Rozhovor s Jethrem

20.11.2013 14:32

 

    V našich rozhovorech na téma Kampaně jednoho hráče a tématiky hry Více hráčů byl tázán ještě nedávno nově přijatý Elit'ák Jethro . V této sérii nám už moc hráčů na rozhovory nezbývá a tak se do otázek musí jít s důsledností. Tenhle člen si potrpí na dobrý Coop, což je na něm ostatně samo vidět: Kreje Vás a když to není nutný, nikam se zbytečně nehrne a je na něm vidět týmový duch. No a jeho komunikace se spoluhráči i s intelektem vystupování mluví za vše.

S ním si s jakožto přátelským hráčem dobře zahrajete a jak už bylo řečeno - jeho sebeprezentace v chatu při hře je vidět v dobrém světle a krom jiného působí i dobrým dojmem. Dojmem, který je pro kvalitní a pohodovou hru důležitý, pokud zrovna nehrajete na serveru s kreténama, kteří svými ''hráčskými'' schopnostmi a osobními charaktery neznamenají pro Coop vůbec nic. A zrovna Jethro, který je hlavním účinkujícím v tomto článku pro rozhovor je dokonalým protikladem těchto maminčiných mazánků. :-)

O dojmech toho bylo napsáno dost. Nicméně by tu byl ještě jeden takový a ten se bude týkat Vás všech ostatních, kteří si můžou přečíst v následujících řádcích uvedených níže pod touto předmluvou - rozhovor, který sme s Jethrem pro Vás připravili! Můj dojem je ten, že se rozpovídat docela umí...

 

 

 

 

Když sis úplně poprvé póštěl videosekvenci v Kampani, kde je vidět obrovská skála a na obzoru se přibližuje vrtulník říkal sis, jaké dobrodružství ve hře Vietcong na tebe čeká? Bylo to pro tebe vzrušující?
Vzrušující to určitě bylo. Je to už víc než pár let, kdy jsem to viděl poprvé, takže si přesně nepamatuji, jak jsem se cítil. Ale vím, že mě hodně zaujala úvodní píseň od Jimmyho Hendrixe.

 

 

Jak na tebe zapůsobila videosekvence, kdy se letí na kopec Po Tlong Karai? Takový řekněme typický frontální útok s vrtulníkama i za účasti letectva. No a co sis říkal ve chvílích, kdy Vietnamci váš vrtulník sestřelili?
Když jsem hru hrál poprvé, tak jsem absolutně nečekal, že dojde k sestřelu, takže jsem byl hodně překvapený. Ale na druhou stranu docela rád, protože jsem čekal v džungli hodně akce. Jen jsem se modlil, aby nedošlo k tomu, že zemře nějaký člen týmu, protože jsem si všechny postavy oblíbil.

 

 

I tebe se zeptám na český dabing. Která postava se stala tvou oblíbenou a který hlášky nebo i vtipné poznámky při brífincích se ti utkvěly v paměti a uchvátily tě?
Co se týče dabingu, tak je skvělý. Málo her se mu v něm v té době mohlo rovnat a i dnes by se těžko hledala hra, která by na tom byla lépe. Nejlepší hlášky podle mě má asi C.J. Hornster.

 

 

Prolézání tunelů nebylo asi pro nikoho nic příjemného, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak to typické ticho a pomyšlení, že venku se na povrchu něco děje a Spojenci prohlédavají oblast je jistě vzrušující. No zkrátka řečeno jak se ti v tunelech dařilo?
Tunely jsem už od první chvíle nesnášel. Bloudil jsem v nich asi 14 dní, kreslil si mapy na papír, značil si cestu tak, že jsem dloubal nožem do stěn. Ale neměl jsem ani ponětí, jak se odtamtud dostat. Navíc ta ztísněná atmosféra byla chvílemi strašidelná a přestřelky v malých pokojích končily dost často tím, že jsem umřel a velkou část tunelů musel jít znovu.

 

    Odpověd': No, tak co se týče toho dlóbání nožem do stěn v tunelech, tak tady sou 2 největší srandy, který se netýkají jenom těch tunelů: Za prvé vývojáři zvláštně vytexturovali píchnutí nožem tak, že místo jedné čáry se udělá takový křížek. Takže ačkoliv hráč do něčeho píchne právěže jen jednou, udělají se za jedno píchnutí 2 čáry, které se navzájem kříží. A druhá věc je ta, že po pár desítkách vteřin tyhle čáry zmizí. Což je teda pěkná blbost! Když někde udělám výřez, mělo by to tam zůstat. Ale je to jen hra a každá má svoje chybičky.

 

 

A co poslední mise ve Vietcongu 1, jako sou Most a potom obléhání Nui Peku NVA? Tušil si, že se blíží závěr hry a že se chystá velký masakr?
Měl jsem tušení, že hra se už blíží ke konci, ale tajně jsem doufal, že přece jen tomu tak nebude. Mise s mostem mě hodně bavila, hlavně kvůli té části, kdy jsem odstřeloval Vietcong z vrtulníku pouze pomocí kulometu. Když došlo na bránění Nui Peku, to už bylo horší, protože hra byla v této části dost náročná, ať už jsem ji hrál na jakoukoliv úroveň. A najít místo, kudy se dostat nepozorovaně pod tank, mi taky zabralo delší dobu.

 

 

Přejděme k pár otázkám k Více hráčům: Lpíš si na sóčasném svém vzhledu, což je postava Hawinse s helmou nebo to byl náhodný výběr?
Na vzhledu postavy jsem si nikdy extra nezakládal. Jediné, co je pro mě nutností je helma, protože přece jen aspoň trošku chrání hlavu a existuje šance i když jen malá, že mi zachrání život.

 

 

Ted' otázka k jedné známé kuriozitce: Co si myslíš o hráčích, kteří si dávají velmi zajímavé, někdy ale až spíše trapné nicky?
Podle mě je každého věc, jak se chce prezentovat. Ale občas se neubráním pocitu, když vidím nick typu jsemhovado, zabijutezmrde a tak podobně, že se jedná a 14ti leté děcka, co by potřebovali pár facek zvlášť, když se podle toho i tak chovají ve hře.

 

 

No a když už sme u těch kuriózních nicků, tak který z nich sou tvými favority v podsekci Kuriózní - šílené nicky? A napadlo by tě někdy si ze srandy dát do jména hráče něco podobnýho? :-)
Nejvtipnější mi asi přijde viroza Milose Zemana. U toho se člověk aspoň upřímně zasměje (doufám, že tím neurazím někoho, kdo by ho náhodou či omylem volil :D ). Asi nikdy jsem neměl touhu si dát vtipný nick. Za celou dobu co jsem kdy hrál, jsem používal pouze Jethro a výjimečně Dean, což mi dalo dost prostoru se výhybat hádkám.

 

 

Co tvé dovednosti s házením granátů? Podařilo se ti někdy zabít více Kongů najednou? Pokud jo, kdy se to tak zhruba stalo a na které mapě?
No já s granáty moc neumím. Většinou se mi podaří zabít tak akorát sám sebe. Výjimečně sem tam nějaký hodím, ale víceméně bez úspěchu. Maximálně jsem zabil asi tak dva Vietcongy: jedním granátem ve druhé misi kampaně (to, kdy se jde korytem řeky a hledají se sklady zbraní a munice Vietcongu).

 

 

U mě na serveru se hraje dovolím si říct ideální obtížnost: Těžká. Hra je tedy ideálně nastavená. Není totiž ani přílíš lehká a ani příliš těžká. No nicméně zahrál sis někdy na nějakým serveru i na obtížnost Vietnam? Pokud jo, tak jak ti to šlo a vrátil by ses na takový server ještě?
Pro mě je nastavení na tvém serveru přesně jak říkáš - ideální. Rád vidím, kolik mám nábojů v zásobníku, kolik mám zdraví, zaměřovač nikdy neuškodí. Vietnam mód hraju jen výjimečně a víceméně bez větších úspěchů a vydržím na tom serveru jen pár minut, pokud se jedná o Coop.

 

 

Kde bys viděl podle tebe největší problém, který má na svědomí úpadek on-line hráčů ve Vietcongu?
Podle mě velká diverzita her. Je spousta možností, co se dnes dá hrát (RPG, strategie, sportovní hry, simulátory atp.) . Navíc i střílečky se velmi rozmohly a spousta lidí asi preferuje například novější verze Call of Duty (já je například nikdy nehrál), tudíž mnoho nových hráčů nepřichází a ti, kteří se hrou začínali před lety, prostě časem odcházejí z mnoha důvodů. U mě je to ted' podobné. Nechci hru opustit, ale prostě bohužel není moc

 

 

Poslední otázka: Nějaký čas ses odmlčel a nikdo z Elity o tobě nic nevěděl. Co se stalo? nějaký problémy s PC? A kdy se zase připojíš k Elitě a jak dlóho bys chtěl s naší komunitou hrát?
No, prvních 14 dní jsem měl PC opět v opravně kvůli klávesnici (chtěl jsem si jí vyčistit a nemohl jsem vrátit pár tlačítek, třeba mezerník byl dost důležitý). A v opravně jim trvalo, než ten typ pro můj notebook sehnali. Jinak mě to fakt mrzí, začal jsem s Vámi hrát chvíli předtím, než mi začal semestr a doufal jsem, že budu moct dál.
Bohužel rozvrh je nadupanej a v týdnu to prostě nestihnu a co se týče víkendů, tak jsem si musel najít brigádu, abych mohl bráchovi pomoct s nájmem a je to těžký nějak skloubit s tím, abych měl ráno čas si zahrát. Ještě tak měsíc by to asi mělo být takhle, pak přijdou prázky a zkouškový, což znamená docela dost volna, to bych měl být zpátky. Pak budu jen doufat, že příští semestr mi vyjde rozvrh lépe a budu to stíhat aspoň přes týden.času kvůli škole a práci. :(

 

    Díky, že sis našel čas a chut' na zodpovězení otázek a přejeme hodně úspěchů jak při tvém studiu, brigádě, tak i herních úspěchů s dobrými týmovými i osobními výsledky!

 

Odkazy:

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku