvodní stránce našeho webu a v kterém účinkuje tahle uším lahodící melodie, která je hlavní hudební prezentací VC.

Ještě před tím, než začnu psát o tom, proč tedy článek píšu, tak si každý pravidelný návštěvník jistě všiml, že sem toto video z Úvodní stránky nikdy nevyměnil za jiné. Po pravdě on nebyl žádný důvod. Klip obsahuje, jak sem už psal, klasický legendární Vietcong Song a celkově je video svým obsahem a délkou v prezentačním časovém rozmezí. Tedy žádné zbytečné zdlóhavé přehrávání. Myslím si, že nic lepšího se tam ani nehodí.

A kdyžuž jsem tedy zmínil slovo obsah, tak nyní už se Vy, čtenáři dočtete, o čem je tento článek. Song začíná přistáváním ''Úháčka'' na Streamu na vypálenou přistávací zónu. A hned nato se objevuje první záběr na vesnickou osadu. A tady sem si po neuvěřitelných 12ti letech všiml, že se jedná o rýžová pole z mise Red Dawnu!

Abych se přiznal, tak vždy sem si říkal, odkud tenhle záběr na vesničku vývojáři vlastně nahráli? Jakože z které mise? Nebo to tam dali jako takovou krajinku speciálně vloženou do prezentace tohoto videa? Ne, je to opravdu z této mise, kdy Steve R. Hawkins zachraňuje přeživšího pilota ze spadlého vrtulníku. Proč mi to vlastně tohle nedocvaklo dříve?

No, dost možná to bude tím, že Red Dawn každý zná jako takovou řekněme večerní mapu, kdy je nebe a vlastně celá mapa zahalená do rudé barvy. Kdežto v klasickém Vietcong Songu je tahle mapa v čistě zeleném provedení za denního světla. A k tomu navíc se musí ještě přičíst i relativně špatná kvalita obrazu videa.

Takže budete nakonec překvapeni i Vy. Objektivně někteří možná míň a někteří si toho ani nevšimli a nikdy nepopřemýšleli nad tím, z které mise sou hned ty první chatrče s klackovými ploty. A to ještě musím ''přiznat barvu'', že krom toho sem si myslel, že to okolí kolem chatrčí sou suchá rýžová pole a louky. Takže nevím, jestli su tak slepé nebo jak to mám charakterizovat, ale přijde mi to být spíš legrační a úsměvné, že sem si toho všiml až nyní, že se jedná o záběr na oblast z mise, která byla později vydána samostaně jako malý datadisk a nebyla zakomponována do Vietcongu 1.

Však Vy sami si můžete Vietcong Song pustit a hned na začátku je tahle osádka vidět. Stačí si to jenom stopnót (nejlépe na portálu YouTube , abyste si to mohli prohlédnót v režimu plné obrazovky a i přes tu zhoršenou kvalitu také zjistíte, že je to opravdu z téhle mise). Nedalo mi to, abych na to neupozornil. Přišel mi tento objev být zajimavý. No a všiml sem si toho až nyní. Ted' akorát nevím, jak budu před přiznivcema Vietcongu a návštěvníky webu vypadat. Asi, že sem ''objevil Ameriku''...