Uživatelský server nově jako i dedicated

15.06.2016 15:06

 

    Po delší odmlce je tu další Novinka a ne zrovna ledajaká. I když je mi jasné, že každý hráč (a zejména ti zkušenější) se mi budou moc smát, jako se tomu už stalo na TeamSpeaku, na adrese našich přátel z Alpha Teamu, tak je i přesto dobrým nápadem o tom podat oficiální informaci.

Ještě do včerejšího večera platilo, že při založení mého uživatelského herního serveru jsem se musel podřizovat jistým omezeným možnostem, jako že například pokud je na dočasně založeném serveru 5 hráčů (včetně mě jako administrátora), tak při změně mapy vždy server celý spadnul a hlavně mně, což jsem nikdy nechápal. Tohle ale většina hráčů, kteří už u mě pravidelně hrávali nebo hrávají, už znají.

Nicméně najednou se na TSku sešlo mnoho hráčů, pochopitelně převážně těch z Alpha Teamu a když jsem pořád měnil mapy a nahazoval je znova, jelikož nás tam bylo hodně, hráč [AT]GaRReTT_CZ se ptal, proč to neustále shazuju a nahazuju znova. Podali jsme si vzájemné argumenty k této věci a pak jsem dostal pěknou ostudnou pálku, když jsem celých 13 let, co se pohybuju kolem Vietconga nevěděl, že lze u sebe založit dočasný dedicated server tak, abych se na stejném PC mohl na ten server taky připojit a hlavně ho nemusel vůbec shazovat! Jestli se od této věty tomu někdo začal hlasitě smát, tak vůbec se tomu nedivím.

Klidně se na můj účet pobavte, zasmějte se ''od srdce''. Ono jde totiž o to, že mě to nikdy nějak nenapadlo zkóšet to založit přímo ze složky Vietcong a spustit to přes spóštecí vcded.exe ikonku. Nezajímal jsem se o to. Byl sem zvyklý jít na to jednoduchou klasickou cestou - spustit přímo ve hře. Odted', když založím, tak můžeme zkusit hrát přes dedicated s dopředu nastavenýma mapama. Ale upřímně, na druhou stranu jsem si té ikonky už mnohokrát všimnul, jen nikdy mě nenapadlo ju použít.

Byl to zvláštní pocit pak svůj server vidět mezi ostatníma na seznamu ve hře a ještě se na něj připojit. Akorát je zapotřebí heslo na administrátora, které jsem si aktualizoval. Měl jsem z toho takovou radost a byl z toho tak překvapený, že sem si to musel na památku vyfotit a hodit to Fotogalerie . Takže tímto chcu poděkovat GaRReTTovi za dobrý tip, když se mi snažil vysvětlit, jak lépe a hlavně efektivněji založit svůj server, jelikož oba jsme navzájem si vysvětlovali tak trošku něco jiného, než každý z nás myslel. Následně se pak k tomu přidali i ostatní přítomní hráči na TSku a byl jsem ujištěn, jak se celá věc má, za což i jim děkuju.

Na TeamSpeaku nás bylo opravdu hodně včera, což se v dnešní době už jen tak nevidí a bylo to vzácný. A ti, co až po tomto ''objevu'' teprve na TS přicházeli a nebyli toho sluchovým svědkem, těm to bylo hned oznámeno, aby se pobavili taky. No proč ne, sranda být zkrátka musí a tím se chvíle strávené společně takto zpestří a zpříjemní. Člověk se pobaví, v tomhle případě dokonce i poučí a tak to má být!

Pokud bude čas, tak budu aktualizovat i pár informací ohledně herního serveru v sekci O serveru a pravidlech , abych tam doplnil i variantu klasického dočasného serveru spuštěného ''jednou jehlou'' nebo že lze spustit i dedicated, z kterého se můžu odpojit, když budu na chvilu potřebovat a nechat ostatní hrát. Bylo mi k tomu ještě i sděleno, že když založím dedicated server, údajně není PC procesor tolik vytížen a prý se taky ušetří grafická karta, což by bylo velmi fajn a spořivé. Tolik by tedy bylo k tomuhle. Určitě jsem tímhle článkem nechtěl udělat nějakou ''díru do světa'' nebo oznámit, jaký zázrak se udál. Pro mě to byla haluz - čistě nevědomky.

Kromě toho jsem si ještě ten večer jen tak obnovil seznam a když mi herní servery naběhly, tak jsem se opět překvapeně díval, jaká čísla se mi zobrazila pro servery a hráče online. Na ně se můžete podívat i Vy prostřednictvím níže uvedeného odkazu do Fotogalerie, kam přikládám obrázek s mým dedicated serverem, plus ještě hned za ním jako další i s těma dvěma zajímavýma číslama, o kterých si myslím, že určitě stojí za povšimnutí.

 

Odkaz: Fotogalerie - uživatelský dedicated server a náhodná stejná čísla v seznamu