Zábava u řeky Khe Bana a kuriozita z Velkého bahenního úklidu

12.08.2015 12:57

 

    Chtěl jsem si opět jen tak narychlo s granátometem a nesmrtelností projít pár map, kde bych pozabíjel všechny Kongy. Vzal jsem to postupně od mise Výsadek (vynechal ale například obě části tunelů), až jsem se dostal k řece Khe Bana , kde seržant Steve Hawkins vylézá právě z tunelového města.

No a tady granátování a střílení pokračovalo. Až do místa, kde jsem se zastavil a napadlo mě udělat pokus. Tím místem je můstek, přes který se hráč dostane k takové velmi malé osadě. Ještě u mostu na vzdálenějším břehu od osady jsem si řekl, že vesnici granátometem zapálím. Což jsem taky udělal a chatrče už všechny pěkně hořely. K mýmu překvapení některá drůbež ale přežila. Přišel jsem tedy až k hořícím chatrčím a některé slepice s kachnami, co přežily, se procházely jako by se vůbec nic nestalo. A ačkoliv mám pro zvířata slabost, tak jsem ten zbytek tentokrát odpálil taky.

A hned jsem si všiml, že docela dobře odlétávají. Možná většina z Vás ví, že když nožem budete popichovat třeba mrtvou slepici, tak se nesmyslně bude posóvat jako by jela po ledě. Jindy se zase stane, že to jde přemístit ztěžka. Nicméně s granátometem je mnohem větší sranda. Mrtvoly těchto domácích zvířat se dají posunót pár metrů od řeky a zábava může začít... Stačí totiž už jenom vzít granátomet a vypálit vedle mrtvých ptáků tak, aby je to oblókem odmrštilo do vzduchu směrem do řeky.

Vypadalo to fakt pěkně. Přitom to způsobí ještě i trošku rotaci, než slepice nebo kachna spadnou do vody. Ale tady nastává kuriozita nebo spíše nesmysl. Místo toho, aby zůstaly plavat na hladině nebo se potopily na dno, tak se dnem propadnou a prostě zmizí z dohledu - tedy vlastně z mapy. Člověk by tak nějak čekal, že si je všechny odpráskne do vody, protože se mu to prostě chce zkusit a zabitá drůbež pod vodou zmizí. No a to doslova.

Mě to teda jednak překvapilo, pobavilo a jednak sem to bral jako zábavný moment. Člověk občas dělá nějaké ty pokusy, jestli se dočká někoho zajímavého až spíš kuriózního. A kdo by z Vás, čtenářů chtěl, tak si to můžete vyzkóšet sami. Mně se nejvíc opravdu líbí, jakým relativně pomalým oblóčkem ti ptáci do vody spadnou. A tomu, že se úplně vytratí jsem se hodně divil. A tohle je tedy zase jedna z mnoha chybek od vývojářů.

 

Kuriozita z mise ''Velký Bahenní úklid''

 

Z mise Řeka Khe Bana se přesóváme o dvě mise dál. Do bažinaté oblasti po zachránění zajatého radisty Marva. Tady byl postup úplně stejný jako při předchozí mapě. Prostě vzít granátomet, pozabíjet všechny Vietcongy, aby se pěkně prolítli. S tímhle záměrem jsem došel ale pouze do zóny, která má být Američany ubráněna a kde přelétává vrtulník, kdy Kpt. Samuel Rosenfield s překladačem z něj vyzývá nepřítele ke kapitulaci.

Poté, co jsem vystřílel opět všechny žlut'áky na těchto ostrůvcích, přišla rádiová komunikace s kapitánem. A odtud pomalu, ale jistě začíná (nevím jak pro Vás, ale pro mě určitě) jedna z těch největších úsměvných kuriozit, se kterýma jsem se ve Vietcongu mohl setkat. A tuhle bych zařadil snad k těm nejvíc zajímavým a kuriózním snad ještě víc, protože tohle se jen tak nevidí a asi je to možné jen právě v této misi.

Kapitán se po komunikaci zhruba během 1 až 2 minut objeví i s doprovodným vojákem a pochválí Vás za dobrou práci a poté Vás pošle pročistit veškerý zbytek bažiny od nepřátel. Ale pozor! Tuto konverzaci lze navázat pouze, když na něj hráč počká. Takže ještě před tím, než došel k jednotce, jsem upaloval dál i s celou jednotkou přes ostrůvky, až jsem narazil na první větší, kde už bývají kontakty s nepřítelem.

Ale dokud s Vámi nenaváže tuto konverzaci, tak v informaci (tlačítko TAB vlevo na klávesnici) se neobjeví potvrzený úkol, který je potřeba splnit. A tak se stalo, že kapitán i s doprovodným vojákem šli pomalou procházkou přes ostrůvky, až nás nakonec došli a očekával jsem, že když vystřelím na prvního Konga nebo když nás žlutí uvidí, že začne přestřelka.

Jenže tímto vyvedu hráče z omylu a to především snad ty nejzkušenější hráče Vietcongu! Hawkinsova (potažmo Douglasova) jednotka je naprogramovaná, že pokud zahlédnou nepřítele, dají se do pozoru a čekají na povel střelby. A v podstatě to stejné dělají Vietnamci: Zahlídnou Vás, schovají se a začnou ze svých zbraní pálit. Dlužno ještě dodat, že jednotka dostala příkaz od kapitána nestřílet.

Nicméně v tomto případě to rozhodně neplatí. Na samotném okraji ostrůvku jsou schovaní 2 Kongové, každý za jedním ležícím kmenem. Jeden se dal do pohybu a dostal se k jednotce z bezprostřední blízkosti a zasáhl P.J. Deforta, kterého těžce zranil a pár kulek schytal i medik Joe Crocker. Vietnamce sem tedy pro jistotu párkrát bodnul, aby někoho nezabil a neobjevila se hláška ''Mise byla neúspěšná''.

No a ted' už najisto k té kuriozitě: Ten druhý Vietnamec, ačkoliv slyšel, že se k němu někdo blíží zpozorněl a vstal, ale už dál nereagoval, že jsou vedle něj Američani. Člověk si stoupnul i před něj a vůbec nevystřelil. Dokonce ani Hawkinsovi podřízení do něj nezačali střílet a to třeba takový C.J. Hornster, ten by to udělal velmi rád. Hlavně jsem chtěl zkusit, jestli i kapitán s kolegou budou taky v sebeobraně střílet a přijde sem tam nějaká hláška. A jelikož reagoval jen jeden Vietnamec (a taky jako jediný z obou stran), tak byla možnost jí co nejblíž k tomu druhému Kongovi.

Až sem jsem tedy nechal kapitána dojít, abych to už neprodlužoval. Došel až těsně ke mně a spustil svoji již zmíněnou pochvalu za dobře odvedenou práci a to sme přitom stáli na dost netradičním místě. Docela už dost daleko od přistávací zóny. A až poté byl zavelen příkaz ''Najdi a znič'' a kapitán se svým doprovodným vedlejším vojákem se dali zpátky na přistávací zónu. No ale... nenechal jsem je odejít. Nejdřív jsem je oba nožem (jen tak ze srandy zase) píchnul a pak na ně vší silou hodil granát a Kpt. Rosenfield při umření zvolal jen: ,,Pomóóc...''

No a ještě jsem chtěl vyzkóšet, jestli se Vietnamec probere, když ho píchnu nožem nebo jen bolestí zaskučí, oklepe se a nebude dělat nic. Bohužel jsem měl nůž namířený až příliš vysoko, protože jsem píchnul a trefil ho přímo do hlavy, ačkoliv tam jsem přesně nemířil. Nicméně ten kuriózní moment o tom, že tento žlut'ák a ani Hawkinsova jednotka po sobě nestřílejí, jak by každý hráč předpokládal, jsem jako důkaz vyfotil dvěma fotkami a nyní se oba obrázky už nacházejí ve Fotogalerii kuriozit . Račte se tedy sami přesvědčit, že i k takové kuriozitě může dojít, ačkoliv to může od pohledu vypadat skutečně úsměvně nebo neuvěřitelně.

 

Datum: 5.10. - Doplněno

    

    Po nějakém čase jsem přece jen zjistil, jak je to s Kongem, který v misi Velký bahenní úklid na ostrůvku nestřílí po jednotce. Mezi uloženými položkami Jednotlivých misí byla zrovna uložená pozice, kde byl v okénku vidět Kong i Kapitán Rosenfield. Což se tedy ukázalo jako dobrá zpráva. Kliknul sem tedy na to a mise se mi načetla. Chystal jsem se zranit žlut'áka.

Nicméně tentokrát opatrněji, než minule, kdy sem do něj píchnul nožem a nechtěně se trefil do hlavy. Tentokrát nůž zasáhl ruku a Kong se za ni chytnul s bolestivou grimasou a vzdechl. Poté se otočil a začal utíkat dál do vnitra ostrůvku. A já jak jinak, než že sem se za ním rozeběhnul. Zajímalo mě, jestli bude utíkat za další skupinkou Vietcongů nebo se ukryje za kládu nebo strom. No a ukázalo se oboje.

Několik metrů od místa, kde Kong mezi vojáky z jednotky stojí je totiž díra, ve kterém slídí další Vietcong. No a ten, když mě zahlídnul, tak po mně začal z Kalašnikova pálit a ještě před tím utíkající nestřílející Kong hópnul za kládu a už začal střílet taky. Pro zkóšku sem si zavolal k sobě jednotku a ani jeden z vojáků nezačal po žlut'ácích střílet.

Naopak žlutí se opřeli do nich a jako první to schytal Le Duy Nhut, kterého těžce zranili a padnul k zemi. Pak následoval tuším P.J. Defort nebo Thomas Bronson. Proč vlastně vojáci, kteří by při zahlédnutí Konga jinak automaticky začali střílet nebo by se někam ukryli, neposlóchali ani na příkaz Agresivního módu? Těžko říct, jestli jsem tu hru pozičně tak zblbnul nebo já nevím.

Takže zatímco Vietnamci olovo kropili, mí vojáci na zem padali. A nikdo nijak nereagoval. Ovšem největší perličkou celé situace bylo, když ani Joe Crocker nešel zachránit zasažené vojáky! Neuvěřitelná věc! V několika sekundách mi přišli být vojáci jak opaření a nepřítel mezitím zuřivě pálil ostrý dál. Naprosto střelbu ignorovali! Nakonec sme se naštval a po obou Vietnamcích hodil granát, což je zabilo.

Tohle je tedy něco, co jsem ve Vietcongu snad ještě nezažil. Nejdřív Charlie nestřílel ani po mně, ani po jednotce a vojáci taky né po něm, ale pak, když se tam objeví další žlutý, který už se střelbou neváhá a zraní mi dva vojáky a jednotka jako němá nedělá nic - včetně jak už sem psal medika. No to opravdu nechceš tohle...

 

Odkazy:

Fotogalerie kuriozit - 2 fotky: Kuriozita z mise Velký bahenní úklid

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku