Zvláštně označený okraj mapy VET_KHEBANA

06.08.2015 11:44

 

    O kolizích by se toho dalo napsat možná hodně. Ve hře slouží jako pomyslná neviditelná zed' nebo zábrana na každé mapě. Přesněji řečeno na každém okraji, kde není strmý kopec, zed', plot, k sobě namačkané keře, balvany, klády a podobně. Jako jednoduchý příklad, kde se tyto kolize nacházejí, jsou třeba na mapě NVABase . Na startu této mapy jsou po pravé ruce drátěné zátarasy na dřevěných roznožkách.

Ale nejen na startu, ale i na druhém koncu mapy, kde blízko stojí protiletadlový kanón a kde je taky tajný únikový tunel pro NVA. Na tyto zátarasy lze skočit a proběhnót se po nich. Dokonce na již zmíněném startu lze skočit i za první řadu, která je nejblíž k vykopanému koridoru k ruinám. A jelikož sou tam zátarasy pozičně různě postavené, tak tvoří první a druhou řadu, mezi kterou se lze dostat. Nicméně dál na vykráterovanou holou pláň, která se za těmito zátarasy nachází už né.

Jenže zpátky už se hráč dostává velmi těžko. Pokud se nenajde mezírka, kde kolize není, nezbývá, než se nechat bud' zabít spoluhráčem nebo se odprásknót sám granátem. Nicméně nutno dodat, že normální hráč tam nepoleze a jde si zahrát do těchto ruin Po Tlong Karai. A hlavně: Kolize slouží především k tomu, aby hráč zůstal na mapě, kde se děj odehrává a nikoliv, aby lezl tam, kam nemá. Nehledě na to, že by se mohlo taky stát, že se na okraji jiné mapy, kam by hráč neměl lézt, může propadnót a zabije se. Což se může stát zejména v Kampani.

Jedna z takovýchto kolizí a pro mě docela překvapující je viditelná na mapě VET_KHEBANA . Všiml sem si ji úplně náhodou. Obrázek je k dispozici ve Fotogalerii kuriozit (no vlastně jsou ty obrázky dva - jeden pro vzdálenější horší náhled a druhý mnohem lepší při zaostření pomocí dalekohledu). U prvního jsou tečky skutečně hůře vidět, ale jsou tam. Navíc jsou zakróžkované v červených elipsách. U druhého detailního obrázku si všimněte přerušovaných čar. Tam to totiž vypadá jako další kolize, ke které se však nelze dostat.

Ale hlavně jde o to, že je toto čárkování na samotném kraji mapy vidět, s čímž jsem se na žádné mapě snad ještě nesetkal. Mohlo by to připomínat i drát elektrického vedení, který je místo na sloupu umotán za kmeny stromy nebo jakoby by byl minimálně přitahován. (Samozřémě, že to drát od vedení není, ale byl to jen příklad!) No a jelikož k téhle vytexturované zajímavosti nemám co více napsat, protože je pro mě samotného záhadou, tak nechám Vás nahlédnót odkazem na tuto kolizní záležitost. Sami si tak budete moci pomyslet, co to může být. A když nad tím tak zapřemýšlím já, tak... je to vůbec kolize? Pokud ne, tak co vlastně tedy?

 

Odkaz: Fotogalerie kuriozit - 2 obrázky záhadné přerušované čáry