Zvláštně popletený dabing ze 2. části Výcvikového tábora

05.06.2015 13:04

 

    Hned v úvodu článku si můžeme narovinu říct: Jo, jedná se zase o jednu z mnoha kuriozit, z nichž na některé můžeme běžně narážet a některé musí hráč sám vyhledat, někdy i v rámci pokusů. V této sóvislosti se budeme věnovat nám velmi známému egoistickému Výcvikovému Seržantovi z Výcvikového tábora. Instruktorovi, který nejen, že pobaví většinu hráčů svými ostrými hláškami, ale sami hráči si na něm zábavu můžou vynutit i po svém drastickým způsobem. A jak vlastně?

Ono je to jednoduché: Asi většinu hráčů by nenapadlo dělat ve Výcviku nějaké nepřístojnosti, na které by nepřišli. Ale stačí si spustit konzolu a trošku si ''zacheateovat''. A proč? Protože pak člověk narazí na to, co je za prvé nesmyslné a za druhé je to srandovní na druhou stranu. Každý hráč by poslóchal rozkazy Seržanta nebo si občas střelil bud' do něj nebo do svých kolegů na střelnici, ale to je pak ''Mise neúspěšná'' a výcvik skončí.

Ale pokud si hráč vezme do ruky cheatem (příkaz chtweap 27) M-79 Granátomet a něco vyzkóší, bude možná překvapené a nebo si prostě jen řekne, že je to úplně bezpředmětná blbost. Ale stejně... Když se s granátometem přiblížíte těsně k Seržantovi, zatímco vojínové Green a Roy si jdou ke stolu pro Thompsony, stačí vystřelit, Steve Hawkins zařve, odletí a Výcvikový Seržant se skácí k zemi a jsou oba mrtví. A pozor, ted' to přijde!

Když tlačítkem Enter misi restartujete, Výcvik se znovu načte a tentokrát bez celého úvodního proslovu Seržanta, ale s tím rozdílem, že oba vojínové vedle Vás po tom předchozím výstřelu budou ke stolu místo chůze utíkat a Výcvikový Seržant Hawkinsovým napůl tichým hlasem spustí jednotlivě vybranou následující vegenerovanou hlášku a to přitom vůbec neotevírá ústa, jako že mluví:

(Svatopluk Schuller)

,,Uááh, kurva... ááu to bolí.''

,,Jaooh, dostal jsem to.''

,,Kurva trefili mě, ááh.''

,,Ááh...''

Může se i stát, že při zabití Seržanta a následného Hawkinsova řevu (pokud si nezapnete nesmrtelnost) lze slyšet od Seržanta hned tu první uvedenou vcelku poklidnou nevzrušující větu (no na to, že byl zabit silným granátem, ehm...). Velmi zajímavá kuriozita. A mnohem zajímavější na tom je další věc a sice ta, že pokud si člověk zapne Výcvik přes datadisk Fist Alpha, Hawkins už nemá svůj hlas v podání dabéra Svatopluka Schullera, ale změní se na Warrena Douglase (Luděk Čtvrtlík). A to stejné platí pro Výcvikového Seržanta, který pro změnu zase úpí právě Čtvrtlíkovým hlasem:

(Luděk Čtvrtlík)

,,Dostal jsem to.. jÁÁÁh!!!''

,,Dostal jsem to ÁÁÁÁH!!!!''

,,Zatraceně trefil mě uáááh!!!''

,,Jááááh...!!!''

A dokonce nemusíte zabíjet přímo Výcvikového Seržanta. Stačí odběhnót třeba doprava, kde stojí jeho dvojče a když odprásknete jednoho ze 4 vojínů, po restartnutí mise se zase od Seržanta ozve (ale náhodně):

,,Do hajzlu. Uááh to bolí...''

Tohle je velmi zajímavé. Totéž lze totiž provést třeba i na Nui Peku v Příletu, kde hlídkující vojáci CIDG chodí po táboře a když na ně hráč hodí granát, tak jednak je tím zabije a jednak jsou zase slyšet takové ztlumené hlášky hlasem Hawkinse. Nebo v Dobývání kopce jsou zase slyšet při přestřelce nahlas, když sténají. Čili v původním Vietcongu je slyšet na místě Výcvikového Seržanta Svatopluk Schuller a ve Fist Alphě Luděk Čtvrtlík a přitom znova si připomeňme, že při mluvení hlášek se jim vůbec neotvírají ústa.

Shodou okolností kolem popletených hlasů lze ještě poukázat na fakt, že v části hry pro Jednoho hráče je tohle možné vidět a slyšet i při Rychlé bitce , protože Hawkins je jako postava nezměněn, ale přitom má Dougův hlas, což je slyšet jak při rozdávání rozkazů svým vojákům, tak při házení granátů, sténání bolestí nebo úplně zařvání při zabití. Opravdu vcelku popletený dabing a hlavně velká nesmyslná chyba, že se vlastně těmto dvoum postavám mezi oběma částmi Vietcongu změní hlas, nebo to takto vývojáři udělali záměrně?

Asi těžko říct, ale Výcvikový Seržant má tím pádem vlastně 3 hlasy - jeden svůj normální od dabéra Miroslava Středy a dva kuriózní, pro které, aby je hráč slyšel musí udělat pořádný bordel a pak natvrdo restartovat tuto druhou část Výcviku. Já sám tohle považuju za srandovní a kuriózní záležitost.