Rozhovor s =MaNe=Yendou

09.11.2013 12:13

 

    Po menší odmlce přichází na řadu rozhovor s Elit'ákem, který hraje Vietcong už mnohem méně. Ale pořád se snaží si Vietcong užívat, zejména s Elitou. Pořád ale stejně patří k těm, kteří ví o čem je Coop a potrpí si na klidnou a pečlivou týmovou hru. =MaNe=Yenda je klidným hráčem do tý doby, než ho opravdu něco naštve. A při online hraní k tomu člověk kolikrát není daleko. Každopádně Yendova morálka je vysoká a v některých fázích hry mívá občas i dobrou střeleckou formu a tak v chatu o zabití o sobě dává vědět často. A s ním sme pro Vás připravili rozhovor, na který se můžeme podívat.

 

 

 

Je o tobě známé, že hru Vietcong sis vždycky rád zahrál, nicméně s kampaní sis moc nepotykal co o tobě vím. Nicméně mohl bys ostatním návštěvníkům prozradit, kam až si v Kampani jednoho hráče došel a proč tě posléze tě odradila?
Jestli se dobře pamatuju, tak jsem došel k jakémusi mostu a tam, když jsem vyrazil dopředu, tak mě zabili vlastni jako dezertéra. Tam někde mě to přestávalo bavit.

        Odpověd': No to je zvláštní, protože ve Vietcongu sem se nikdy nesetkal s tím, aby tě zabil vlastní voják nebo voják z podpůrné jednotky z důvodu, že bys byl dezertér... to tě museli odprásknót normálně Kongové, jen si to pamatuješ nepřesně.

 

 

Jistě si vzpomeneš na úplně první videosekvenci v kampani. Takže když sis úplně poprvé póštěl videosekvenci v ní, kde je vidět obrovská skála a na obzoru se přibližuje vrtulník říkal sis, jaké dobrodružství ve hře Vietcong na tebe čeká nebo čím tě možná i překvapí?
Nee, tyhle intra většinou odklepávám.

        Odpověd': I sem přichází moje reakce pro vysvětlení a opravu domněnky: Zrovna toto úvodní intro odkliknót nelze, jako tomu je u brífincích. Taková videa, jako je právě toto úvodní, výsadky jednotky z Úháčka v misích, odlet z misí nebo pro příklad i let na kopec Po Tlong Karai přeskočit žádnou klávesou nejdou.

 

 

Hned ze začátku v této videosekvenci na tehdejší dobu mohla člověka uchvátit graficky vymodelovaná okolní příroda jihovýchodního asijského polostrova mezi horami. Byla to například jedna z věcí, které sis hned zkraje všiml nebo to bylo něco jiného?
Mňjo, obrázky to byly pěkný...

 

 

Otázky bychom na samotnou kampaň tedy měli. Když si s ní ''prásknul'', zkusil sis zahrát třeba tzv. Rychlou bitku nebo byla kampaň pro tebe konečná se vším všudy?
Rychlou bitku???

        Odpověd': Jo. Ale je vidět, že nejspíš nevíš co sem měl na mysli, ale to nevadí. Rychlá bitka je hra na vybraný počet map mimo Kampaň, kde můžeš procházet mapy proti VC nebo US vojákům sám, s doprovodem doktora, půlkou týmu nebo celým týmem. A po úspěšném vyčištění mapy se hra ukončí a pak máš před sebou hodnocení celé hry, např.: Jak dlóho hra trvala, Kdo kolik z jednotky zabil nepřátel, kolik si jich zabil ty sám, jakou si nejčastěji používal zbraň a tak dále... jinými slovy je to statistické shrnutí mapy, kterou sis zvolil a odehrál ju.

 

 

Přecházíme k otázkám týkající se hry Více hráčů se vším všudy: Ve hře po internetu si vždy používal postavu Hawkinse s hezkým kloboučkem a hodně to k tobě sedlo. Byla to postava a její přikrývka dle výběru nebo to bylo náhodné?
Nahodné. Jen taxem si tam něco nacvakal. Asi podle momentální nálady.

 

 

Míváš pro hru vypnuté některé zvukové efekty, které by tě při hře mohly rušit nebo si užíváš vše naplno a nebo to neřešíš?
Hraju s hlasitostí podle nálady.

 

 

Patříš ke hráčům, kteří si potrpí na dobrý Coop, což je herní mód, který patří k těm nejsmyslnějším ve Vietcongu. Nicméně občas si zahraješ i CTF a to většinou po večerech až nocích s německou komunitou =MaNe= (Mattinetzwerk). Když srovnáš tyhle 2 herní módy, který z nich ti přijde být pro tebe lepší?
COOP, i když běh přes celou mapu s vlajkou je taky pěknej adrenalin...

 

 

A stýkáš se ještě s Mattinetzwerkama nebo jejich přáteli z komunity |DPS ?
DPS ouplně zmizli. Jaxem pochopil, ted' spíš jedou v Battlefieldu. A s =MaNe= si občas zahraju. Ale co jezdím s tankama mám ty reflexy nějaký divný...

 

 

Jaké sou tvoje oblíbené zbraně a popřípadě i nějaká ta mapa?
AK47 neboli klon samopalu Vz. 58 , semtam Děgtarjev a mapa? Těžko říct, spousta uživatelských map je super.

 

 

Co ty sám osobně říkáš na úpadek on-line hráčů? Dalo se to podle tebe čekat nebo je to pro tebe překvapení, přestože už Vietcong tolik nehraješ?
To je prostě entropie vývoje, dělá se taková spousta onlajnovek...

 

 

Zahraješ si zase jako Elit'ák s naším kolektivem Coop někdy v rámci nálady a tvého volného času?
No jistěééé.

 

    Díky za zodpovězení otázek, že sis na ně našel čas a hodně štěstí a střeleckých úspěchů ve Vietcongu a at' tě ještě stále baví hlavně s Elitou!

 

Odkazy:

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku