2. část

 

 

O pravidlech

 

    Pravidla hry jsou k nalezení v sekci O serveru a pravidlech. Jednotlivé body jsou pečlivě rozepsány pro co nejjednodušší pochopení. Jsou navíc prvkem pro herní systém a pořádek na herním serveru a taky jsou určitými směrnicemi, aby se Coop ubíral správným směrem. V žádném případě zde neplatí rčení, že ''pravidla jsou od toho, aby se porušovala'' ! Poruší-li je někdo (nejčastěji někdo z cizích hráčů), pak je postupováno sankcemi od Administrátora. Tj. samozřejmě kick nebo BAN různých rozsahů. Nejčastěji však od standartního 4 hodinového banu do 0 (tj. ban permanentní) V lepších a mírnějších případech je řešením napomenutí nebo obyčejný kick. To nicméně záleží na stupni provinění a následného uvážení Administrátora.

 

 

Obecné informace
 - Obecně máme za to, že někteří připojující se hráči k serverům (nejen k mému) jsou nato hned vykopáváni zpátky do seznamu serverů. Nejedná se pouze o klasické cheatery, ale za určitou definici cheatů se považuje i špatné spojení se serverem nebo nekompabilita Windowsů. Jinými slovy na uživatelský server, který jede pod Windowsy XP a má zapnutou HradBu, se nelze připojit pod jinými Windowsy, například Visty, Premium a jiné další. V případě vypnutého zabezpečení už ano.

Nicméně mnozí hráči s novějšími Windowsy mají naštěstí možnost řešení, jak se k těmto serverům připojit a nebýt tak v omezení. Slouží k tomu systémový konektor nazývající se VC Startér, který pro bezpečné a fungující připojení pokrývá většinu novějších Windowsů a který je taky k dispozici pro stažení z netu. Vzniká tak tzv. kompabilita.

Anticheat HradBa (poslední verze 206) detekuje pouze některé dostupné typy cheatů. A tak se většinou stává, že až během pár minut je hráč HradBou vyhozen za použití cheatu (letání po nebi, rychlostřelba ze všech zbraní, zabíjení všech hráčů jediným bodnutím nožem na dálku po celé mapě a další...) . Bohužel jsou ale také cheaty, které HradBa nerozpozná vůbec a tak většinou bývá na Administrátorovi (je-li přítomen), aby cheaty ověřil a následně viníka vykopl ze serveru. Objevují se také různá čísla při špatném spojení, kdy se hráč připojí na server nebo se jedná právě o nekompabilitu operačního systému Windows.příklady: cheat 133, 139, 142, 149 a dalšíV současné době je HradBa na herním serveru vypnuta. Což je ústupek pro klienty se zmíněnými jinými operačními systémy Windows. Má to nicméně 2 dopady: Jeden pozitivní a druhý negativní. Pozitivní, že se na server připojí více hráčů a server bývá střídavě plný nebo téměř zaplněn. A negativní, že se častěji objevují různí provokatéři a naplaveniny. To nicméně ale ovšem záleží na charakteru samotného hráče, jak se chová.

 

 

 

    - někdy se stává, že je herní server plný. Za účasti Stálých hráčů a také cizích. Né vždy si Administrátor může vybrat cizího hráče, vyhodit ho ven a upřednostnit tak místo ke hře jednomu ze Stálých hráčů po vzájemné domluvě mezi mnou a Stálým hráčem. Jelikož je vás vypsaných v sekci hodně, tak bohužel se pokaždý všichni ke mně nevejdeme. Max. počet hráčů na Coop je 6. Jen s výjimkou některých map, jako jsou např. 3 kaňony, může být hráčů až 10 v Coopu. Nicméně naštěstí nehrozí to, že by jste velkou náhodou měli čas hrát ve stejný čas VŠICHNI, takže se Vaše účast víceméně prostřídává. Na druhou stranu je fajn, že je Elita relativně početná a soudržná.

V případě nezaloženého serveru je možnost jít hrát na Elit'ácký Server. [CZ-SK] , který je stálým dedicated serverem. Lze na něm hrát kdykoliv si hráč zamane. Server je pod administrátorskou kontrolou členů Elit'áckého Kolektivu, takže proti případným škůdcům, jako jsou provokatéři a podobně je postupováno příslušnými sankcemi.


    - dalších z případů bývá, když končí aktuálně hrající se mapa. Když je hráčů na herním serveru více jak 4, jsou většinou informováni o tom, že se bude Administrátorem server rušit a zakládat znova (pokud už ovšem Administrátor hru neukončuje úplně). A to z důvodu nestability serveru, uživatelského omezení a také proto, že by server stejně spadl sám. Jak už je mmj. zmíněno v sekci O serveru a pravidlech, tak uživatelský server nezvládá oproti dedicated přijmout všechny hráče při změně mapy. Takže při počtu 5-6 hráčů hra spadne a většinou i Administrátorovi. Nicméně ovšem proč i jemu, je dodnes neznámé.