Zatím hraju za vojáka a jsem snadno učenlivá, svěřuje se [AT]Sharka_CZ

09.04.2016 20:45

 

    Série rozhovorů pokračuje a my se po malinké odmlce k nim zase vracíme. Tentokrát se dostal ke slovu jeden z našich spoluhráčů, respektive tedy spoluhráček - milá posila Alpha Teamu [AT]Sharka_CZ . Musela se naučit vše od základů, co se zacházením s PC a samotného ovládání Vietconga týče. Dófám, že se neurazí, že na tento fakt hned takto zkraje pro připomínku poukazuju. :-)

On je to vlastně zajímavý příběh. Díky tomu, že se dostala k PC technice v bydlení mluvčího týmu a velmi zkušeného hráče [AT]Petera Shannona_CZ, měla možnost poznat spóstu věcí, které jí mohou dodat do budoucna zkušenosti. Jen si přiznejme, že v dnešní době jsou zajisté PC a internet velmi důležitou sóčástí hlavně soukromého života. A tak s nima Sharka už tak nějak přichází do styku a zvyká si, což je jedině dobře.

Přes internet má možnost poznat nové lidi, aspoň prostřednictvím TeamSpeaku, což je mimochodem velmi užitečný komunikační program. Sharka je společenský člověk, což dokládá i její postoj a názory směrem k lidem. A co se týče mongoloidní lidské rasy, tedy přesněji řečeno toho vietnamského odvětví, na tu má svůj obecný názor. Sou to podle ní lidé přátelští? Co si myslí zejména o těch, kteří žijí u nás?

,,Je třeba vzít v úvahu, kolik Vietnamců se zde vyskytuje a vlastní nějaký obchod. Nevím, jaké procento ze všech prodejců tvoří, ale úplně tak zanedbatelné nebude. Jsou strašně pracovití, narozdíl od cigánů. Akorát někdy nerozumím, co říkají. Semtam o nich člověk zaslechne ohledně nelegálního obchodu, pěstování drog, ale to je menšina a většina je slušná. V Žamberku si vybavím 5 obchodů, kde se tito lidé nacházejí, s restaurací Ha - Noi, kam někdy zajdu na nudle, je to obchodů šest. Fungoval ještě jeden obchod na náměstí, ale už není. Moje máma bude už v červenci rok chodit vypomáhat k Vietnamcům jako důchodkyně,'' a k tomu doplňuje ,,já osobně s Vietnamci problém nemám.''

Tolik by z její strany bylo několik slov obecně ze života. A jak je to se samotnou hrou? Ve Vietcongu s Vietnamci přichází do styku, i když jen v elektronické herní podobě. Hru si hodně oblíbila a hodlala někdy vyzkóšet i jinou online hru? ,,Nezkoušela jsem to. Mně vyhovuje být v AT,'' říká rezolutně ,,kde jinde by byl nějaký tým? Je to moje první a vlastně jediná střílečka. Asi by mě jiné nebavily, neměla bych totiž nikoho, díky komu bych hru tak důkladně poznala,'' povídá a k tomu doplňuje vyznání ,,být v AT - to je pocta hráčů Vietcongu, kteří to s ním myslí vážně. A k nám devíti snad časem přibude i desátý.''

Sharka se tak nějak už ve hře ustálila. Začala si navykat na herní a pohybové úkony a taky si našla jednu z nabízených postav v MENU, se kterou už hrává pravidelně. Takový - řekněme kult osobnosti ve hře. ,,Hraju za jednoho z vedlejších amerických vojáků, konkrétně tedy ten třetí. Petr říká, že mi je nejvíc podobný, není tak prý zarostlý! :-D Jsem ráda, že si každý může vybrat ve výběru profese a vzhledu postavy. To, co mu nejlépe vyhovuje,'' a zároveň si uvědomuje ,,možná to vypadá divně, když žena po mapě běhá v mužské podobě, ale aspoň se v tomhle směru nedělají rozdíly a jsme na tom všichni stejně.''

Sharka se hlavně vždycky těší na komunikaci po TeamSpeaku, o kterém už byla nastíněna řeč. Zvláště pro ni osobně je příjemné dostat se do jiných sfér a přijde tak na jiné myšlenky. Zahraje si, odreaguje se, pobaví se... no, člověk to z ní tak nějak vycítí a je rád, že si holka může dopřát takovou radost. :-)

,,On se člověk hned cítí lépe. Takovou možnost doma nemám. Nové kontakty se mohou někdy hodit, člověk nikdy neví. Cítím tam na TS takovou semknutost a přátelskost. Prostě pokec s normálními lidmi. Kolikrát se mi už po tom TS stýskalo, a to jsem dříve nevěděla, co to vůbec je!'' směje se na závěr ,,Akorát tam toho mnoho nenamluvím.''

Tolik v úvodu nám popsala Sharka své všeobecné dojmy a prozatimní nabrané zkušenosti. Dostali jsme se k pár zajímavým poznatkům - takříkajíc od jedné zajímavosti k druhé. K postřehům, které Vám, čtenářům radostně svěřila a myslím si, že důkladně popsaným. A my ostatní se zas můžeme dostat k dalším poznatkům, které už jsou obsaženy v hlavní části rozhovoru.

A jelikož se právě u Petera Shannona naučila novým věcem v rámci zábavy ve volném čase, byl i pro tento případ osloven s prosbou, zda by směrem k naší milé kamarádce a spoluhráčce ze sféry herního vietnamského prostředí Vietcongu dodal několik slov. Jak hodnotí její pokroky, začlenění do Alpha Teamu a orientaci ve hře. Tudíž pro tentokrát tu pro Vás máme rozhovory dva! Hlavní se Sharkou a doplňující s Peterem. Přejeme Vám další zajímavé Novinkové počtení!

 

 

Ahoj, Šárko! Jak se ti daří poslední dobou, pokud se budeme bavit všeobecně?

Chvíli oblačno, místy zataženo. A abych měla čistější svědomí, přestala jsem se dívat na zprávy, je to akorát samé negativum a nadělám s tím něco?! Radši zkouknu nějaké dobré pořady a filmy, případně hudební a vtipná videa. A úplně nejlíp se mám u Petra doma.

 

Máš za sebou už několik měsíců, ve kterých ses ve Vietcongu zacvičovala. Co pro tebe konkrétně bylo tak vůbec nejtěžší se naučit?

Asi bloudění, bloudím doteď. Jsem schopna se ztratit i v úplné samozřejmosti, furt mi někdo musí stát za zadkem, kdo se vyzná lépe než já. Svůj podíl má na bloudění i fakt, že můžu hrát velmi omezeně. Také naučit se a poznat všechny mapy, které jsem neznala. A ještě dosud nepřežiju sama mapu.

 

A na druhou stranu co bylo relativně lehké a navykla sis rychle?

Jsem vcelku snadno učenlivá, takže právě má učenlivost, semtam ve dvou či ve více hráčích přežiju mapu, zvykla jsem si na Teamrespawn. Také muška, i když ne vždy je tak přesná, asi záleží na tom jestli mám dobré či špatné dny. Při tomhle si vzpomenu na Jáchyme, hod' ho do stroje! :-D A na úplném začátku ve výcvikové mapě mi nešly překážky, které jsem po chvíli začala zvládat.

 

Je pro tebe dobrý pocit, když se s týmem plazíš opatrně mapou a už znáš chování celé své jednotky?

Ano, protože sleduji taktiky přežívání a ráda se něčemu novému přiučím, ovšem pokud hráč hraje fér hru a nehází granáty, čímž zbytečně  vyprovokuje kongy, když nejsou nezbytně nutné a neběhají CTFkaři. A taky vytočí, když hráč leze ostatním před kvér, tady už se taktika trochu rozchází.

 

Taktéž i Vietnamci jsou často velmi ostří, co se opětování střelby týče. Byly situace, které tě hodně překvapily, když si dostala jedinou smrtelnou kulku úplně zničehonic nic?

Jej, ty jsou každou chvíli. Někdy si za to můžu sama, ale uznávám, že ne všechno je spravedlivé, např. kong schovávající se v keříčku, kam musím střílet naslepo, zatímco on mě vidět může, kong v zatáčce za keříčkem. Dále pak kong střelený do hlavy mě klidně sejme. V reálu by zemřel hned. V nějakých situacích si mě kong oběhne a já nevím odkud nebo pro změnu ten, který není v dálce vidět, hlavně ta hnusná mlha z nízké dohlednosti. Naštve i to, že někde nejsou i respawny a celá mapa se musí obíhat. 

 

Jak seš na tom s ovládáním klávesnice, myší a ovládání pohybu své postavy? Už sis na tyhle věci naplno zvykla?

Ano, kde co mačkat, chození, zaměřování mušky, skrčování, ležení a podobně, ale stále mi dělaji problémy činnosti, kde musím někam vyskočit, držet se rovně, abych nespadla. Obecně to, co vyžaduje přesnější pohyb.

 

A co se týče právě ovládání věcí, tak každý v něčem pak ukáže svůj skrytý talent. Umíš velmi účinně střílet na dálku. Čím si to vysvětluješ, že si našla tuhle svou silnou stránku? A nepřekvapila si přitom sama sebe?

Sama ani nevím, asi mi mozek jinak zpracovává informace. Zřejmě jsem hodně let žila s něčím, co jsem dříve neměla příležitost objevit. Mnohdy má člověk skrytý talent a životní situace a různí lidé nám ho neumožňují poznat. Velmi mě to překvapilo, ani jsem  nečekala takový úspěch. Ale kdybych střílela ze skutečné zbraně, nevím, jestli bych se trefila. Je to něco jiného než na PC.

 

Se kterou zbraní se ti nejlépe střílí a tudíž si ju bereš nejčastěji?

Hraju s M16, ale nevýhodou jsou malé zásobníky, proto si raději beru AK47.

 

Naučila ses v odpovídajících situacích používat i režimy střelby ''Plně automatická střelba'' a ''Jednotlivé výstřely''?

Automat používám na blízko, jednotlivky na dálku.

 

Zkóšela si už někdy hrát se specializací zdravotníka nebo ženisty?

Zatím hraju vždycky za vojáka, ale přemýšlela jsem hrát i za jiné profese, abych se to naučila. Jsem odkázaná na to, co mě naučí Petr.

Ale líbilo by se mi mít ve výběru uniforem mít možnost našich reálných obličejů, vyříznutých např. z fotek. Pro přehlednost by to bylo lepší, po mapě běhá X stejných profesí a člověku se hráči pletou. Tady se vědělo hned, kdo je kdo. Ale toto by nebylo povinné, mohly by se nechat na výběr obě možnosti. Komu to nebude vyhovovat, tak si vybere normální ksicht.

Novinka by platila pro náš tým AT. Ale záleží na tom, jak by tyhle úpravy korespondovaly s normálními ksichty vojáků, když to chce člověk porovnat. Aby vzhledy působily reálně a ne jako něco, co tam nepatří. Nevím, jak by se to ujmulo, jak to udělat, nejsem odborník. Ale uniformy by se nechaly stejné, jen ty ksichty by byly jiné.

 

Jaké sis oblíbila mapy za dobu svého poznání Vietconga v online části Více hráčů?

Líbí se mi obranné mapy jako např. HelmsDeep_V3 a TR-Rush, dále pak klasické mapy jako TamCoc_OP1_fpsTest. Pamatuji si, jak jsme ji v začátcích nemohli vůbec dát a teď už ji úplně v pohodě uděláme. [AT]Fortress, ale tam mi vadí, že tam nezůstávají zbraně. [AT]Urban_Warfare[AT]Daybreak, ale opět v Daybreaku nezůstavají zbraně. [AT]Night_Raid, ale je už docela těžká. Ghost_Trail_Beta2, Lao_Bao_OP1, DauTien_beta_1, GW_Sabayon_Coop, HanoiHBT a tyhlety mapy budou úplně suprové, až se dodělají: [AT]Somewhere a [AT]Midi.

 

Jsou mezi nimi i hotové zveřejněné mapy z =GONZOvy= dílny, které se ti zalíbily?

Zatím jsem hrála dvě GONZOvy mapy. Jednu G_NVABase a jednu G_SentryPointDay2, přičemž od G_SentryPointDay2 je ještě jedna, s mlhou, ale radši hraju tu bez mlhy. A NVABasi hraju bez předělávky.

 

Co si o =GONZOvých= výtvorech myslíš? Dělá vše pro to, aby komunitu Coop hráčů Vietcong stále bavil a tudíž vytváří stále nové a nové mapy? Zpestřuje to hodně výběr map, který si člověk může vybrat a zahrát?

Je ještě jeden z mála, co tvoří mapy, mnoho lidí už je asi nedělá. Škoda, že původní mapaři opustili dělání dalších map, mohly vzniknout nové zajímavé kousky.

 

Když je hodně hráčů na serveru, v jaké části týmu se nejčastěji držíš? Na hrotu, uprostřed a nebo se radši držíš vzadu?

Trochu jsi mě s tou otázkou zaskočil... Ale určitě já úplně vepředu nejsem, většinou se držím vzadu, konkrétně u map, které moc neznám. Které trochu znám, tam si dovolím být uprostřed. Které znám víc, možná jsem chvíli trochu vepředu, ale většinou se zase stáhnu na ten prostředek. Ale nelze to nijak jednoznačně popsat, umístění několikrát během hraní změním! :-D Místa i volím podle toho, jak moc si v tu chvíli věřím.

 

Pro Alpha Team samotný si myslíš, že je dobré, že má stále aktivní hráče? Nedávno přibyli [AT]Forman_CZ a [AT]GaRReTT_CZ. Co bys o nich jako o nových členech ty osobně řekla?

Ano, vždycky je dobré mít někoho v záloze. Jsou to moc milí a příjemní lidé. A taky šikovní mapaři. Udělali dvě super mapy: od GaRReTTa [AT]Somewhere, od Formana [AT]Midi. Všechna čest.

 

Alpha Team - to není jenom čistě o členech. Na TeamSpeak a i mimo něj se na herní servery [AT] chodí připojovat i další známí hráči. Mohla bys je vyjmenovat, kteří to sou a tvoří tak záložnou sóčást Coop týmu?

Čeští jsou to: Boykowicz, od bývalých Bakerů karlos.cz1, Jarda.cz, =GONZO=, TAFRAN cz, dalamanek, slovenští Mr. NeoAntix (SK), Mr.Mige, {DMV}_Cpt-Intwernet a zahraniční Guderian, ***CUTA* a Kaplar Aleksa.

 

Jak už v předchozích rozhovorech bylo zmíněno, tak i pár dalších ženských rádo hraje Vietcong. Měla si už možnost si zahrát s Angelkrist (Love Ai)? Stalo se už, že ste se jako holky sešly na jednom serveru a zahrály si?

Myslím, že ano. Jenom nevím, kde jsme tuhle hráli, bylo to jenom na chvíli.

 

Na někoho z Elit'áků si v posledních týdnech nebo měsících na Coop serverech narazila?

Pokud vím, tak jenom {DMV}_Cpt-Intwernet a Joe Crocker_cz, tedy ty.

 

Jaký je vlastně Peter lídr poté, co tě zaučoval zacházení s PC a Vietcongem samotným?

Stejný jako předtím, takže velmi zkušený člověk, snaží se mi pomoct.

 

Už se psalo o tom, že on je pomyslným velitelem týmu, ačkoliv on to odmítá a považuje se spíše za mluvčího týmu. Nicméně myslíš si, že stejně každý tým má hráče, který v kolektivu má přece jen jistou postavenou pozici, kdy má hlavní slovo? Že je to tak prostě daný?

On si to nemyslí, ale na TS nejvíc mluví. Trošku je mluvčí, trošku vůdce, tedy kombinace obojího. Ale jako úplného vůdce bych ho neviděla, na 100 % výkonnost nehraje nikdo. A co se týče rozdělení rolí, to vyplývá z povahy dotyčných osob. Je to taky o domluvě.

 

Poslední dobou se začal objevovat i jeden z dlóholetých klasických stálic [AT]Vaclav_CZ. Jak bys ho charakterizovala jako člověka na TeamSpeaku a jako hráče? A co ještě takový [AT]el Bunda_CZ?

Vašek je fajn, taková veselá kopa. :-D Ten můj hlasitý smích se nedal zadržet, muselo to ven. :-D Nemůžu za to, že mě furt někdo rozesmívá. :-D Jako hráče nevím, moc často nehraje, neumím posoudit. A ElBundík je taky fajn, taky pobaví! :-D Uvažovali jsme o grilovačce ve Chvalnově, jenže nakonec z toho nějak sešlo. Tak snad letos... Fotky ze setkání by se daly hodit k nám na web do vytvořené fotogalerie, at' ostatní závidí. :-D Koukala jsem se na YouTube na Tvé výtvory, palec nahoru nad Tvou šikovností, Eldíku!!! :-D

 

Dá se prohodit několik slov i o [AT]AxeLovi_CZ, který byl do Alpha Teamu jednou přijat přibližně ve stejné době jako ty?

AxeL je fajn, příjemný, milý člověk, dobře se s ním povídá.

 

Ještě se zastavím u AxeLa... psala si v ''ÁTéčkové'' knize, jestli by jste se s ním mohli setkat ve Žd'áru nad Sázavou. Je to na bázi úvahy nebo už jste se s Peterem a Axelem o možnosti tohoto výletu bavili?

Pár slov možná padlo, ale musí to vyjít i Axelovi. Tahle zmínka mě napadla už loni na podzim. Myslím, že by to bylo příjemné setkání, mohli bychom jít ve třech na výlet a poklábosit. Proč ne, když má člověk tu možnost, tak toho nevyužij...

 

Jak vzpomínáš na loňský výlet, kdy jste s Peterem za mnou přijeli do Brna a užili jsme si hezký relax u pití na přehradě?

Bylo to fajn. Ráno už jsem se začínala bát, že neodjedeme, ale naštěstí měl vlak jen 40 minut zpoždění. Ta česnečka co jsem měla k obědu, nebyla špatná, ale měla s česnekem jen společný název. Ale ten gulášek s fazolemi ten byl mňam!!! Pak šel proti nám nějaký skinhead a oběma nám bylo jasné, že je to Joe! :-D Udělala se legendární fotka u ''robertka'', provedl jsi nás po Brně, ale nechápu význam všech nesmyslných soch a staveb. Hyzdí ráz Brna.

Nejvíc mě zarazilo památkové psaní v jedné ulici, že se tam propadla ženská do země a do dneška nebyla nalezena. Počasí nám přálo, konečně jsme se podívali za naším kámošem. Jak se tam Joe řechtal na celé kolo, museli jsme se tlemit i s ním, to se vážně nedalo! :-D Asi by si někdo řekl, že jsme blázni! :-D Nejvíc jsme se nasmáli u toho stolu. A ty Tahit'anky!

Na Prýglu mě až doted' baví fotka čumící babky. Asi kouká na Pét'u, zřejmě se jí líbil! :D :D :D Škoda, že pod těmi kolejemi zrovna neprojížděla žádná tramvaj, bylo by to efektní. Petr mi často ukazuje střílení jako jsem to předváděla na té fotce, asi je tím nějak posedlý. :-D Jinak se mohlo udělat víc fotek, třeba na náměstí.

    Odpověd': Né asi, ale určitě se dívá na něj, na štramáka! :-D A jinak co se ještě týče toho zpoždění vlaku, tak toho sem se bál taky. Jak ''na sviňu'' se musí projevit zákon schválnosti a prostě to mít zpoždění musí! Problém je v tom a nevím proč, tak rychlíky mívají zpoždění docela často a je to u nich normální. Člověka to zamrzelo, páč takhle jsme spolu ztratili zhruba tak 20 minut času, když jsme na setkání měli sotva celý den. Nakonec to ale i tak bylo fajn, takže díky za to! :-)

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

Jaké to je udělat si výlet do vzdálenějšího města a poznat hráče osobně, když zvláště pro tebe to je něco nového?

Báječný pocit. Však mám taky z Brna nejvíc turistických známek. V minulosti jsem v Brně byla několikrát, se školou, za ségrou a jednou za kámošem. V dnešní době je už vzácnost se sejít a udělat si čas kór, když je to člověk mající s námi něco společného. Byl to takový zvláštní pocit, ujíždějící vlak. Neděle pro mě byla po té sobotě zvláštní, přece jenom to byl jiný program.

 

Myslíš, že by byl dobrý nápad, kdyby se členové [AT] domluvili a udělali i s novými členy společnou fotku?

Ano, bylo by to zajímavé. To není vůbec špatný nápad. Mohli bychom se sejít všichni, až bude pařba, ale obávám se, že se asi tak nestane. Každopádně by se ta fotka dala šikovně zakomponovat na hlavní stránku AT.

Ale ještě zajímavější by bylo společné setkání všech naživo a i ta společná fotka by dostala úplně jiné grády. Jenže všichni jsme z různých koutů ČR. Ale třeba jednou... Taky mě napadlo, že by se třeba daly upravit fotky v sekci AT členů, tak, aby se točily dokola, a po najetí kurzorem na fotku by vystoupila do popředí. Bylo by to efektní. Kdyby se v budoucnu pořádala nějaká akce některých AT, dala by se na našem webu vytvořit fotogalerie.

 

Prožíváš komunikaci nebo přítomnost hodně lidí na TeamSpeaku? A v jaké části dne je to nejlepší? Odpoledne nebo večer, když už je tma a právě po večerech se víc hráčů sejde?

Ano, protože se tam připojují samí hodní, milí a příjemní lidé. Vždycky je tam sranda, kolikrát se řežu smíchy. Nevím proč, ale vždycky mě pobaví ElBundovo Dobre rano, Dobry vecer. :D Já jsem taková sova, takže mi vyhovuje hraní večer. V tuto dobu už je klid, tma, ticho, na obrazovku se už dobře kouká, protože se neleskne, hráčů se sleze víc. V pozdních hodinách mi přijde být atmosféra lepší a taky vzrušení ze hry stoupá.

 

Ty si odchod původního poskytovatele GameSpy nezažila, nicméně přijde ti nějak, že by účast hráčů byla slabá nebo si myslíš, že je to stabilizovaný na hranici hratelnosti pod Q Trackerem?

Nevím, jaká byla herní aktivita předtím, ale podle Petrových informací vím, že je nyní hráčů méně, ale stále se ještě nějací najdou a dokonce se objevilo i pár nových lidí, vyjma mě! :-D

 

Máš možnost jezdit za Petrem každý druhý víkend? Těšíš se pokaždý na to, až se zas ponoříš do atmosféry Vietconga?

Dříve jsem jezdila jen jednou za měsíc, postupem času se ty doby zkracovaly a dnes už víceméně jezdím pravidelně. Ale úplně ne všechny víkendy můžu přijet. Někdy třeba přijedu jen na jeden den o víkendu, někdy na víc dní, někdy mám týden pauzu a někdy jsem zas měla dva týdny přestávku. Jistě, pro mě je to adrenalin, nová historie v zážitcích. A hlavně, když mě nikdo neruší, což nesnáším, protože mě to akorát nervuje a hraju ještě hůř.

 

Poslední otázka: Když se na Vietcong nabalují většinou letitý navrátilci a většina stálic dodnes hraje, tak myslíš si, že Vietcong bude mít ještě slušnou herní životnost?

Doufám, že ano. Byli bychom bláhoví, myslet si, že se opět vrátíme tam, kde to bylo před lety, takže se už nedají čekat žádné zázraky. Leda, že by se nějaký stal. Semtam se ale ještě najdou tací, co hrají dost, ale mnoho jich nebude. Ta tam jsou natřískané herní servery, když mi Petr vypravoval, jak se dříve pařilo např. do půl čtvrté do rána. Navrátilci se spíš vrací proto, aby zas po čase zapařili, ale nevydrží u toho dlouho. Chodí spíše hrát hry, které jsou po grafické stránce jinde. Mám ale jedno přání: At' Vietcong neupadne v zapomnění, protože by mi moc chybělo povídání na TS, po společně strávených chvílích ve hře, našich nasmátých zážitcích.

 

 

8 doplňujících otázek od Petera Shannona:

 

Jak bys zhodnotil podle svých slov a dojmů Šárčin pokrok, co se týče ovládání postavy?

Na to, že Šárka nikdy předtím, než si vyzkoušela Vietcong, žádnou střílečku nehrála, dokázala vstřebat ovládání poměrně rychle. Občas má problém někam vyskočit, ale postupně to vylepšuje.

 

Co její orientace třeba v tabulce s nickama hráčů? Vyzná se už, co je ping, jaká mapa se hraje a podobně?

S tímhle snad žádný problém nemá. Domnívám se, že tabulku chápe dobře.

 

Co říkáš na její přednost - přesná muška na slušnou dálku? Na nováčka je to úctyhodný artefakt, že? Je krom toho ještě něco, co vylepšila natolik, že v tom taktéž vyniká?

Střelba byla od počátku Šárčinou předností. Dost mě překvapilo, jak jí to šlo, přestože neměla žádnou průpravu z jiných her. Problém jí nedělala ani střelba krátkou dávkou, používala ji zcela samozřejmě, což je důležité pro kompromis mezi účinnou střelbou a úsporou nábojů. Co se týče herního zlepšení, je u ní vidět jistější pohyb, lépe se kryje a zvládá volit, zda je lepší být skrčená nebo raději ležet. Ve střelbě byla dobrá už od začátku, tam nebylo moc co zlepšovat.

 

Myslíš si, že Šárka po vytrénování zapadla naplno do koncepce Vašeho týmu a pro TeamRespawn vůbec?

Ano, zapadla. Určitě má ještě nějaké rezervy, ale je třeba si uvědomit, že nemá možnost hrát denně a ke hře se dostane, jen když je o víkendu u mě. Je dobře, že se nežene bezhlavě kupředu, přestože by si to mohla svým způsobem dovolit, nebot' hraje s profesí vojáka a její smrt by nebyla pro tým takovou ztrátou jako v případě ženisty či dokonce zdravotníka. Doufám ale, že si uvědomuje, že ve skutečnosti je každá ztráta nepříjemná a zhoršuje tak vyhlídky na úspěšné dokončení mise.

Bohužel, ne každý hráč to tak vidí. Často se na serverech potkávám s hráči, kteří si s oblibou berou profesi zdravotníka, ale ne proto, aby se drželi vzadu a udržovali v kondici spoluhráče v týmu, nýbrž proto, aby si mohli hrát svou vlastní sólohru, hnát se kupředu, honit fragy a sami si léčit zranění, ke kterým díky své zbrklé hře každou chvíli přicházejí.

Nakonec stejně zemřou a tým je pak bez doktora. Je-li v čele ''tabulky střelců'' zdravotník či ženista, pak je zcela evidentně něco špatně. Pokud někdo nechápe, o čem je Coop mód, a chce si za každou cenu hrát na fraghuntera, nechť se vyhýbá speciálním profesím a hraje jako voják. Tím nadělá týmu nejméně škody. Případně at' se zcela vyhýbá Coopu. Pro sólisty a fanatické honiče fragů jsou určeny zcela jiné herní módy.

 

Vzpomeneš si na nějakou mapu nebo i celý večer, kdy se Šárce stabilně dařilo a neztratila ani jednou život?

Opravdu nemám ve zvyku sledovat, kolikrát za večer ten který spoluhráč přečká mapu beze smrti. Nesleduju to ani u Šárky. Nanejvýš to vnímám sám u sebe. Tudíž si vážně nevzpomenu, zda Šárka byla některý celý herní večer ''nesmrtelná''. Pokud jde o jednotlivé mapy, tak zvládá přežívat až do konce. Pokud bys ale po mně chtěl konkrétní čísla, tak nemohu sloužit. Nevedu si žádnou statistiku, abych mohl říct, kolik procent misí zvládla Šárka beze smrti.

 

Máš radost z toho, že se ti pro svou oblíbenou hru podařilo přivést kamarádku a vycvičit ju pro Coop, který Alpha Team preferuje? A že ona sama si to hraní a povídání na TSku natolik oblíbila?

Já ve skutečnosti Šárku k Vietcongu nepřivedl, a když už, tak jsem ji ovlivnil pouze nepřímo. Nevybízel jsem ji, aby si hru vyzkoušela, veškerá iniciativa vzešla od ní. Prostě si to chtěla zkusit, a tak jsem jí to umožnil. Na absolutního nováčka se jí ale dařilo překvapivě dobře, navíc jí nechyběl potřebný zápal pro hru, takže dělala velké pokroky.

Jsem rád, že ji hra chytla, nebot' Vietcong už moc silnou hráčskou základnu nemá a každý schopný a disciplinovaný hráč navíc se hodí. Taky je fajn, že hraje s profesí vojáka, nebot' těch máme v Alpha Teamu málo. Když budu počítat i poloaktivní členy, tak z devíti lidí je pět speciálů (tři ženisté a dva zdravotníci) ale jen čtyři vojáci, přičemž opravdu aktivní vojáci jsou pouze dva.

Takovýto nepoměr mezi počtem vojáků a speciálů není zrovna ideální. Při hledání vhodných adeptů na členství v Alpha Teamu se budeme muset zaměřovat na hráče s profesí vojáka, případně kulometčíka (toho nemáme v týmu žádného). Ženistů a zdravotníků už máme dost. Zmínil jsi TeamSpeak... Pokud jde o povídání na TeamSpeaku, tak nevím, jestli si ho Šárka oblíbila, to je otázka spíše pro ni. Ale ono to bez toho ani nejde. V Coop módu je vzájemná komunikace členů týmu důležitá.

 

Šárka je historicky první slečna, která byla přijata do Vašeho týmu. Je to pro kolektiv zpestření, že se do střeleckých řad povedlo přivést i hráčku? A myslíš, že časem by mohla přibýt i další členka?

Mít v týmu i nějakou ženu/dívku bylo mým přáním prakticky od založení Alpha Teamu, ale problém byl v tom, že dámy hrají Coop jen výjimečně a jsou vidět hlavně v ''hopsacích'' módech, jako je CTF, TDM nebo DM. Určité možnosti se v minulosti objevily, ale vyhlédnuté adeptky vždycky rychle zmizely a už jsme je více neviděli.

První dívka se tak stala členkou Alpha Teamu až osm let po jeho založení. A že by jich někdy bylo více? Hm, moc tomu nevěřím, nebot' jak už jsem uvedl, v Coop módu se ženy/dívky vyskytují málo. A když už se nějaká objeví, tak si vlastně jen odskočí z ''hopsačky'' a stejným způsobem hraje i Coop, tzn. že jen honí fragy a žije v přesvědčení, že čím jich bude mít více, tím je lepší, neboli vlastně vůbec nepochopila, o čem Coop je.

 

Je podle tvého osobního názoru vůbec pro chlapy fajn, že se můžou na herních Vietcong serverech setkat i se slečnama/ženama a sdílet tak svoje názory co se samotné hry týče a společně si ju užívat?

Žena na Coop serveru je vždy jisté zpestření, zvláště tehdy, když chápe smysl tohoto herního módu. Zatím jsem ale měl jen velmi málo příležitostí si s nějakou i popovídat přes TeamSpeak. A přes textový chat se během hry názory sdílí jen obtížně. Mimochodem, je docela škoda, že vývojáři z Pterodonu ignorovali ve hře ženské postavy a hráčky tak musí volit z postav mužských. Mnohdy tak vůbec nevíme, že je s námi na serveru i nějaká žena, nebot' z nicku to nelze vždy poznat.

 

    Díky Vám oběma za čas, který jste věnovali každý svému rozhovoru! Mnoho štěstí ve Vietcongu, at' Vás i nadále baví a životnost Alpha Teamu pokračuje taktéž nadále!

 

    A Vám čtenářům, kteří jste článek dočetli až sem na konec, také zvlášt' děkujeme, za Vaši pozornost!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku