Pomáháme si

 

 

    Tato podsekce slouží k radám. Tipům ke spuštění Vietconga z různých operačních systémů Windows a dalším záležitostem. V příklad můžeme uvést Windowsy Vista, Windows 7, Windows 8 a další. Pomůžeme tím tak ostatním hráčům, kteří mají se spóštěním Vietconga různé problémy. Týká se to i dalších věcí a zde uvedené rady by mohly pomoct. Slovo mohly má v tomto ohledu svůj význam, jelikož nelze zaručit, že každému uživateli 100% pomohou.

 

 

Rady - tipy ke spuštění Vietconga

v případných obecných problémech

 

Michal-CZ

Já jsem zjistil, že Vietcong mi na WIN 7 nešel spustit. Třeba, když jsem tam dal velké rozlišení 1600x900. Rozlišení na 1280x800 je bez potíží. Já osobně na WIN 7 používám pro Vietcong program VC STARTER.

 

Joe Crocker_cz

Pro ty, kdo používají antivir avast! a mají originální CDčka k Vietcongu: Stalo se mi po jedné aktualizaci virové databáze, že sem kliknul na ikonu Vietcong - Fist Alpha a z lišty Startu vpravo mi vyjela hrozba:

avast! Štít souborového systému zablokoval útok.

Objekt: :D/null.exe

Infekce: Win32:Malware-gen

Akce:

Proces: C:/ProgramFiles/Vietcong/vietcong.exe

Hrozba byla detekována a zablokována před spuštěním souboru.

 

Po najetí do hry to člověka vyhodí zpátky na plochu s hlášením od sytému, že CD vložené v mechanice není originální, což je nesmysl. Pokud by se tohle někomu stalo jako mně, tak se prý jedná o falešný poplach. Každopádně jak tohle obejít mi poradil =MaNe=Yenda a postup pro normální spóštění Vietconga je tenhle:

Najet do avastu a: Nastavení - Aktivní ochrana - Štít souborového systému - ozubené kolečko - Výjimky a udělit mechanice DVD výjimku a potvrdit

Po tomhle už avast! nebude kontrolovat a detekovat hrozby umístěné ve všech spóštěcích Vietcong souborech, které sou spóštěny mechanikou a hru lze spustit. Po čase je dobré výjimku oddělat a zkontrolovat pod jinou virovou databází, jestli vir je pořád aktivní. Zjistil sem, že po oddělání výjimky je tam vir furt, což mám fakt ''radost''... takže spóštím Vietcong pod udělenou zmíněnou výjimkou.

 

 

Ukončení GameSpye, QTrackeru a sóčasný poskytovatel

''Master server'' pro pokračování online hraní Vietconga

 

    Co pro hráče znamenalo ukončení služby Gamespy, který roky poskytoval v našem Vietcongu provoz herních serverů? V MENU hry v záložce Internet se už od večera 25. 7. 2014 již nezobrazovaly herní servery. Následující nabízené náhradní řešení pro pokračování online hraní je nejjednodušší a nejelegantnější a tím je pouze úprava souboru hosts ve Windowsech. Tedy, přesměrování na nového poskytovatele - server QTracker.

Po bezmála 4 letech nám vypověděl službu 1.8. 2017 taky Q Tracker. Díky velmi
šikovnému rakouskému programátorovi ''Brchimu'' a členovi z letitého českého
Coop TeamRespawnového týmu [AT]Homimu_CZ, který adresu zprostředkoval, byl
nahrazen už druhou (a dófejme, že už nastálo) alternativní platformou ''master
serverem''. Stačí tedy opět jenom přepsat ten stejný příslušný řádek hosts
souboru.

Po pár letech nám vypověděl službu taky QTracker. Díky velmi šikovnému rakouskému programátorovi ''Brchimu'' a členovi z letitého českého Coop TeamRespawnového týmu Alpha Teamu [AT]Homimu_CZ, který adresu zprostředkoval, byl nahrazen další (a dófejme, že už snad nastálo) alternativní platformou ''Master serverem'' od portálu vietcong1.eu, který poskytuje náhled na seznam herních serverů. Stačí tedy opět jenom a zase přepsat pořád ten stejný příslušný řádek v hosts souboru.

 

Postup, jak se k hosts souboru dostat: Místní disk C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

 

Soubor hosts ve složce etc je potřeba editovat, například přes Wordpad nebo obyčejný Poznámkový blok - viz. přiložený obrázek jako vzor.

Na koncu textového souboru vepište tuto adresu: 46.28.109.117 master.gamespy.com

 

    Takto soubor PRO VIETCONG s přepsanou adresou uložíme!

 

    POZNÁMKA: Po editaci tohoto souboru bude Váš počítač pro Vietcong přesměrován pro komunikaci s tímto serverem. Vyčkejte přesto pár minut pro navázání spojení po uložení změny vložením tohoto řádku v souboru. ''Master server'' se chová na stejném principu jako bývalí poskytovatelé GameSpy a QTracker, co se nabíhání herních serverů týče. Podpora online hraní prostřednictvím tohoto náhradního poskytovatele je vyzkóšena a plně k dispozici!

 

 

    Něco nefunguje...?

 

Může se stát, že některým hráčům například nejde hosts server spustit možností ''Otevřít v programu'' (většinou kliknutím pravým tl. myši) nebo po vložení adresy soubor ''Uložit''. Zkuste následující tipy, které by možná mohly konkrétní problém vyřešit:

 

    - nejde-li Vám hosts soubor vůbec otevřít, zkuste si zažádat od někoho, aby Vám již editovaný soubor zaslal nakopírovaný prostřednictvím mailu nebo jakéhokoliv zvoleného messengeru a poté ho vložte do své složky etc

    - otevřete soubor hosts. Když do něj vepíšete adresu dle výše uvedeného návodu a nepůjde uložit (systém Vám napíše, že nemáte oprávnění), tak než abyste se prodírali nastavením, tak jednoduše soubor hosts nakopírujte mimo složku etc (nejlépe třeba na plochu). Znovu ho otevřete a vepište požadovanou adresu a uložte ho (nyní by s uložením neměl být žádný problém). Potom takhle přepsaný soubor hosts nakopírujte zpátky do složky etc

    - pokud používáte program Total Commander, spust'te ho a najděte si podle požadované cesty k vyhledání soubor hosts a klikněte dole v programu na F4 Upravit, čímž se spustí Poznámkový blok. Adresu podle výše uvedeného obrázku vložte, uložte a soubor zavřete

 

Po využití jedné z uvedených možností, kterou jste podle Vaší potřeby zvolili si posléze ověřte, zda Vám herní servery ve Vietcongu nabíhají

 

V případě přetrvávajících potíží napište prosbu o pomoc návštěvníkům do Knihy návštěv nebo navštivte webové stránky české Coop Teamrespawnové komunity AlphaTeam, kde se Vám taktéž rádi pokusí pomoct!

www.alpha-team.cz