Zajímavost z Kampaně Vietconga 1 - mise Potok

10.12.2014 17:34

 

    Misi Potok předchází krátká videosekvence, když americké ''Úháčko'' přistává na nově vypálenou přistávací plochu. Během několika následujících stovek metrů podél potoka Song Nong vše probíhá v pořádku. Po cestě je pár pastí - natažených drátů v plechovce od piva. A poté přichází i první kontakt s nepřítelem na potoce. Pokračuje se dál, až se narazí na rozvodíčko, kdy se potok rozděluje na několik metrů do dvou toků. A odtud začíná zajímavost, která je předmětem tohoto článku.

Naproti po potoce jde pomalu vietnamská jednotka, která je zřejmě na patrole. Ještě předtím, než tam hráč se svou jednotkou dojde tam obvykle přeletí Úháčko, které Vaši jednotku vysadilo. U tohoto rozvodíčka je pár vojáků na hlídce a když vrtulník zahlédnou, který nad nimi přeletí tam a nazpátek, varují ostatní soudruhy o americké přítomnosti. Jedná se nejspíš o minovací družstvo, které má za úkol zabránit týmu ''Hrotu 1'' vedený Seržantem První třídy Stevem Hawkinsem postupování směrem k vesnici Ap Loc Tap, tedy ke kmeni Bahnar.

A kde je vlastně ta zajímavost? V následujících řádcích a je jednoduchá. Stačí se potichu a opatrně přiblížit k rozdělujícímu se jednomu toku potoka na dva menší potůčky a rázem je slyšet vietnamský hlas, jak na něco upozorňuje. A v tý chvíli se z povzdálí každou chvíli vynoří jednotka Vietcongů jdoucí Vaší jednotce naproti a pak hada rozpustí a začnou se po rozvodí rozdělovat do obou potoků zaujmout pozice.

Když však se svou jednotkou okamžitě začnete utíkat zpátky až na přistávací plochu a chvíli počkáte, tak Kongové z této jednotky za Vámi začnou po jednom v časových intervalech zhruba asi 2 minut sprintem utíkat. A teprve až jsou vystříleni všichni, objeví se na obrazovce vlevo dole ikonka rádia pro spojení s velitelstvím a tím to končí. Pak už za Vámi další Charlíci utíkat nebudou.

Je to takové zvláštní. Narazil jsem na to opět úplnou náhodou. Vietnamci jako by s jistotou věděli, kde se Vaše jednotka nachází a nelze se před nimi schovat. Nejlepší je nechat jednotku v blízkosti vypálené plochy na potoce a jít se přiblížit k vietnamskému hlasu sám, aby tato zajímavost mohla nastat a nezahlédla Vaše jednotka nepřítele a dala se tak do pohotovostního stavu, kdy je připravena na rozkaz střílet.