O serveru a pravidlech

 

ÚVOD - Léto 2012

 

    Abych se přiznal, je to už tak dávno, kdy sem vlastně poprvé založil můj herní server ve Vietcongu. Opravdu si tu nehodlám troufat - ani přesný rok. Proč mě to vlastně napadlo si založit uživatelský server? Musel sem to odkoukat pochopitelně jinde. Nicméně tedy jediný, co si pamatuju dobře je to, že to bylo na PC mého bratra, kdy sem začal zakládat. Ten svýho času Vietcong taky hrával, pod nickem Grazl(CZ), jen né tak často a s takovým zápalem jako já. Osobně Vietcong hraju už mnoho let. V podstatě od 1. vydání Dema na CD Scorečkách a pak od prodeje v obchodech. Tedy, přesněji řečeno... Vietcong 1 sem dostal tenkrát k Vánocům. Jelikož jsem se na tu hru moc těšil, byl to svýho času nejlepší vánoční dárek. No... a ted' si někdo nejspíš řekne, jak můžu vydržet tak dlouho hrát jednu tu samou hru? Je to jednoduchý: Prostě ta hra má hodně do sebe a jsem na ni zvyklý. I když je to hra jako každá jiná. 

Člověk v ní našel něco, co jiné hry nemají. Co by to tak mohlo vlastně být? Snad, že Vietcong je česká hra? Že pochází ke všemu z Brna ve spolupráci s Prahou a dalšími zahraničními firmami, které ovlivnily tvorbu Vietcongu? Osobně se přikláním k tomu českému nápadu tuto hru zrealizovat a k tomu typickému Vietcong prostředí, které nabízí jednak samotná hra (kampaň) a pak samozřejmě hra Více hráčů, zdejší přehledné menu. Nabíhající aktuálně aktivní herní servery v seznamu ve Více hráčů, přehlednost, cítění grafiky a doprovodné zvukové efekty v menu Více hráčů. ... a nejen tam. No a samozřejmě v neposlední řadě bombastický český dabing! Ten je velkým nářezem! Tak takhle to aspoň vnímám já, co mě na tom tak zhruba zaujalo. Nicméně každý na to může mít svůj pohled. 

    Začal jsem kdysi tedy zakládat a nejstarší názvy serveru jsou už víceméně v mý paměti matné, nepamatuju si je pořádně. Jak mě tedy napadlo dát jméno mému serveru Crocker's Server. [CZECH REP.] ? Tak to [CZECH REP.] nemusím myslím zdůvodňovat. Ta první část je inspirací ze hry Mafia, kterou určitě taky každý zná. Anglicky znějící nápis baru Dona Salieriho ''Salieri's Bar'' byl jasný vzor a volba. Přívlastek něčeho. A jelikož mě vždycky bavilo léčit ostatní hráče, zvolení postavy a pokrývky hlavy bylo taky jasné. Stal se jím týmový zdravotník z kampaně Joe Crocker, kterého se snažím vzhledem k jeho specializaci co nejlépe prezentovat. A jako hráče vlastně tím pádem i sebe. 

Nicméně dříve, když jsem začal s hraním Vietcongu po internetu, jsem si občas dával i postavu Steva Hawkinse nebo CJ Hornstera. (výběr postav dle aktuální nálady a sympatií) No nicméně Joe Crocker to nakonec celé vyhrál! A vzhledem k tvorbě stránek jsem po těch mnoha letech pozměnil jméno serveru. Finální podoba zní: Crocker's Public Server [CZECH] - dříve bez tečky mezi slovem Server a [CZECH]-

Tak takto nějak vznikla přezdívka mé postavy a hlavně herního serveru. Jen škoda, že společnost Webnode poskytující lidem webové stránky sem nenašel mnohem dříve...  ... no nicméně - snad budou mít návštěvnikům co nabídnót ohledně Vietcongu.

 

Naše herní servery:

 

Vlastnosti a nastavení:

 

 Jméno serveru: Bývalý Crocker's  Server. [CZECH REP.] - nový ---> Crocker's Public Server [CZECH]

 Země: Česká republika

 Herní verze: v1.60

 Typ serveru: Uživatelský (žádný dedicated, server nejede 24 hodin denně)

 Server zaheslován: Ne

 Vietnam mód: Dle rozhodnutí Admina

 Herní aktivita módů: 1. Coop, 2. DM

 Nastavená obtížnost: 3. v pořadí - Těžká

 Anticheat HradBa (zabezpečení serveru): Všechny verze, včetně 206 - vypnuto

 Max. počet hráčů: 6

 Max. nastavený ping: 120

 Metoda znovuoživení: Bez zpoždění

 Nastavená nečinnost hráče na mapě: 14 minut. Po tomto limitu nepřítomnosti je hráč autovykopnut ze serveru, nicméně se může znova  připojit

 Stahování uživatel. map přímo ze serveru: Zapnuto

 Hlasování o restart nebo změnu mapy: Vypnuto

 Hlasování o změnu mapy: Vypnuto

 Hraní map: Původní i uživatelské

 Kompabilita hry: Vietcong 1 + datadisk Fist Alpha

 

 

Druhý herní server

 

 Jméno serveru: Elit'acky Server a Web. [CZECH]

 Země: Česká republika

 Herní verze: v1.60

 Typ serveru: Dedicated server

 Server zaheslován: Ne

 Vietnam mód: Střídavě

 Nastavená obtížnost: 3. v pořadí - Těžká

 Max. počet hráčů: 6

 Max. nastavený ping: 120

 Metoda znovuoživení: 60 vteřin

 Nečinnost hráče: Vypnuto

 Stahování uživatel. map přímo ze serveru: Zapnuto

 Hlasování o restart mapy: Zapnuto

 Hlasování o změnu mapy: Vypnuto

 Hraní map: Původní i uživatelské

 

 Administrátoři: Elit'ácký Kolektiv a členové Alpha Teamu

 

 =====================================================

 

Výběr specializací vojáka:

Voják    -    neomezený

Medik    -    1 (ve vyjímečných případech 2)

Ženista    -    2

Kulometčík    -    neomezený

Odstřelovač    -    2

 

Jediné, co je zakázáno, je radista! A to z důvodu brždění a obtěžování hry a taky, že si ho většinou berou děcka. Ty si s ním hrají, kolikrát ani neupozorní na nálet a né každý upozornění dbá. Každý si chce zastřílet a né čekat, až si někdo pustí nálet. Jinými slovy je radista nebezpečný a akorát je na obtíž ostatním hráčům. Myslím si, že zakázaný radista je dobrý nápad pro zkvalitnění a ubezpečení hry.

Radista se povoluje jen v naprosto vyjimečných případech!

Většina nastavení sou pro oba servery identická.

Na oba servery se rovněž vztahují níže vypsaná pravidla!

 

zpět na Úvodní stránku

 

Pravidla herních serverů

 

Každý hráč, který se na herní server připojí, by měl i nemusí pozdravit. Nicméně je to slušnost a není to na škodu. Pozdrav trochu napoví, jak slušní, komunikativní a popřípadě vnímaví hráči jste.

Pravidla jsou uvedená v následujících řádcích, která každý hráč (i Administrátor a Elit'ácký Kolektiv) musí dodržovat po připojení se na herní server!

 

Na serveru je přísně zakázáno:

1) spamovat, obtěžovat, neboli i ''tapetovat'' nesmyslně obrazovku vlastníma příkazama ostatním hráčům, které dotyčný hráč opakuje několikrát za sebou! Za toto počínání následuje kick! Administrátor taky může viníka napomenót a v případě pokračování tohoto spamu nebo dokonce úmyslných schválnosti udělit také kick nebo standardní 4 hodinový ban! Může být taky udělen permanentní ban v případě, když hráč se začne chovat arogantně.

 

2) zabíjet úmyslně ostatní spoluhráče nebo jen tak ze zábavy - kick!

 

3) pokud hráč nechtěně zabije svého spoluhráče, tak nic se neděje - stane se. Nicméně provinilec by se měl omluvit z hlediska slušnosti! Pokud se tak nestane, následuje kick jako napomenutí! (v sekci Ostatní v 1. části jsou ohledně tohoto pravidla vypsané veškeré podrobnosti)

 

4) není důrazně doporučeno pokoušet Administrátorovu trpělivost! Každý Administrátor si na svém serveru stanovuje určitá pravidla, která musí on a i jeho návštěvníci herního serveru dodržovat, takže za případné provokace nebo dokonce úmyslný TK (TeamKill) na Administrátora se uděluje PERMANENTNÍ BAN! Týká se to hlavně chvil, kdy Administrátorova postava není aktivní.

Takže je hráčům doporučováno, aby nedělali zbytečně problémy, rozbroje a nebavili se ani pokusy střílením na něj, bodáním, pokládáním odjištěných granátů nebo pokládáním drátu pasti a miny Claymore i na další vlastní spoluhráče!    Prostě to nedělejte!

 

5) zákaz jakýchkoliv cheatů je samozřejmostí. A pokud to někdo bude přece jen zkóšet, tak nespoléhejte na to, že se na to nepřijde! Za tohle provinění následuje kick nebo permanentní BAN!

 

6) hráči musí Administrátora respektovat a taktéž on návštěvníky! Administrátor serveru se snaží být tolerantní k ostatním a nesnaží se chovat nad nimi povýšeně. Plní jen určitou roli autority.

 

7) Administrátor nikdy nevykopává hráče ze serveru bezdůvodně! A pokud je hráč vykopnut ze hry, není povinnost Administrátora těsně před tímto úkonem provinilci cokoliv dopředu zdůvodňovat.

 

8) o max. nastaveným pingu: pokud se hráč s pingem nad určeným limitem opakovaně připojuje, Administrátor má právo dotyčného zabanovat bud' s limitem (na hodiny) nebo udělit permanentní ban. Aby hráč pochopil, že nemá cenu se naivně připojovat, když se jeho špatný ping nevleze pod nastavený limit!

 

9) hráč nesmí kopírovat přezdívky ostatních hráčů! (a je úplně jedno, jestli kopíruje Elit'áka, návštěvníka nebo Administrátora) Za vydávání se/kopírování ostatních kick, nebo ban! Za kopírování Administrátora rovnou permanentní ban!

 

10) o použití nasazení bajonetu: využívejte ho pouze na vhodných místech a ve vhodných mapách, jako je například NVABase a jiné mnohé další. A hlavně dávat pozor, aby nedošlo k vážnému zranění spoluhráče nebo dokonce k nechtěnému TeamKillu, pokud jste blízko u sebe, jelikož píchnutí bajonetem má za následek větší rozsah zranění nebo usmrcení, než nůž nebo na straně Vietconga dýka!

 

11) Elit'ácký Kolektiv preferuje týmovou hru! Podrobné vysvětlení: Není po nikom vyžadováno, aby se plazil přes celou mapu v pokleku se zamířenou zbraní na líci. Je tím myšleno spolupráce krycí palby, spolupráce medika a ženistů - veškerá nepsaná, nicméně logická strategie. Pokud někdo chce hrát rambo stylem a ignoruje ostatní (hraje sám pro sebe), tak v tomto případě se hráč ze serveru nevykopává. Každého hráče je věc, jak hraje. Nicméně přizpůsobení se určitému našemu stylu hry je vítáno.

 

12) speciální zákaz výhradně jen pro mód DM na všech mapách: hráč, který nalezne na mapě odstřelovačku s teleskopem, s ní NESMÍ kempovat! Aby to neměl tak jednoduché, musí s ní běhat po mapě jako všichni ostatní hráči. Pokud pravidlo poruší, následuje kick! Popravdě připouštím, že je asi absurdní za tohle vykopávat, nicméně takové je stanovené pravidlo, aby si herně byli všichni rovni. Za nedodržení jako napomenutí kick.

 

13) urážení ostatních hráčů je řešeno napomenutím od Administrátora. A v případě pokračování nadávek/navážení se následuje kick nebo ban a to bud' standartní 4 hodinový nebo rovnou permanentní!

 

14) je přísně zakázáno natahovat drát pasti nejčastěji v blízkých místech, jako je objevování se hráčů na startech každé mapy. Není ani povoleno tyto pasti natahovat na cestách, kde hráči během hraní procházejí od startu mapy směrem k nepříteli. Cesta musí být pro pohodlí volná! Drát pasti je povolen používat jen v přímých oblastech, kde se pohybuje nepřítel. Za natažení drátu na zakázaných místech, případně zranění se o něj nebo zabití spoluhráče je kick! To stejné platí o mině Claymore!

 

15) když je hráč zraněn nebo potřebuje munici, zavolá si příslušného vojáka, ale zastaví se a čeká na něj, popř. mu jde pár metrů naproti! Pokud je hráč pod palbou nepřátel, snaží se (je-li to vzhledem k okolnostem možné) co nejrychleji se stáhnout do bezpečí. Navíc by měl jak sebe tak i příslušného vojáka, který ho obsluhuje, krýt před nepřítelem.

 

16) je také hráči zakázáno v módu Coop s třídou ženisty se bavit neustálým házením granátů po nepříteli a obtěžovat tak varovnými výkřiky sluch, soustředěnost a bezpečnost spoluhráčů ve hře! Bez ohledu na to, že toto vytrvalé házení granátů má účinnost zabíjení nepřítele! V případě porušení napomenutí Administrátorem, po dalších neuposlechnutí kick!

 

17) pokud Administrátor v průběhu hry zjistí, že se někdo pokoušel nabourat v konzole do admin. správy (většinou i přes neznalost hesla), dostane provinilec permanentní ban, jestliže je na serveru ještě přítomen! Hráč si má hledět hry a né se plést zbytečně do věcí, které se ho vůbec netýkají!

 

18) za neodůvodněné, provokativní nebo jen tak ze zábavy spuštěné hlasování o vykopnutí jiného hráče je sám ''votující'' (zakladatel hlasování) vyhozen ze serveru!

 

19) každý uživatel-začátečník, který nezná prostředí Vietcongu, by se měl po připojení na herní server hlavně při Coopu ze všeho nejdříve zeptat, co se hraje za konkrétní herní mód. Nikdy né naopak, že nejdříve sejme nejbližší US postavu v domnění, že je to nepřítel a při tomhle omylu se až pak ptát, proti komu se hraje! Tento ukvapený, nezodpovědný a omylný krok vede vždy k rozčilení vlastního zabitého hráče! Mmj. je naprosto logické, že pokud nevím co dělat, radši se zeptám nejprve ostatních, než začnu střílet kolem sebe!!!

 

20) ve chvíli, kdy je v Coopu zabit poslední Kong, je přísně zakázáno po skončení kola při objevené hlášce pod horní částí obrazovky ''US ARMY VÍTĚZÍ'' střílet ''ze srandy'' vlastní spoluhráče! Při této hlášce si totiž každý rád >na oslavu< jen tak zastřílí. Hráč si takto zablbnót může, avšak by se měl vyvarovat, at' už úmyslně nebo omylem trefit své spoluhráče! V případě neopatrnosti dojde k napomenutí od Administrátora!

 

21) administrátor po svém uvážení si vyhrazuje právo vykopávat ty hráče hned po připojení na server, jejichž nicky naznačují provokaci už od pohledu a u nichž je předpoklad, že budou provádět věci, které se nijak neslučují s normálním hraním a adekvátním chováním. Příklad pro tyto nicky: Teamkiller, sadomaso zmrdi!!! , tymovy zabijak, vylizana pica, dementni magor, KOKOT z Vietnamu a podobně...

 

22) je zakázáno taky úmyslně ''kuchat'' své spoluhráče nožem, mačetou a pokládat k nim z provokace odjištěné granáty, natahovat dráty pastí kolem spoluhráče nebo minu Claymore! Za toto počínání následuje většinou kick a nebo rovnou ban!

 

23) nesnažte se za každou cenu zabít Konga, pokud má spoluhráč už před váma zaměřenou zbraň a čeká, až nepřítel vyleze. V žádném případě mu nelezte před mušku! Tohle vede nejčastěji k nechtěnému TK (TeamKillu) na Vás a to je potom chyba Vaše! Proto radši nikam nespěchejte, počkejte a radši se semtam rozhlédněte, kdo je právě v pohotovostním stavu se zbraní na líci, než abyste spoluhráči vlezli do trajektorie zaměření. Opravdu to není příjemné. A lepší je mít méně nastřílených Kongů a větší požitek z týmové koordinace, než se plést si navzájem do zamíření. V případě tohoto provedení následuje napomenutí od Elit'áků!

 

24) je zakázáno hráčům se neustále opakovaně odpojovat a zpátky připojovat na herní server! Toto dělají většinou hráči, kteří nic nevydrží, když je zabije první Kong, tak se odpojí a popřípadě zase i připojí. A nebo to provádí z jiných nespecifikovaných důvodů. Když toto hráč provede tak 4x - 5x, následuje postih - kick jako napomenutí! Bud' bude chtít hráč něco odehrát nebo at' jde hrát jinam! Nebo musí vypnót stahování souborů z internetu, což způsobuje zvýšení pingu!

 

25) technické pravidlo - doporučené: během hry by hráči měli mít pokud možno vypnuté všechny ostatní programy. Facebook, Skype, ICQ a podobně. A to z důvodů odlehčení přítoku a odtoku dat a také, aby zatíženost Vašeho připojení k internetu byla při hraní těchto jiných vlivů co nejmenší. Tím pádem i touto cestou podpořit vyhnutí se špatnému pingu. Dále by také hráč při hraní neměl stahovat větší soubory, které by mohly ovlivnit především jeho vlastní ping na herním serveru a předejít tak následným ''lagům''. A to například filmy, hudbu či cokoliv jiného.    Pozn.: Toto pravidlo je bez hrozby vykopnutí ze serveru. Nicméně je preferováno, aby se stahování během hry opravdu nedělo. 

 

 

Všem díky moc za respektování pravidel a těším se, že si spolu dobře zahrajeme bez nějakých vylízaných blbečků! Myslím, že jsou detailně rozepsaná a tudíž dostatečně k pochopení.

V případě, že někdo nehodlá výše uvedená pravidla dodržovat, at' se radši na herní servery rovnou nepřipojuje! Tato pravidla mají přispět k dobré a pohodlné hře!

 

 

!!! Výstraha: Na herní server dostalo v minulosti permanentní zakázaný přístup za své neukázněné chování a porušování pravidel na 46 hráčů na jednom serverlistu, což je rekord tamního herního serveru! Takže je potřeba výše vypsaná pravidla brát vážně !!!

 

Webmaster a Administrátor Joe Crocker_cz a Elita

 

Uzivatel1 se přidal(a) ke hře (US)

 

Pro orientaci jsou na webu i vypsaná povolená pravidla. Jejich pár příkladů si lze přečíst v podsekci Povolená pravidla.

 

zpět na Úvodní stránku