Objevené hlášky v Kampani z mise ''Přicházejí''

10.09.2014 20:39

 

    Opět jsem si jen tak pro zábavu zablnul. Dal sem si poslední misi ve Vietcongu1, že si jen tak ze srandy budu zabíjet svoje vojáky a našel nové poznatky. Stačí vzít granáty a vyházet je na CIDG s M16 v ruce. Tito Charlíci v amerických službách řvou Hawkinsovým hlasem a to je docela vtipný. No a americké vojáky jakožto vedlejší postavy u zpevněných M60 v bunkrech lze sejmót z bezprostřední blízkosti do hlavy zezadu Remingtonem870, aniž by se ukázalo ''Mise byla neúspěšná''.

A proč tohle dělám? Jak sem už napsal - prostě jen tak. Je to tak trošku i zkóška toho, za jak rychle sou Vietnamci schopni přejít po lávkách do Nui Peku. I když by Kongové ihned západní sektor obsadili, hra se automaticky přesune do další části mise ''Příliš mnoho cílů''. A to přesto, že vnější perimetr tohoto sektoru je povražděn.

Mimochodem: Ostnaté dráty, kterými je tábor obklopen lze jak granáty, tak i Granátometem odpálit. Tím se ale usnadní infiltrace NVA do Nui Peku. Dokonce lze odpálit můstek, přes který Kongové přebíhají nad zákopy plné velkých bodáků. Dráty lze však odpálit jen v těch stejných místech mezi jednotlivými bunkry, kde podle scénáře je vyhodí do vzduchu Vietnamci. Můžete to vyzkóšet i sami.

Ale co mě nakonec nejvíce zaujalo, byly náhodně vygenerované hlášky vedlejších US vojáků (dabing Jakuba Saice a obličej Marva, kterého člověk hledá v tunelech, místy je od Američana slyšet i hlas Douglase - Luděk Čtvrtlík) a taky v lámané češtině volání a hlášky od CIDG. A kdybych neměl zapnuté Titulky, dost možná bych drtivou většinu hlášek ani neuslyšel, respektive nepřečetl. Člověk může zahodit rádio, které má na zádech a být od něj vzdálený desítky metrů a v titulkách se Vám stejně zobrazí, co Kpt. Rosenfield hlásí. To stejné se týká i všech kolegů v západním sektoru, který bráníte.

Řekl sem si, že několikrát načtu misi a poslechnu si všechny hlášky vojáků a vyfotím titulky co říkají. A myslím si, že tahle vychytávka se mi docela povedla. Hlášek není rozhodně málo. Je přesto možné, že se mi nějaká ta hláška náhodně nevygenerovala s tudíž chybí, ale tenhle pokus sem dělal mnoho minut, tak by snad nic nemělo uniknót.

Jenom škoda, že neumím s programem Sony Vegas. Všechny hlášky bych nahrál a zakomponoval do videa. Ale nevadí. Zaznamenal sem je aspoň písemně a myslím si, že pro mnohé z Vás to bude jistě zajímavá Novinka a budete zvědaví, co se dá při tomto obléhání tábora zaslechnót. Člověk se snaží hrát a užívat si to, takže často ani nevnímá, kdo co řekne. Já si ale tu prácu s tím dal a ted' bych Vám chtěl ukázat, jaké hlášky spolubojovníci volají a myslím si, že některé z nich jsou opravdu zajímavé a člověk by si pak řekl, jak některé hlášky mu při hře unikly. Ted' to však aspoň trochu napravím pro všechny.

 

,,Komunisti jdou tady! Já zabiju všechny!''
,,Oni bouchají drát do luftu!''
,,Oni jít sem, bijte je!''
,,Zkusej prorazit tady! Dávejte si bacha na nepřítele s prknama!''
,,Trung-si, hod' granáta na mosta!''
,,Ty zmrdi vyhazujou do luftu ostnatej drát!''
,,Nepustit, postřílet všechny!''
,,Kurva, lezou sem po nějaký desce!''
,,My mrtvá, jestli my nezničit mosta!''
,,Mají cesta volná, musíme zničit!''
,,Ty zmrdi dali přes zákop nějakou desku, hod'te jim tam granát!''

,,Dali něco přes zákop, aby mohli přelejzat, musíme jim to zničit!''
,,Připravte se, zkusej to tudy!''
,,Zničte jim kurva někdo ten zasranej most!''
,,Oni dou dovnitř! Musela zničit!''
,,Pozor, tamhle je jeden s mostem!''
,,Pozor, tam jeden s mostem!''
,,Néééé, oni už tady u nás!''
,,Most, oni mají most!''
,,Já ne granáty mám, ty hod' granáta na mosta!''
,,Trung-si, zůstala tady! Nepřítel leze sem!''

,,Všem jednotkám, tady Šestka, průnik přes příkop mezi západními bunkry 2 a 3! Zastavte je, nebo nám sem naleze celá NVA!''