Povolená pravidla

 

   

    Zatímco v hlavní sekci O serveru a pravidlech je možné si projít pravidla, která se vztahují k hernímu serveru Crocker's Public Server. [CZECH] , verze 1.60 , v této podčásti jsou vypsaná povolená pravidla, která hráčům umožňují se lépe orientovat. V hlavní sekci jsou vesměs pravidla, která většinou zakazují hráčům provádět na herním serveru věci, které narušují pohodu a atmosféru hry.

Občas se na herním serveru objeví hráč, který se hned zeptá, zda může používat granáty. V tomto případě se jedná o hráče, který má jisté zkušenosti s jinými herními servery (nejen tedy jen s Coopovými), kde přímo v názvu serveru a nebo v jeho Uvítací zprávě se nachází písemné označení, že je na tamním serveru zakázáno používat granáty.

    To však v našem případě tento zákaz neplatí. Preferujeme určitou mez volnosti pro každého hráče a jistá pravidla jsou pomyslnými směrnicemi, která mají udržovat herní úroveň tím správným směrem.

 

 

Na herním serveru je například povoleno:

 

- používání granátů (nicméně v rozumném užívání. V případě zvolení si třídy ženisty je naopak zakázáno granáty vytrvale bez přestávky používat. Tento zákaz se nachází v hlavní sekci O serveru a pravidlech v 15. bodě)

- v případě mnohonásobného kontaktu je někdy povoleno použít všechny granáty najednou a vyházet je ( tj. 4 kousky ve výzbroji )

 

- zvolit si jakoukoliv třídu hráče (kromě zdravotníka) a zvolit si taky i jakoukoliv zbraň

- používat zbraně po zabitých spoluhráčích nebo Vietcongu

- používat odstřelovací pušky, optické i neoptické

- natahovat drát pasti v blízkosti nepřítele

- pokládat a odpalovat minu Claymore blízko nebo přímo na pozicích nepřítele

- používat bajonet u všech zbraních, které používání bajonetu umožňují

- komunikovat s ostatními hráči prostřednictvím chatu ve hře, přes Voicechat přímo na herním serveru nebo přes další hlas. komunikační programy, jako je např. velmi známý TeamSpeak