Rozhovor s Elit'ákem Jethrem

12.09.2013 16:36

 

    Před několika dny jsme přijali mezi sebe nového člena do našeho Elit'áckého Vietcong kolektivu. Po mojí nabídce členství a následného sóhlasu spoluhráčů Honzy |Metal Lorda| a parmena94[CZ] přítomných na herním serveru nás o jednu personu přibylo. Je to velmi dobrý a komunikativní hráč se zajímavým nickem - Jethro . Velmi se do naší koncepce hodí a proto sme ho přijali mezi nás ze dvou důvodů.

Jednak za prvé hráče tohoto typu jako je on bereme vždycky a zvlášt', pokud toho má mnoho odehráno a dá se s ním komunikovat a domluvit. A za druhé se někteří Elit'áci bohužel už několik měsíců neobjevili jak tady na stránkách, tak ani nejsou k vidění ve hře (pochopitelně na internetu). Což je svým způsobem škoda. Člověk se snaží reagovat a kontaktovat je prostřednictvím mailu, avšak to nijak nepomáhá a výsledek je nulový. Bohužel žádná reakce. Proto se naskytla možnost přijmót nové vyhovující členy. Nebo respektive v tomto případě jednoho člena.

Vzít ho mezi nás se vyplatilo a vyplatí, i když pár našich Elit'áků ho zničehonic vidělo poprvé a to až v den jeho přijetí jako oznámení na Úvodní stránce. No každopádně když si to tak řekneme na rovinu, tak opravdu ty správné hráče mezi sebe vybírat umíme. Zatím je to v tomhle směru dobré a tak je to posléze poznat i na celkové atmosféře a morálce kolektivu. I když samozřémě je pak otázkou osobního času, kdy si člověk může zahrát, ale to už je jiná kapitola.

No každopádně jak už bylo napsáno, vybírat vhodné hráče se nám daří a já si vážím toho, že mezi náma můžeme přivítat ještě stále čerstvě nového člena Jethra! A jelikož je to už nějaký ten den, co je už oficiálním členem Elity, bylo žádoucí uspořádat s ním nový rozhovor pro ostatní návštěvníky. A tento rozhovor si můžete nyní přečíst v tomto článku.

 

 

 

Jakým způsobem ses k Vietcongu dostal a kdy si ho začal hrát?
K Vietcongu jsem se dostal přes svého kamaráda na základní škole. Asi v 8. třídě, což bylo přibližně v roce 2006.

 

 

Měl si hned k dispozici internetové připojení nebo sis trpělivě prošel nejdřív Kampaň jednoho hráče?
I přesto, že už jsem měl k dispozici internetové připojení, tak jsem začal s kampaní. Strašně mě to bavilo, i když byly chvíle, kdy jsem se musel držet, abych nerozmlátil počítač kladivem, když jsem se někde na delší dobu zasekl (tunely a pak osvobození zajatého vojáka). Až když jsem dokázal překonat všechny nástrahy kampaně, tak jsem se teprve zapojil do Multiplayera. Začínal jsem s CTF, ATG a DM. Časem jsem ale asi nejvíce přišel na chuť Coopu, protože jsem měl plné zuby cheaterů a hráčů, kteří hru všelijak kazí.

 

 

Je to pár let nazpátek, co sme se potkali u mě na serveru a hrávali sme semtam. Pak si nebyl dlóho k vidění. Dal ses dočasně na jiné hry nebo co se stalo?
Je pravda, že jsem si dal dost dlouhou pauzu. Asi v tom hrála velkou roli puberta, kdy hraní her nebylo zrovna to nejvíc in. Ale pak časem, když jsem se k hraní vrátil, byly v tu dobu populární jiné hry, které jsem chtěl vyzkoušet. Ted', kdy mám méně času než dřív, mi přijde Vietcong jako nejlepší volba. Protože mě nikdy nezklamal a časově není tak náročný. Je pravda, že tak dlouhá pauza se projevila na mé výkonnosti a budu se snažit se opět zlepšit.

 

 

Trochu navážu na předchozí otázku: Dlóho sme se neviděli, avšak díky tvému neobvyklému nicku si tě člověk hned zapamatuje. Mně si s tím dost padnul do oka. Můžeš nám prozradit, jak si na tenhle nick přišel a přitom se ostatním oficiálně trochu představit, Jethro?
Ten nick nemá zrovna moc originální původ. Přesto jsem na něj už pár dotazů měl. Většina lidí si myslí, že je to podle skupiny Jethro Tull, ale není tomu tak. Nick Jethro je podle televizního seriálu NCIS, kde je hlavní postavou agent a bývalý mariňák Leroy Jethro Gibbs. Vybral jsem si ho právě kvůli té nezvyklosti. Nikdy předtím jsem takové jméno neslyšel a přišlo mi fajn.

 

 

Když ses třeba podíval do sekce Stálých hráčů (a to i těch neaktivních), poznal si už někoho z dřívějších dob?
Upřímně nemám zrovna moc dobrou paměť na jména, takže pokud jsem někdy někoho potkal a nepamatuji se, tak se hluboce omlouvám. Jediný koho si pamatuji jsi ty, Joe. Protože tvůj server byl a vždycky bude legendární a navíc jsme spolu hráli opravdu často, ale pokud se nepletu, tak tehdá to byl DM na mapě Stream.

 

 

Hráváš výhradně jenom Coop nebo si dáš i jiný herní módy?
Coop mám asi nejradši. Ale občas si zahraju i CTF, když není k dispozici žádný Coop server nebo ty s Teamrespawnem, který upřímně nesnáším.

 

 

Co se ještě toho Coopu týče, tak od začátku hraješ taktizovaným stylem, jako náš Elit'ácký kolektiv, nebo si to dříve hrál klasickým CTF (rambo stylem) a až pak sis začal dávat větší pozor a zaměřil se na taktiku?
Jsou servery, kde hraju vyloženě rambo styl. Jen tak pro zábavu a odreagování. Ale když jsem s Elitou, tak se snažím hrát takticky. Přijde mi hloupost hrát s Vámi rambo styl, když bych tím jen kazil hru. Navíc když vím, že co se týmové práce týče, je na každého spoleh a pro mě je to lepší způsob, jak se zlepšit.

 

 

Co říkáš na zdejší kolektiv? Pravda je taková, že jakožto člen se nemusíš nijak extra vázat a ani si nemusíš upravovat nijak nick. (krom toho, že by se uvítalo u každého Elit'áka označení státu za nickem, ale jinak to není povinný.)
Myslím, že jsem se ještě nepotkal se všemy členy, ale zatím jsem naprosto u vytržení. Lepší kolektiv jsem nikdy nepotkal. Co se týče hry, jsou tam jen skvělý hráči. A bonus v podobě dobré konverzace a zábavy na serveru je k nezaplacení. Jsem i rád, že můžu mít svůj starý nick a nemusím nic měnit. Co se týče toho CZ, tak to bohužel asi nedodám. Protože občas když narazím na nějakého hráče, se kterým se vyloženě nechci hádat v češtině, tak využiju své znalosti angličtiny a předstírám, že nejsem Čech a dohaduji se v angličtině, abych hádku co nejrychleji ukončil.

 

 

Samozřémě nemůžeme vynechat otázku týkající se těchto Elit'áckých kolektivních stránek - web nás všech přátel, Elit'áků. Nyní se můžeš oficiálně přede všemi vyjádřit. Jak se tobě osobně líbí, co tě tu tak zaujalo nejvíce? Líbí se ti třeba struktura stránek?
Co se týče stránek, je to skvělý nápad a provedení je skvělé. Je tam neskutečné množství informací, které se hodí ke hře (ted' z hlavy mě napadá nedávný příspěvek o taktice). Jsou tam i zajímavosti přímo o válce ve Vietnamu (jsem fanoušek dějepisu). Velké množství anket (rád pro něco hlasuju) a hlavně i čas, kdy se bude hrát. Což je super, protože nemusíš 30x denně zapínat hru, abych vás tam našel.

 

 

Jakou třídu vojáka si volíš nejraději a jakou zbraň?
Nejraději hraju s M16. Tudíž tomu musím přizpůsobit třídu Vojáka, protože jiná třída tou zbraní nedisponuje. Ale pokud je potřeba, zmáknu i ženistu s Thompsonem.

 

 

A co takhle oblíbená mapa, máš nějakou takovou? Nebo pokud bych se měl trochu lépe zeptat, tak které Coopové mapy ti nejvíc sedí? Malé, velké? Džunglovité, městečka, deštivé nebo s hezkým počasím? Jaké tedy?
Tohle je záludná otázka. Každá mapa má totiž něco do sebe a hlavně za mého prvního hraní bylo map méně a většinu z nynějších ani neznám. Osobně upřednostňuji menší mapy. S budovami a lepším počasím, protože mám poruchu barvocitu a tudíž je pro mě těžší občas najít nepřítele v džungli za deště. Nejraději mám tedy asi NVA Base, ale když je dobrá parta, tak zmáknu jakoukoliv mapu.

 

 

Co říkáš na to, že Vietcong ve svých preferencích u hráčů za poslední roky výrazně oslabil? Nicméně stále se ještě najdou normální slušní hráči, kteří stojí o to si normálně a v klidu zahrát?
Je škoda, že počet hráčů není takový, jako dřív. Pravda, sám jsem se na tom podílel, když jsem hru opustil. Ale je super se po letech vrátit a najít partu, která si dokáže hru užít, výborně spolupracovat a hlavně přijmout nové hráče (za což všem děkuju).

 

 

Rozčílil tě pořádně nějaký hráč někdy?
Takových je asi spousta. Jmény si je ani nepamatuju, protože se na ně snažím co nejrychleji zapomenout. Asi jako každý nesnáším cheatery a teamkillery, protože jen kazí hru. Dále mi vadí rádoby dospělí hráči ve věku 12 let, co neumí gramatiku (nemám problém s menšími chybami, ale občas je to opravdu trestuhodné). Dělají ze sebe bůh ví co, nadávají nebo spamují chat zbytečnými příkazy a svými komentáři.

 

 

Poslední otázka: Jak dlóho máš v plánu ještě Vietcong hrát? Pokud zohledníme, že sme tě mezi nás přijali a tak máš mnohem větší šanci si zahrát se známými přátelskými hráči bez vypatlaných idiotů, kteří dobrou hru narušují?
Momentálně je Vietcong jedna ze dvou her, co hraji. Nemám bohužel tolik času, jak bych si přál kvůli studiu. A víkendy mám poměrně často pracovní nebo jsem na chatě s horším připojením a s lagy se hraje špatně. Ale pokud budu mít čas, vždy se pokusím přijít a doufám, že mi to vydrží co nejdéle.

 

 

Díky za rozhovor, že sis našel chut' a čas! Zároveň hodně štěstí ve hře, mnoho úspěšných odehraných map, at' se ti mezi náma líbí a přejeme i hodně štěstí v osobním životě!

 

Odkazy:

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku