Společná akce v Praze k 10. výročí Vietconga

01.08.2013 12:17

 

    Je tomu už nějaký ten ''pátek'', co vyšla akční česká hra, jejíž firma původně pochází se sídlem z Brna a kde se taky za spolupráce ostatních firem a vydavatelů vyvinula v podstatě do celého světa. Hra, která byla a je stále velmi oblíbená zvlášt' mezi Evropany. A to hlavně těch z Evropy střední. Je to hra Vietcong. Za ty léta se uspořádalo mnoho různých oficiálních Vietcong turnajů a sótěží až dodnes.

Jedna z těch právě posledních akcí hraní po LAN se konala v sobotu 9. března 2013 v Praze, v herně Battlezone. Na pozvánku reagovaly a přihlásily se některé Vietcong komunity nebo respektive klany, které se tohoto srazu zúčastnily. Hrál se přátelský turnaj o ceny a uspořádaly se s některými zúčastněnými aktéry i rozhovory. Hlášky nebo reakce některých přítomných hráčů odpovídajících do mikrofonu na otázky tamního reportéra vyvolávaly pozitivně emotivní ohlasy ostatních hráčů, kteří u vypůjčených PC mezitím poslóchali jejich rozhovory.

Odpovědi hráčů byly ve videu místy i vtipné a právě na základě této příjemné atmosféry bylo jasně vidět, že nálada byla dobrá a tato akce přinesla své ovoce. Zkrátka každý z hráčů přispěl k příjemně strávenému dni a kvality turnaje. Vždyt' je to vcelku super, že se dodnes i po těch mnoha letech provádí tyto akce. Je totiž navíc i vidět, že Vietcong do úplného zapomnění hráčů a celkové veřejnosti stále nespadl. Dočkáme se zase nějakého organizování akce hraní Vietconga po LAN nebo internetu za rok? A co za dva nebo tři roky a tak dále? No, uvidíme...

Ve článku je zmíněno slovo video. Jedná se o klip pořízený právě z této akce, o které článek píše. Toto video naleznete v sekci Videa, 3. část. Pod názvem GrunexTV GX Gaming Vietcong LAN #5. Pro shlédnutí klikněte na níže uvedený odkaz a sami se podívejte na průběh celé akce a na dojmy hráčů v rozhovorech.

 

Odkazy

Videa - 3. část

zpět na Novinky