Snaha o oživení Vietconga prostřednictvím Facebook Fan stránky

03.02.2016 10:35

 

    Před pár dny se mi ozval na E-Mail český hráč, jehož celé reálné jméno napíšu pro částečné uschování anonymity pouhými iniciály J. B. , že by si po letech rád opět zahrál naši skvělou a oblíbenou hru Vietcong. Zjistil však, že herní servery nenabíhají, což má za vinu, jak dodnes sóčasně aktivně hrající hráči vědí poskytovatel GameSpy. Poradil jsem mu tedy, co a jak má udělat a zřejmě kvůli systémovým nedostatkům kolem Windowsů nebo samotným souborem se mu nepodařilo přepsat host soubor pro přesměrování na Q Tracker.

Nepomohly ani možnosti nápověd, co dělat v případě, pokud se po vepsání adresy nepodaří servery rozjet. Napsal jsem mu tedy, at' se zkusí zeptat v knize na webu Alpha Teamu, protože tamní hoši o tom ví víc, než já, který mám staré dobré Windowsy XP a umí lépe poradit. Možná problém bude v systémových drobnostech. Nicméně doposud jsem ho tam neviděl napsat prosbu o pomoc, tak uvidíme, jestli se ozve později. A pokud by se mu to posléze podařilo rozjet, přibyde staronový hráč pro online hraní.

Hned nato se v naší Knize návštěv objevil příspěvek od uživatele Michala , který se snaží rozjet veškerou aktivitu Vietconga jím nově založenou Facebook stránkou jménem Vietcong Community CZ/EU a vložil tam na ni odkaz. Musím především přiznat, že běžně takové reklamy nebo upótávky nemám rád, ale pro tento případ jsem pozměnil trochu názor a říkal jsem si, že jestli by to dřív nebo později mohlo udržet veškerou herní komunitu a případně nalákat i (nové) hráče, co dřív s Vietcongem už skončili, tak to může být fajn nápad.

A to i přesto, že ti, co jsou na FB zaregistrovaní, jistě už narazili na pár takovýchto fanóškovských FB profilů ohledně naší oblíbené hry. Takže tato nová stránka je jednou z té hrstky. Pokud by se ale uživatel Michal o tu stránku staral a rozdal její odkaz do co nejvíce zainteresovaných Vietcong webů, může se tímto směrem Vietcong zase na nějakou dobu zpopularizovat a vrátit mu již tak zašlou, nicméně úspěšnou slávu!

Takže ačkoliv ho vůbec neznám, tak jsem se rozhodl ho v této věci podpořit a na Úvodní stránce pod Teaserem trialerem videem jsem přidal nový banner mezi ostatní pro kliknutí na jeho profil stránku. Myslím si, že pokud by se tam scházela docela početná základna fanóšků a aktivních hráčů, může z toho být aktuálně nejpopulárnější FB Vietcong fanóškovská stránka. Samozřémě si uvědomuju, že né každý je zaregistrován na FB, nepotřebuje ho a určitě ani kvůli této novince by si ho nezakládal. Ale to nevadí.

Ono jde totiž o to, že aspoň pro ty, co mají FB, je to si myslím zajímavá věc a jak už jsem psal - aspoň v tomhle směru. Je to jako nový celek a kontaktní místo na této celosvětově populární uživatelské síti, tak proč toho nezkusit využít? A jelikož je ta stránka teprve čerstvě založená, tak toho tam zatím moc není. Ale kdyby se to tomu Michalovi podařilo zase rozjet, byla by to určitě paráda.

Proto jsem se rozhodl pro odkazový banner na jeho fanóškovskou stránku a jsme nyní vzájemně webama propojeni, což může mít pozitivní odraz na vzájemných návštěvnostech, zvýšení oblíbenosti a popularity. Uvidíme, jestli by se k tomu zapojili i naši přátelé z Alpha Teamu? Snad mu to (Michalovi) tento článek a zviditelnění jeho nápadu udělá radost. A pro navštívení jeho stránky je pochopitelně potřeba se nejdřív přihlásit na Váš FB Timeline profil, pokud ho máte založený. Zatím je tedy vše na samotném začátku. A jestli tohle bude mít postupem času úspěch nebo ne? No, uvidí se. Nechme se překvapit...

 

 

Poznámka:

Facebook stránka Vietcong Community CZ/EU již dávno neexistuje !