Osobní setkání 11.7. 2015 v Brně

13.07.2015 13:07

 

 

    Vážení Elit'áci a milí hosté,

 

    vůbec poprvé jsme po domluvě s naším Čestným Hostem [AT]Peterem Shannonem_CZ uskutečnili osobní setkání. Peter plánoval už dříve, že se přijede po letech zase podívat na jižní Moravu do Brna. A jelikož s novou hráčkou Vietcongu [AT]Sharkou_CZ rád cestuje po svém kraji kolem svého bydliště po různých místech v přírodě a obcích, vzal ji s sebou za mnou.

Domluvili jsme se na uplynulou sobotu, že dorazí a zpestříme si tak všichni víkend. Hned ze začátku ale přišla komplikace, jelikož do Ústí nad Orlicí, odkud Peter se Sharkou odjížděli, měl vlak 40 minutové zpoždění, což už je docela jak se říká ''pálka''. Posléze co dorazili, si skočili hned na vybrané místo na oběd a já už mezitím byl připravený ve městě přijít na domluvené místo srazu. To místo bylo centrální Náměstí Svobody.

Nejdříve jsem je provedl trochu po městě a ukázal jim pár památek a zajímavostí v centru. Mezitím, co jsme došli u Zelného trhu do průjezdu jednoho z historických baráků, kde visí známý Brněnský Drak (ve skutečnosti pouhý krokodýl zavěšený pod stropem na řetězech) a na zdi viselo opět z pověstí Brněnské Kolo, se Peter se Sharkou podívali do jednoho památkového obchodu, který měl v průjezdu vstup. Nakoupili pár maličkostí a šlo se dál.

Po několikaminutové prohlídce města se jelo šalinou č. 11 na Brněnskou přehradu, protože je to moc hezké a příjemné místo na relaxování, koupání a na občerstvení. Zkrátka ideální místo na strávená odpoledne i večery. Prošli jsme se na hráz a poté šli cyklistickou stezkou podél travnatých pláží až těsně k jedné místní loděnici, kde jsme se zase otočili zpátky a zašli si dát občerstvení. Respektive nějaké to pití.

Právě odtam jsme začali s fotkama na památku. Vyblýsklo se jich několik a pak se udělal výběr toho nejlepšího. Možná jich mohlo být o trošku víc, ale i tak to docela stačilo. Navíc už nemám příliš moc volné kapacity na tomhle našem webu, takže i ten výběr po zmenšení rozlišení fotek a pak i jejich co největší zmenšení velikosti mají všechny celkem 5 Mega. Ono krom toho je na webu mnoho obrázků a taky soubory ze sekce Ke stažení něco zabírají, takže počet fotek je tak akorát, aby se snad ještě něco někdy dalo zajímavého z Vietconga přidat.

Pak ještě na bystrckém panelákovém sídlišti (Bystrc je čtvrt' Brna právě u přehrady) jsme nějaké ty fotky přidali a posléze se šlo zase nazpátek na zastávku, odkud nás šalina č. 1 zavezla zpátky přímo na Hlavní vlakové nádraží. Také tady jsme ještě udělali pár zajímavých posledních fotek (sami uvidíte) a pak už se jen čekalo na zpáteční rychlík a následovalo se Sharkou a Peterem rozlóčení.

Pořízené fotky jsou k dispozici ke zhlédnutí v nové podsekci v rámci hlavní Fotogalerie jako Setkání z 11.7. 2015 . Stačí jenom kliknót na uvedený odkaz níže. Dófáme, že se Vám fotky budou líbit a možná někdy časem můžeme udělat zase další podobný sraz a třeba i ve větším počtu. :-)

 

Odkaz:

Fotogalerie - Setkání z 11.7. 2015