Recenze a ohlasy

 

    

    V této podsekci jsou prezentovány ohlasy a hodnocení naší oblíbené legendární hry Vietcong, která beze sporu i přes svoji životnost a věk patří mezi ty nejlepší české a světové hry svého druhu vůbec. Zařadila se mezi nejlepší střílečky (akční hry) světa. Nebylo by tedy na škodu si ukázat pár hodnocení některých jednotlivých webových portálů a ohlasy uživatelů, kteří měli tu čest tuto hru poznat a zahrát si ju.

Hra Vietcong zaznamenala dobré recenze a oblíbilo si ji mnoho hráčů. Na českou verzi jsme si museli počkat měsíc navíc, ale vyplatilo se to. Vietcong byl zkrátka zlatý. Vývojáři ze studia PTERODON z Brna byli nadšení úspěchem a prodejem hry. A právě jim patří hlavní dík za to, že stvořili hru, která se stala nejdéle a nejvíce aktivně hranou českou hrou s možností hry Více hráčů a zařadila se tak absolutně mezi nejlepší české hry. Děkujeme!

 

Videorecenze

 

 

 

Hodnocení Vietconga některými vybranými českými, slovenskými a zahraničními webovými portály v %

 

Vietcong 1

 

bonusweb.idnes.cz                 80 %
CDH.cz                                       82 %
Recenze-her.cz                        83 %
Heureka.cz
                               89 %
hodnoceniher.cz                     83 %
hannes.gameplanet.cz
          87 %
sector.sk                                   85 %
heureka.sk
                               85 %

 

 

Vietcong: datadisk Fist Alpha

 

Games.cz                                  70 %
Americký GameSpot              74 %
GamesRadar                            68 %
C&VG
                                        70 %
Telefragged                              71 %
doupe.zive.cz
                          85 %
GameSport                               82 %
CzechGamer
                           81 %
hry.sme.sk                                70 %
GameStar                                  83 %
Gamesweb
                               90 %

 

 

 

Ohlasy členů našeho Elit'áckého Kolektivu

 

Nasch
Spolu s Hidden and Dangerous je Vietcong česká herní legenda.

 

=MaNe=Yenda

Vietcong je dooost dobrá hra, kvůli které jsem byl pár desítek dní pěkně nevyspalej a potkal jsem spoustu zajímavých a přátelských lidí, jako je třeba =MaNe= Kiwi nebo taky Joe Crocker_cz.

 

parmen94[CZ]
Sice trošku starší hra, ale skvěle udělané prostředí války ve Vietnamu. Výborný dabing, krásné prostředí Vietnamské džungle, dobrá hratelnost. Hra má celkem povedený multiplayer a na tu dobu se vývojářům fakt povedla.

 

MUKADE-CZ
No, asi bych ho zhodnotil jako příklad hry, která naučí, pobaví a prodlužuje životnost povedeným Multiplayerem. A navzdory dnes už již zastaralé grafice (nicméně pořád skvělému ozvučení + dabingu), ale výborné hratelnosti, si najde své příznivce i po jednom desetiletí. Pořád je to hra, která patří svou atmosférou k nejlepším svého druhu.

 

{DMV}_Cpt-Intwernet

Vietcong je už trochu staršia hra, ale stále ma dokáže upútať nepopísateľnou atmosférou a realistickým spracovaním. Hral som už mnoho hier, ale len pri tejto sa človek cíti akoby tam vo Vietname naozaj bol.

 

Fvr
Já si myslím, že VC (Vietcong) je stále dobrá hra aj po tych 10 rokoch. Dá sa tu stále dobre zahrať, aj keď je menej serverov.

 

Honza |Metal Lord|
Je to nejlepší hra z Vietnamské války co jsem kdy hrál. Má skvělou atmosféru, která člověka vtáhne do děje a má pocit, jako by tam skutečně byl.

 

Michal-CZ

Vietcong je hra, která se stala prakticky symbolem české herní komunity. Na svou dobu obsahovala prvky, které se v jiných hrách zatím neobjevily, jako například míření. Hra obsahuje prvotřídní příběh, simulaci války ve Vietnamu, grafické zpracování a detaily zbraní, vody, postav, budov a rostlin - na tehdejší dobu perfektně vypracované. Tuto hru hrálo průměrně 8 z 10 českých hráčů. Kdo tuto hru hrál, nikdy na ni nezapomene. Já na hraní Vietcongu nikdy nezapomenu, protože ten pocit dobrodružství a pocitu, že nevím co bude za dalším rohem byl prostě úžasný. Nejlepší hra, kterou jsem za celý život hrál!!!

 

Jethro

Vietcong je dle mého názoru jedna z nejlepších her, ke které se rád vracím už od dětství. Mise jsou zajímavé a ne vždy pouze typu ''Vystřílej na potkání co můžeš''. Nejsem asi sám, kdo se poprvé ztratil na pár hodin v tunelech a pronesl u toho spoustu slov v té době mého věku nevhodných. Multiplayer je osvědčená klasika a když narazíte na super partu lidí, nedá se mu nic vytknout. Grafika je ucházející vzhledem k době vzniku. Výběr zbraně před každou misí vidím jako velké plus. Největší úspěch u mě má dabing a hlášky postav.

 

GamingGamer89

Vietcong se stal obrovskou legendou českých hráčů, protože tak propracovanou akci s perfektními hláškami, vypracovaným prostředím, modely postav a zbraněmi v té době neměla skoro žádná hra. Vietcong se zařadil mezi další české legendární hry jako například Mafia a Hidden and Dangerous.

 

Gls

Vietcong je unikátní v mnoha věcech. Má plno prvků, které jiné hry neposkytují a tím mě okouzlil. Nejde jen o krásné prostředí džungle a měst. O možnostech různých provedení úkolů, o možnosti využitelnosti vlastního týmu, možnost relaxace v táboře, ale taky o všechny byt' jen malé drobnosti, které oživují hru a vtáhnou do příběhu.

 

DanyBoyCZ

Vietcong je sice starší hra, ale pro mě osobně vyvolává dobrý dojem z týmového hraní.

 

Vietcong je sice starší hra, ale pro mě osobně vyvolává dobrý
dojem z týmového hraní.

Vybrané ohlasy ostatních uživatelů v Komentářích z vybraného webového portálu a jejich hodnocení v %

 

Bartyx

V mnoha věcech super hra, ale na druhou stranu klasická válečná FPS, kterých jsou stovky.

Hodnocení: 75 %
 

DoNNoR
Tohle byla jedna z mých prvních stříleček. Nedokáži ani spočítat hodiny strávené u Vietcongu...

100 %

 

Suicideman

Česká klasika, která rozvířila herní vody. Našel jsem ne zrovna málo her, které stavějí na její úspěšnosti a snaží se napodobit tuto kvalitní FPS.

90 %

 

Respect

Jakožto veliký fanda stříleček si myslím, že Vietcong je nejlepší hra. Dobře je také udělaný dabing.

90 %

 

Bobestom

Dle mého názoru skvělá pecka se skvělým multiplayerem. :-)

100 %

 

Fandar

Propařený týdny na multiplayeru !!! :-)

95 %

 

JayCZ

Každá česká hra se hodnotí dobře. Postavy, hudba, děj, hratelnost, dabing, mise, zbraně a krajina - to vše je dokonalé. Ještě dva roky po tom, co jsem dohrál Singleplayer, jsem stále pařil s kamarády mulťák a dělal clan wary. Ach, to byly časy.

100 %


hribisko

Vietnam. Vole, to bylo opravdový peklo. Prodíráš se džunglí pokropenou Agentem orangem, je ti vole horko, seš zpocenej jak myš a ještě po tobě střílí ty žlutý komoušský prasata. Tak je vole vyzabíjíš, co s nima? Pak přilezeš do svýho tábora, seš rád, že vůbec seš, nohy máš od tý vlhkosti celý plesnivý a seš utahanej jak kotě. Tak co uděláš? Pustíš si muziku a zhulíš se jak dobytek, ať je fajn. Protože zejtra pudeš zase do tý smradlavý džungle, do toho zelenýho pekla.

85 %

 

přejít na hlavní stránku O Vietcongu

zpět na Úvodní stránku