Rozhovor s MUKADEm-CZ

13.06.2012 12:18

 

    Ahoj!

    Z hlediska zajímavosti a náplně sekce Novinek sem se rozhodl udělat s některými z vás rozhovor pro Vaši radost. Tímto se chcu trochu odlišit od ostatních osobních nejen Vietcong webů, ale i také tímto prostřednictvím udržovat určitou prestiž těchto stránek. Mezi vámi je mnoho hráčů, kteří nad Vietcongem dlouhodobě a doposud nezanevřeli. Jedním z takových příznivců je i hráč MUKADE-CZ, který má tu čest jakožto jeden z nejdéle hrajících spoluhráčů naší elity být prvním adeptem na rozhovor a odbýt tak premiéru rozhovorů.

 

 

 

Je to už nějaký ten pátek, kdy Vietcong vytrvale hraješ. Kde bereš stále tu motivaci?
Vc hraji už nějakých 6-7 let a ještě nikdy jsem u jedné hry nevydržel alespoň zpoloviny tak dlouho jako právě u něj. Další z těch hlavních důvodů je ten, že zatímco v kampani člověk zažije předem definovanou situaci, v MP je pravidlem spíše opak. A tak poznávání nových lidí a různorodých situací je pro mě stále tím největším lákadlem, proč se k této hře stále vracím.

 

 

Dá se konstatovat, že Vietcong ačkoliv na svůj věk i tak patří mezi ty nejlepší hry na světě, zvláště mezi ty české? Jaký je tvůj osobní pohled?
Z mé perspektivy - nebýt VC, ani bych nevěděl o Vietnamské válce. Tuším, že někdy v březnu příštího roku bude mít VC kulatiny a to, že se po deseti letech stále drží se dvěma stovkami hráčů, je úspěch na který v Pterodonu ani nepomýšleli. O to víc úspěch šroubuje i fakt, že dnešní konkurence nabízí mnohem více, ať už je to Mass Effect, TES V Skyrim, nebo různá MMORPG. Já jsem rád, že do té základny dvouset hráčů patřím i já.

 

 

Často tě ve hře vídáváme jako ženistu s postavou Hawkinse s Thompsonem v ruce. Je v tom nějaký tvůj rituál?
Rituál v tom ani tak není, ženistu si spíše beru podle potřeby; taky si rád hraju s vychytávkami, která tahle třída nabízí. Co se týče postavy, tak tam jsem plně sžitý s hlavní postavou, tak je to spíše ze zvyku. A Thompson? Ačkoliv má 30 nábojů a rychlé přebíjení, mým "Numero Uno" zůstane M16.

 

 

Ale občas tě vidíme i jako vojáka...?

Odpočinek od povinností... Ale spíše se jako voják vyskytuji, pokud je na serveru mnoho ženistů, oproti ostatním třídám.

 

 

Jistě známe Hawkinsův vzhled, co se týče pokrývky hlavy. Ty však máš pouze šátek uvázaný kolem hlavy. Přesně, jako je to v kampani. Má to nějakou spojitost s kampaní nebo to byl čistě tvůj výběr, který se náhodou shoduje?
Čistá spojitost s kampaní. Divil by jsi se kolik potkávám "dvojčat".

 

 

Cheatovals někdy? Byt' to bylo třeba jen na chvilku a z hlediska zkoušky, aby sis vyzkoušel trochu legrace...
Ano, používal jsem Multiplayerové cheaty v kampani. Člověk se tak dostal do míst, které znal pouze z videosekvencí, jako byl třeba Plei-Ku nebo Nha-Trang.

 

 

Myslíš, že má Vietcong na to, aby se ještě nějaký ten nejlépe rok držel s aktivní návštěvností na seznamu serverů? Ono hlavně klasicky po těch večerech se sejde sotva 200 hráčů z celé Evropy, potažmo světa.
Já myslím, že určitě. Těžko asi pomýšlet na nějaké zlepšení, co se týče návštěvnosti, ale dle mého si myslím že po dalších třech letech, by si VC mohl udržet stovku nejvěrnějších.

 

 

Je pravdou to, že někteří hráči se k Vietcongu vracejí jak přelétaví ptáci. Co si o tom myslíš? A je tam tím pádem aspoň cítit ta šance, že hernost neupadá, ale naopak se dřží?
To se přiznám, nevím. Pokud by to pravda byla, je to jedině dobře, ono hráču není nikdy dost.

 

 

Vzpomeneš si, kdy si poprvé navštívil můj herní server?
Tipl bych to zhruba tak necelý půlrok po mé prvni Multiplayerové zkušenosti. Vím, že po první návštěvě mi v nicku přibylo -CZ.

 

 

Co tě na (v) něm nejvíce zaujalo a co naopak ne?
Jednak to byl server, kde se scházeli převážně češi a taky proto, že to byl server pod neustálým dohledem admina, což je plus.

 

 

Jak seš spokojený s kázní na serveru a systémem hry, kterou preferuje Administrátor?
Pokud hráč dodržuje základní princip chování a společenské hry, s kázní nemá problém. Problémem jsou ovšem hrači, mezi jejichž hobby patří pruzení okolí, či hra stylem Quake. Je jedině dobře, že si Admin vytyčí hranice.

 

 

Poslední otázka: Budeš Vietcongu hlavně po hraní přes net věrným, dokud to půjde?
VC hraji už asi 7 let, tak doufám, že se nacházím v polovině. Dokud budou kvalitní servery a komunita, nebudu se držet stranou.

 

Díky za rozhovor a at' se daří jak v herním, tak i osobním životě!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku