Rozhovor s Elit'ákem MUKADEm-CZ o koncu GameSpy

08.08.2014 12:04

 

    V minulém rozhovoru na téma o konci GameSpy se zastavili na kósek řeči náš Čestný Host [AT]Peter Shannon_CZ a další kamarád [AT]Homi_CZ. Byly to dobré rozhovory a neméně dobrý k počtení by měl být i další, který po nabídce přijal náš Elit'ák MUKADE-CZ . Platí individuální možnost se veřejně k této věci vyjádřit. Kdo bude chtít - není to povinné. Postupně každému Elit'ákovi a po čase možná i našim některým známým hráčům bude nabídnuto, jestli chtějí rozhovor taky absolvovat.

Kdo teda nebude mít k tomu co říct, tak není problém, když dotyčný hráč odmítne. Naši známí hráči hrající s naším kolektivem mohou i sami projevit zájem a to kontaktem na mě přes mail. Moje adresa je k nalezení na Úvodní stránce našeho webu pod MENU. Každopádně, když se pár rozhovorů sejde bude to jistě fajn. Ono Novinek není nikdy dost... a vyjádření taktéž ne.

A nyní se už můžeme podívat, jakými odpověd'mi MUKADE vyšperkoval otázky, které mu byly svěřeny.

 

 

Celé ty roky od vydání Vietconga ho mohli lidé hrát online pod původním poskytovatelem GameSpy. Ted' je tomu však ze dne na den konec. Měl bys k tomu koncu jakožto dlóholetý věrný hráč obecně co říct?
Snad jen, že je to lepší konec, než aby se Vietcong stal nehraným v důsledku nezájmu hráčů. Teď už nám fakt zbydou na zlatou éru jen vzpomínky.

 

Byl podle tebe GameSpy dobrým hostitelem herních serverů po celé ty roky? Ono se sice občas stalo, že některý dny servery neběžely, nicméně to byly jen krátkodobé dočasné výpadky. Jak si byl s touto službou spokojen, že sis mohl kdykoliv stereotypně bez starostí zahrát?
O hodnocení GameSpy jsem teda přiznám se nepřemýšlel. No, ale servery běžely jak měly tak se zdá, že ta služba svůj účel plnila. Takže byl jsem spokojený.

 

Naskytla se hned alternativní možnost přejít na server Q tracker. Na ten většina z nás přešla a někteří další přecházejí. I my sme se nedávno potkali na našem ( [AT] ) Elit'áckém dedicated serveru, takže si musel přejít taky. Nicméně si projevil zájem o program Vietcong Community Hub. Co tě na něm lákalo?
Jsem rozhodnutý ten program vyzkoušet. Mám (ani nevím jak) dvě verze Vietcongu a každá z nich funguje z půlky, přičemž obě dohromady dávají plnohodnotný Vietcong. A jelikož ze 4 zástupců nevím, který spustí Vietcong správně, měl by mi pomoci onen program. Plus některé fičury navíc - to potěší.

 

A případných hrozeb (obecně) ses neobával, že by tato aplikace mohl být něčím závadná? Ono né, že by člověk musel hned myslet na špatné následky, ale riziko od neověřené aplikace může být vždycky...
Ne. Pokud by závadná byla, čemuž nevěřím, že by ji sám nevyzkoušel a vypustil nedodělek, maximálně se nerozjede. Navíc už jsem měl v PC takové bugy (odborně řečeno aplikace), které mi během instalace změnily v prohlížeči domovskou stránku, přidaly Toolbar a ještě jakýsi bazmek, který se spouštěl vždycky při startu Windows...

 

On ten program nakonec dodnes není ani dokončen, takže bez té možnosti hrát přes tolikrát omílaný Q tracker by sis nezahrál. Preferoval si VCH za každých okolností?
Za každých ne. Což je právě tento případ, kdy ten program ještě není hotov.

 

Na druhou stranu co říkáš na tu jednoduchou alternativu přejít na Q tracker? Ono jednodušší to už ani být nemohlo - jen editovat určitý soubor na disku C:/ a servery zase nabíhají?
Já to měl ještě jednodušší - stáhl jsem si skript, který ten soubor sám editoval.

 

Každý hráč má na tohle téma názor svými slovy. I když argumenty sou v podstatě ode všech stejné. No nicméně myslíš si, že je tedy dobrý nápad, že mají hráči možnost se k tomu ''osobně'' veřejně zde vyjádřit, byt' se ke koncu GameSpy až tak moc říct/napsat nedá?
Ke škodě věci to rozhodně není. Jistě na to budeme mít podobné pohledy, ale proč si je nevyměnit.

 

Server Q tracker, který nyní hostuje všechny Vietcong servery se tváří úplně stejně jako ted' už bývaly GameSpy. Je podle tebe dobré, že se vlastně nic nezměnilo a jede se nově ''po staru'' přes tuhle alternativu?
Ano, i když se změnilo asi to nejdůležitější. Fakt budu rád, když si v budoucnu zahraju nějakou ''řežbu'' alespoň v 15 lidech.

 

Poslední otázka: S koncem GameSpye přišel logicky razantní úbytek hráčů, protože mnoho z nich neví, co mají udělat, aby mohli hrát dál. Není ted' nereálné, aby člověk v seznamu serverů viděl třeba dopoledne celkový počet hráčů například 15. Myslíš si, že Vietcong tím šel ještě více ''do kytek'' a bude větší problém si zahrát? Bude počet hráčů podle tebe atakovat aspoň stabilně číslo 50?
Myslím si, že tomu tak bude. Nese to jen jedinou malou výhodu a to tu, že se alepsoň zredukuje počet vysíračů. I když po pádu GameSpy už jsem se s jedním exotem setkal. A ten teda byl solidní. Ten snad musel vyhulit jointa velkýho jak baseballovou pálku. Každopádně jestli počet hráčů převýší padesátku, bude to veliký úspěch. Ačkoliv i ted' po ''klinické smrti'' je i 20 lidí online dobrý výsledek.

 

    Díky za zodpovězení otázek! At' tě Vietcong nadále baví, hlavně s naší komunitou a žlut'áci at' mají mnoho důvodů se tě bát, Steve M. Hawkinsi!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku