Rozhovor o koncu GameSpy s Honzou |Metal Lordem|

23.08.2014 21:20

 

    Třetí série rozhovorů je ve své půlce. Druhou o vypnutí herních serverů GameSpyem začneme s Honzou |Metal Lordem| . Ukázalo se, že byt' ve stručnosti, ale přece jen to za to stálo hodit krátkou řeč o již bývalém hostiteli online hraní. Každý oficiální rozhovor je krom toho svým způsobem jedinečný, jelikož lidi nemohou mít na vše do puntíku stejný názor. Což ukázala například hned první Honzova odpověd'.

Nicméně i tak v dosavadních rozhovorech bylo vidět, že odpovědi jednotlivých dotazovaných hráčů spolu ve většině korespondují a to na stejné specifické otázky. A nejinak tomu je i u Honzy, který přijal pozvánku k rozhovoru vyjádřit se taktéž na tohle téma. O koncu GameSpy jsou ještě v pořadí poslední 3 hráči. Jsou jimi =GONZO=, Michal-CZ, kterým byly otázky již zaslány a s rozhovorem sóhlasil i Fvr. A jestli se bude chtít vyjádřit i {DMV}_Cpt-Intwernet se uvidí časem, jelikož je momentálně neaktivní.

 

 

Na úvod rozhovoru asi nemůžeme začít jinak, než tou už ohranou bezvýznamnou otázkou: Myslíš si, že GameSpy mohl poskytovat své služby dál nebo měli už zásadní důvod zrušit podporu více starším hrám, které už hráči moc po internetu nehráli?
No klidně to mohl poskytovat dál a nikomu by to nevadilo. Možné je, že to zrušili i kvůli tomu, že už to moc lidí nehrálo. A taky možná trik, jak přitáhnout tyhle hráče na novější multiplayerové hry.

 

Alternativa v podobě Q trackeru je ale určitě ''zlatá''. Hráč po tomhle přechodu v podstatě nezaznamená změnu, pokud se budeme bavit o jeho principu funkčnosti - stejné jako u GameSpy. Jak seš s touhle >stejnou< změnou spokojené?
Je to jednoduché (až mě překvapilo jak). Funguje to, tak jsem spokojen. :-)

 

Ty si měl jako jeden z mála hráčů problém. Nemohl si na myši svého PC najít v nabídce ''Otevřít soubor jako...'', aby ses dostal k editaci souboru etc. Prozradíš našim čtenářům, v čem přesně tkvěl ten problém, že to nešlo?
Abych pravdu řekl nevím, čím to bylo. Nejsem odborník na PC. Ale nějak jsem to vyřešil po svém, tak jsem rád, že to funguje. :-)

 

Nakonec sem ti ten soubor poslal jako kopii mailem i s přeeditováním. Jelo ti pak bez problémů nabíhání herních serverů v seznamu?
Jo, to bylo skvělé řešení. :-) Ještě jednou díky Joe. Jo úplně v pohodě, na žádný problém jsem nenarazil. Zatím teda.

 

Aktivita hráčů je nerovnoměrná. Pár dní je počet jakž takž takový, aby si člověk zahrál Vietcong po netu a jindy je to zase problém, páč hráči nejsou skoro žádní. Myslíš si i ty, že hráči neví, jak problém řešit nebo to umocňují i letní prázdniny?
Někteří to neumí vyřešit a možná i těma prázdninama by to klidně mohlo být. A nebo jak už jsem napsal, hráči přešli na jiné hry.

 

Navzdory těm pár změnám, které ovlivnily hru po internetu tě Vietcong stále baví?
No jistě, že baví. Akorát ted' na to nemám moc času, ale snad se to změní.

 

Myslíš si, že i když řešení pro hraní dál po internetu existuje, jak to vidíš s naší komunitou a přátelskými známými hráči? Máš pocit, že aktivita většiny končí?
Snad se ta naše komunita udrží. Byla by to fakt škoda to po těch letech zabalit... Jak jsem koukal na ty hráče spíš bych řekl, že přibývají. :-)

 

Od kamaráda Homiho máme nový Elit'ácký dedicated server. Je to pro naši komunitu plus, že máme náhradní?
No jasně, že je to plus. Ted' si může zahrát kdokoliv z našich Elit'áků, když zrovna dostane chut' zahrát si Vietcong na známějším serveru.

 

Poslední otázka: S tebou to vypadá jak? Máš chut' hrát dál Vietcong, zejména s Elit'áky, když nás pád GameSpy nijak nezastavil?
Jak už jsem zmínil, ted' nemám moc času. Ale určitě to nezabalím a budu se snažit o co nejrychlejší návrat mezi naše suprové Elit'áky. :-)

 

    Díky za tvoje odpovědi a at' tě Vietcong stále baví dokud to půjde!