Objevené zajímavosti z Nui Peku

05.03.2015 21:10

 

    Potřeboval jsem si v kampani něco ověřit a poté jen tak zlikvidovat NVA, která obsadila Nui Pek. Narazil jsem na takové zajímavosti (jako už tolikrát zmíněných v předešlých článcích). V tomhle případě byla jedna z nich dost kuriózní, až spíše hodně odporuje reálu. Je to jedna z chyb ve hře.

Jde o to, že na jedné stříšce nad upevněnou M60 blízko ubytovacího srubu pro CIDG stojí v misi Poslední boj odstřelovač s Dragunovem (tím směrem se dá člověk do západního sektoru). Tady by ještě nebylo nic moc zvláštního. Vystřelil jsem z granátometu a Kong odlétajíc na stranu zemřel. Ale jen, co se od tohoto místa vzdálím, jdu zákopem a otočím se, už tam zase ten stejný stojí znova!

Nicméně s tím, že Dragunov, když jsem mrtvolu prohledával zůstal na svým místě. Ano - zbraně v kampani narozdíl od hry ve Více hráčích nemizí, trochu sem se v tom popletl. Ve Více hráčích nemizí jen v uživatelských mapách, na kterých je to tak nastavený. Ale abych se vrátil k této kuriozitě, tak znovu objeveného se Konga sem zase zabil. A dál? Jo, samozřémě, že se otočím zády, popojdu a už tam stál zase třetí Kong!

Trošku mi to připomnělo zrovna Rádiovou přenosku v kampani, kde je úplně běžné, že každá vlna útoků si své mrtvoly vezme zpátky. To jinými slovy znamená, že mrtvoly, které hráč se svou jednotkou postřílí, ze země zmizí a z kraje mapy už Vietnamci začínají kopec znova dobývat. Tak stejným způsobem se objevoval nad zastřešeným stanovištěm tento uniformovaný odstřelovač. Docela mě tato věc překvapila a tak sem se ju rozhodl pro veřejnost publikovat k přečtení.

I další zajímavost se váže k Nui Peku, ale musíme se vrátit na úplný začátek celé hry. Jak možná mnozí hráči už vědí, tak v táboře se dá dostat i na místa, kam se hráč běžně nedostane. Musí se to vzít krajem po levé straně střechy střelnice, kde Hornster dohlíží nad Horalem Mingem. Dokonce u vstupní brány, která má nad sebou bílý nápis NUI PEK lze přeskočit přes ostnatý plot.

Když tedy obejdeme kraj střechy střelnice a dostaneme se k docela hlubokému zákopu, ve kterém jsou osazené obří bodáky, zastaví nás pevný drátěný plot. Na druhé straně za zákopem je ostnatý kulatý plot, který drží dřevěné roznožky. Zkóšel jsem, jestli se v některým místě dá tento vnitřní plot přeskočit. Místo toho však přišlo překvapení. Takové, které bych v Příletu nečekal:

Některé části plotu, jako bych šlápl na minu nebo odjistil nějaký drát explodovaly. Takže by pak bylo jednoduché do zákopu plné obřích botců spadnót a zabít se. Celkem jsem napočítal 4 vybuchlé části plotu. 3 nedaleko vstupní hlavní brány do tábora a tu čtvrtou skoro na druhém koncu. Tohle mě dost překvapilo. Nevěděl jsem, že je něčeho takového v táboře možného docílit. Že jde vyhodit plot do vzduchu i pouhým granátem jsem věděl při misích Přicházejí a Přílíš mnoho cílů. Ale že by to docela zvláštně pouhým dotykem šlo i v misi, kdy Seržant Steve Hawkins přiletí na Nui Pek, bych dříve neřekl.