Velký rozhovor se známým hráčem GamingGamerem89

20.08.2014 13:00

 

    Poslední dobou sou v sekci Novinky samé rozhovory a vždy v nich figurovali tradičně Elit'áci, popřípadě i náš Čestný Host [AT]Peter Shannon_CZ a i s ním byl sóčasně naším hostem i [AT]Homi_CZ. Naposledy byl naším hostem na krátkou řeč pozván také známý hráč české Coop Teamrespawnové komunity KostiCZ [Sq. Baker] . A vůbec poprvé sem nabídl možnost k realizaci rozhovoru jednomu z našich přátelských známých hráčů, kteří se s náma stýkají a to hlavně na našich herních serverech. Naším dalším hostem je tedy hráč GamingGamer89 .

Původně se mělo jednat o poslední téma s GameSpyem. Mimochodem, tato záležitost se začíná pomalu už uzavírat (informace pro ty, koho už nebaví neustále číst články o něčem, o čem ani nemá moc smysl). Ještě aktuálně poslední tři hráči přijali odpovědi na otázky právě o GameSpy. Ale to sme trošku odbočili.

Jelikož s GamingGamerem89 je to úplně první rozhovor u nás nikdo z nás neví, jak se dostal k Vietcongu, jaké má rád herní mapy, jakou zbraň má nejraději a tak dále, rozhodl sem se tentokrát to vzít vše najednou a tak je nyní možnost velkého počtení! Na klasické všeobecné otázky kolem Vietconga a o koncu GameSpy se můžeme podívat v následujících mnoha řádcích, které jsme pro Vás v rozhovoru připravili!

Přejeme Vám příjemné a pokud možno i zajímavé počtení!

 

 

Při jaké příležitosti ses dostal k Vietcongu a vzpomeneš si v kterém roce to bylo?
Už si to skoro vůbec nepamatuju. Ale mám takový dojem, že mi bylo tak 8 let, což bylo v roce 2006, když jsem poprvé Vietcong viděl u nás doma. Okamžitě mě nadchla válečná atmosféra Vietnamu, grafika, zpracování zbraní, hlášky, dabing... Zkrátka toho bylo hodně, co mě na Vietcongu nadchlo a hned jsem věděl, že to bude má oblíbená hra a od té doby je a taky bude.

 

Hraješ výhradně s postavou P.J. Deforta. Je to asi tím pádem tvá hodně oblíbená postava, že?
Je to prakticky má nejoblíbenější postava. Deforta jsem si oblíbil kvůli jeho vynikajícím hláškám a jeho práce radisty. V té době mě hrozně zajímal radista a když jsem začal hrát Vietcong, tak už bylo víceméně jasné, že Defort bude u mě oblíbený. Také si pamatuju, že když jsem si zakládal někde účet, tak jsem si vždy dal přezdívku Defort. Až tak je u mě oblíbený. :-)

 

A jeho hlas je taky dost originální. No co vůbec říkáš na obsazení českého dabingu všech postav?
Dabing obecně je jedna velká pecka. Ani u Mafie nebyl tak dobrý, jako u Vietcongu. Pro mě je to nejlepší český dabing, který se ve hrách objevil. Jsem rád, že vývojáři vybrali k tomu ty správné dabéry. Samozřejmě, že mně se nejvíce líbí hlas Deforta v podání Filipa Švarce, ale ostatní postavy jsou taky fantasticky namluvené. Popravdě s jinými dabéry si to nedokážu představit. Opravdu jsem rád za český dabing.

 

Měl si možnost slyšet dabing anglický? Jak na tebe působil a dal bys radši přednost českému, nebo by ti nevadila angličtina, protože je jakožto od Američanů autentičtější?
Bohužel jsem měl tu možnost ho slyšet. Jednou jsem si ze zvědavosti pustil na YouTube anglickou verzi Vietcongu a upřímně tak hrozný dabing jsem dlouho neslyšel. V kampani jsem odehrál opravdu spoustu času, ale kdybych ji měl hrát s anglickým dabingem, tak bych maximálně odehrál 2 mise, jinak by mi to utrhlo uši. Opravdu tragédie.

 

Mimochodem, hraješ výhradně se specializací ženisty. Má tato tvoje volba nějaké odpostatnění? Seš hodně aktivní při střelbě a tudíž potřebuješ náboje na doplnění nebo je to čistě o zvyku, že ti nejlépe sedí?
Vlastně to je z obou důvodů. Mám agresivní styl hraní a abych se přiznal, mám to z módu CTF, ale v té době jsem měl úplně jiný herní styl. Ten se změnil, až když jsem přešel na Kooperaci a CTF jsem definitivně odepsal, ale to jsem odbočil. Každopádně mi ženista sedl úplně nejlépe ze všech herních tříd a popravdě mě baví pomáhat ostatním a rozdávat munici.

    Odpověd': Tak to máme společné poslání, protože mě to taky baví obvazovat hráče a to už roky. Skvělé rozdělení úloh. :-)

 

 

Máš svou oblíbenou zbraň? A na druhou stranu neoblíbenou?
Hodně v oblibě mám například M-16. Dále má velice oblíbená zbraň M-14, se kterou vlastně hraju pořád. Na druhou stranu se musím přiznat, že si moc netykám s brokovnicí Remington 870 a dále pak se Stenem a pistolemi. Co se týká VC zbraní, tak je to rozhodně PPS-43, dále pak AK-47, SVD Dragunov, Děgtarjev a PPŠ-41.

 

A co takhle herní mapy? Máš nějakou oblíbenou nebo jich máš víc? A naopak které mapě by ses nejraději vyhnul a byl bys ochotný popsat ten důvod?
Když jsem začínal hrát mult'ák, tak jsem měl velice oblíbenou známou mapu Halong Port, kterou jsem hrál pořád. Od té doby, co jsem přešel na Kooperaci mám rád Stream, NVABase, Storm, ThreeCanyons, Bridge a Jarai. Co se týká map, které nemám rád, tak to jsou mapy HamburgerHill, určitě jsem tě potěšil Joe :-) , dále je to mapa Ambush a ze všeho nejvíc nesnáším Cambodiu.
Proč? Zkrátka na všech mapách, které jsem vyjmenoval je opravdu iritující po úmrtí běhat přes celou mapu a pak schytat granát od žlut'áska a běžet znovu! Vyjímka je možná Cambodia, kde vidíš jen mlhu a pak jen sebe, jak padáš k zemi s kulkou v hlavě. :-)

 

Preferuješ spíše uživatelské Coop mapy nebo ti nevadí si zahrát na obyčejných původních?
Popravdě preferuji spíše základní Coop mapy, snad jen kromě Ambushe. Samozřejmě mi nevadí si zahrát uživatelské mapy, ale popravdě tyhle mapy mě nikdy moc nebavily. Základní mapy mi naprosto vyhovují a baví mě.

 

Co všechno tě dovede opravdu při hře rozzlobit? Stalo se třeba někdy, že ses hodně s někým pohádal a zašlo to tak daleko, že si byl nucen si s dotyčným vyměnit pár TeamKillů?
Jéjé, kolikrát! :-) Naposledy se mi to stalo s francouzským adminem nejmenovaného serveru. Nazval mě cheaterem a to opravdu nesnesu a vždy se snažím nějak bránit.
Sice to nedošlo k TeamKillům, jelikož to byl DM, ale došlo ke slovní potyčce a následnému banu. :-) Někdy se nemá cenu zahazovat s nějakými slušně řečeno tydýty, kteří navíc ještě dělají admina a myslí si o sobě, že když mají vlastní server, tak jsou největší borci ve hře!
No a když je někdo párkrát zabije, tak vás nazvou cheaterem a k tomu všemu vám dají ban. Co se týká oplácení TeamKillů, tak to se mi stalo jen na CTF. Na Coop mám takový pocit, že se mi to ZATÍM nestalo a doufám, že nestane.

 

Naproti tomu - zahrál sis někdy s hráčema velmi kvalitní a klidnou hru ve Vietcongu? Poštěstilo se ti tohle často nebo aspoň příležitostně?
Prakticky vždy, když přijdu na tvůj server. :-) Opravdu, tak suprovou komunitu ve Vietcongu jsem ještě neviděl a už ani nechci vidět, protože tohle je ta nejlepší skupina hráčů Vietcongu, co může být. Perfektně si zahraju, pokecám, zasměju a dozvím se zajímavé věci. :-)

 

Nějakou dobu si občas přijdeš zahrát za naší komunitou. Hraje se ti s náma dobře? Je třeba i konkrétně něco, co ti tolik mezi námi nesedlo?
Jak už jsem zmiňoval v minulé odpovědi, hraje se mi s vámi suprově a upřímně... nenašel jsem nic, co by se mi nelíbilo. Vlastně jedna věc mi mezi váma nesedla a to byla cikorka... :-) Ale to byl samozřejmě vtip. :-) Každopádně jsem s touhle komunitou maximálně spokojen.

 

Měl si možnost hrát už s podobnou komunitou, jako sou Elit'áci a nemusí to být jen mód Coop?
No, popravdě nevzpomínám si. Možná, že jsem hrál na serveru nějakého klanu, ale nezdálo se mi, že to byla nějaká komunita jako Elit'áci. Častokrát se mezi sebou hádali a nadávali si, takže to rozhodně žádná komunita nebyla a taky se dalo úspěšně pochybovat o klanu.

    Odpověd': No tak tos asi dost možná narazil na ''klan'' nějakých děcek nebo pubošů. Tebou popisované chování by tomu odpovídalo.

 

 

Poslední otázka k první části rozhovoru: Zkóšel si někdy třeba i jen tak ze srandy nějaké cheaty pro zábavu? Je pro tebe poctivé hraní bez tohoto jinak podvádění důležité? A jak dlóho bys chtěl ještě Vietcong hrát z hlediska času a smutného pádu GameSpy?
Upřímně... ne. Když jsem se dozvěděl, co to cheaty jsou, tak jsem se zařekl, že je nikdy nebudu používat. At' už ve Vietcongu, tak i v dalších hrách a zatím se mi to úspěšně daří. Poctivé hraní je pro mě opravdu důležité. Kdybych začal používat cheaty, byt' jen ze srandy, tak bych se cítil, že podvádím sám sebe.
Nikdy jsem nechtěl kazit hru sám sobě a už vůbec ne ostatním. V tomhle jsem na sebe trošku přísný, ale vlastně jsem za to rád, co se týká hraní Vietcongu. Vím, že Vietcong už dlouho nepojede vzhledem k tomu, jak jde technika dopředu a neustále se vyvíjí nové Operační Systémy, nový hardware atd.
A jelikož už Vietcong jede na Windows 7, Windows 8 (možná i Vista), jen díky VCstarteru (alespoň teda mně), tak si myslím, že na dalších Operačních Systémech moc dlouho nevydrží. Když se k tomu navíc přidá ještě nový hardware, tak to bude definitivní konec. Pamatuju si, že jsem chtěl nedávno rozjet klasiku mezi střílečkami Return to Castle Wolfenstein, ale kvůli grafice, která už zkrátka nerozběhla tak starou hru, respektive hra nepodporovala novou grafiku, tak jsem si ji nemohl zahrát a už taky nezahraju.
V tomhle jsem pesimista a myslím si, že takhle dopadne i Vietcong. Prakticky všechny starší hry takhle za pár let dopadnou. Každopádně bych chtěl Vietcong hrát do jeho konce, který si myslím, že jednou určitě přijde. Ale doufám, že to bude za hezkých pár let, aby jsme si ještě mohli užít skvělé Coop (a nejen Coop) pařby.

 

 

Otázky ke GameSpy:

 

Už pár hráčů se o pádu GameSpy vyjádřilo a tutéž možnost máš ted' i ty. Byt' jasně - co k tomu říct, v předchozích rozhovorech sme mohli číst to stejné. Každopádně je něco, co bys vyřknul trochu jinak po svém na toto téma?
Vlastně už k tomu není co říct, ale jak už jsem říkal jsem pesimista a jaksi jsem tušil, že to někdy spadnout musí. Ale upřímně jsem nečekal, že to bude tak brzo a už vůbec ne, že v tom bude takový zmatek. Každý čekal, že to GameSpy utne 31. května, ale nestalo se tak. Mimochodem jsem byl za to rád.
Každopádně pak se objevilo další datum a po něm se taky nic nestalo a to už jsem si začal říkat, že si z nás někdo dělá srandu a připadalo mi to jako vyhlašování konce světa. Pokaždé jiné datum.
V každém případě, když se servery opravdu vyply, byl jsem v klidu, jelikož už jsme dávno měli vyzkoušenou alternativu Q tracker, která je podle mě naprosto úžasná. Ale samozřejmě mě ukončení GameSpy mrzí a i když měl pár chyb, tak nezbývá nic jiného, než mu poděkovat za služby po celé ty roky.

 

Z kterého zdroje informací ses o tom dozvěděl?
Shodou okolností na Elit'áckém webu. :-)

 

Bylo pro tebe překvapení o tomto koncu velké? Dalo se konstatovat, že ten konec mohl přijít později? Přece jen hráčů ještě před pádem zas tak málo nehrálo. I když na ten počet GameSpy nehleděl a to asi u žádné z her, které podporoval.
Jak už jsem psal nějak jsem tušil, že to musí někdy spadnout, ale byl jsem překvapený spíše z toho, že to bylo tak nečekané. Každý čekal ty určitá data, která byla řečena, ale pak to přišlo náhle, když nikdo nic nečekal.

 

V těch chvílích, kdy se nevědělo co se bude po ukončení dít si byl nakloněn k nějakému rozhodnutí? Skončit a s Vietcongem se rozlóčit nebo pokračovat dál pomocí náhradní alternativy?
No, myslel jsem si, že s tím opravdu seknu a že budu hrát jen kampaň a někdy si zahraju Vietcong 2. Ale jsem rád, že jsem to neudělal a že se naskytla alternativa.

 

Alternativ se nakonec pár ukázalo. Využíváš server Q tracker nebo si našel něco jiného?
Používám jen Q tracker. Abych se přiznal, moc jsem mu nevěřil, protože se mi to zdálo moc jednoduché. Přepsat pouze soubor hosts? To se mi zdálo nějak moc jednoduché a nevěřil jsem tomu. Ale jak se říká: v jednoduchosti je síla a osobně jsem za Q tracker moc rád.

 

Jaký je tvůj pohled na několikrát zmíněný program Vietcong Community Hub? Je lákavé pro tebe ho aspoň vyzkóšet, jelikož měl přinést něco nového nebo pro to nemáš žádný důvod?
Abych řekl pravdu, nějak mě to neláká ani vyzkoušet. Q tracker je jednoduchý, běží bez problémů, tak nemám potřebu zkoušet nějakou novou alternativu. Samozřejmě si o tom přečtu nějaké ohlasy, ale jen ze zvědavosti, takže zkráceně: nemám k vyzkoušení důvod.

 

Jednou ses připojil ke mně na server o víkendu a hráli sme spolu chvilu sami dva Ambush. Je cítit to, že po pádu GameSpy je online účast mizerná a že spósta hráčů s Vietcongem asi definitivně skončila?
Je to hodně poznat. Za největší slávy Vietcongu byly plné servery. Ted' už je jen pár hráčů, kteří hrají Vietcong aktivně. Ostatní hráči si to zahrají jen z nostalgie. Proto jsem rád, že Elit'áci jsou, jinak bych už možná neměl důvod dál hrát Vietcong, protože na jiných serverech mě to opravdu nebaví. Občas bych si zahrál DM, ale nehrál bych to tak často jak ted'.

 

Je to podle tebe škoda, že ta celková komunita se téměř celá rozpadla? V sóčasnosti je to už trochu problém si zahrát v rozumném počtu hráčů.
Je to hrozná škoda. Většina hráčů hraje jen CTF a tak na Coop moc lidí nechodí a je to škoda. Na druhou stranu zase na server nechodí tolik ''tydýtů''.

 

Už si stihl za toto tristní období potkat ''hráče'', který dělal bordel? Bylo to s ním nějak řešeno třeba tamním adminem serveru, pokud byl přítomen?
Pamatuju si na naši poslední hru. Bylo tam pár bláznů. Jeden házel granáty do vzduchu a díval se, kde a kdy to vybouchne a druhý si zase stoupnul před nás, když jsme zrovna stříleli po žlut'áscích a díval se na nás. Ale nic jsi nedělal. Zase takový bordel nedělali, jen jsme si zanadávali a oni už pak odešli sami, když je dostali žlut'ásci. :-)

 

Poslední otázka našeho rozhovoru a tentokrát trochu odlišná od předchozích: Už si někdy absolvoval tolik otázek najednou na téma Vietcong, které jsou posléze pak publikovány pro veřejnost? A je k Vietcongu všeobecně hodně co říct?
No, tohle byla premiéra a musím ti poděkovat, že si mi dal tuhle možnost se vyjádřit o GameSpy a celkově zavzpomínat na hraní Vietcongu. A že mi to dalo práci si vzpomenout. :-) Už taky nejsem nejmladší. :D A o Vietcongu je dle mého názoru vždy něco říct a debatovat o něm.

 

    Díky za rozhovor! Přeju hodně zdaru a štěstí jak při hraní Vietconga, tak i v osobním životě!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku