O videích Elity

 

 

aneb ''Naše vlastní tvorba''

 

 

    Snažíme se k Vietcongu přispět svými vlastními nápady a to prostřednictvím různých videí zaměřených na různé tématiky v oblasti hry Vietcong. Principem je se odlišit od ostatních komunit, at' už sou to klasické klany nebo Teamrespawnové Coop týmy. Byla proto navíc vyrobena Elit'ácká videa, která nás prezentují ve více směrech. Tato videa svého druhu návštěvníci neuvidí na ostatních webových Vietcong stránkách.

Jinými slovy se tedy Elita snažila eliminovat, případně aspoň minimalizovat argumenty nebo poznámky od případných návštěvníků, že v sekci Videa jsou použity pouze videoklipy, jejichž autorství nám nepatří a byly pouze odkazem postaženy na tento web od jiných tvůrců z portálu YouTube . Avšak kupa cizích videí nemusí být nějakou zásadní závadou nebo prohřeškem. Jde jen o zdejší zpestření návštěv. Do tohoto zpestření tedy patří jako pomyslný bonus Videa Elity.

    Jako první video byl vytvořen klip Oficiální Trailer Elity. Má v podstatě splňovat účel, jakým je hraní Vietcongu. Proto sou ve videu zachycené původní videosekvence ze hry Vietcong a datadiskem Fist Alpha, hra přes internet i kampaň jednoho hráče. Je také v úvodu znázorněna sít' České republiky a Slovenska s nicky Elit'áků a jejich bydlišt'. Jinými slovy je video vnímáno jako celková prezentace nebo upoutávka našeho Elit'áckého Vietcong kolektivu. A jelikož nebylo u jiných komunit zjištěno podobných projektů, tak toto video je svým druhem naprosto jedinečné.

    Dalším výtvorem videí sou akce přímo z herního serveru, tzv. Gameplaye. Videa, která zachycují Elitu i ostatní hráče přímo v akci. Tady už objektivně nelze tak úplně s jistotou říct, že mají svoji jedinečnost. Na YouTube lze takovýchhle ''Gameplayů'' najít mnoho. A to se týká i jiných akčních her. Každopádně Elit'ácká videa byla zpracována tak, aby pohltila přihlížejícího svou atmosférou, k čemuž přispívá i hudba a rozkazy v českém dabingu vojáků. Ve videích je v některých úsecích jasně viditelná ukázka kooperace, což přináší svůj účel nejen jako ukázka, jak naše Elita Vietcong hraje, ale právě jakým způsobem hraje! Což je mimo jiné vidět i živě na herním serveru, když zrovna hrajeme.

    Pokud se budeme bavit o přesné tématice, tak jedno z vyjímečných videí se dá označit zaměření se na jeden ze symbolů války ve Vietnamu. Je jím velmi známý americký vrtulník určený pro přepravu osob, vojenského materiálu, jídla, pití a mnoho dalšího. Je to vrtulník UH-1 - přezdívaný jako ''Huey''. Ve videu se nachází přímý pohled na Úháčko v akci z misí Operace Zlatý dar a Visutý most. A ještě lehký přelet nad rozestavěným táborem Nui Pekem. Je to zkrátka jeden z dalších příspěvků přímo ze hry, kdy se autor videa zaměřuje na něco, co ho k vyrobení videa inspiruje. A to je tématika Válka ve Vietnamu a tehdy použitá technika americké armády.

    Na YouTube nebylo celý roky možné zhlédnót českou verzi videa letu na kopec Po Tlong Karai, kde je sestřelen vrtulník s týmem volacího znaku Pěst Alfa vedeným Seržantem První třídy Stevem R. Hawkinsem. Tímto je chyba napravena a tak je video vyměněno místo anglické verze... konečně. Video se na webu objevuje celkem 3x.

    Jedno snad z nejvíce vyjimečných videí v oblasti hry Vietcong je prezentační (upoutávací) video na tento web! Doposud nebylo objeveno jiné video, které by mělo nalákat potencionální návštěvníky ke zhlédnutí webových stránek. Obsah nabízí jednotlivé záležitosti, čím sou například stránky zajímavé a s jakou návštěvností se potýkají. Mimo další je přehrávání videa doprovázeno klasickým Vietcong songem, což ztvárňuje jedinečnou atmosféru videa. A vlastně díky tomuto videu sme zase o něco odlišní od ostatních komunit v historii hry Vietcong.

    A jako poslední přidané video do 1. části je Vietcong fan trailer 2012, zabývající se celkové prezentace o Vietcongu. Je to v podstatě obecná videoupoutávka (nebo řekněme taky Trailer), jako je možný zhlížet v kratších upoutávkách o filmech, seriálech, sportovních odvětví nebo přímo o hrách - v našem případě se to týká Vietcongu. Je to dvouminutová výstižná upoutávka - reklama na Vietcong i na datadisk Fist Alpha.

 

 

    A nyní to nejlepší na konec! Elit'ácký Vietcong Kolektiv je vůbec první Vietcong Komunitou na světě, která vyrobila z prvních dvou misí Přílet a Lékařský výjezd kratší film s určitou posloupností - příběh Seržanta První třídy Steva R. Hawkinse s podnázvem ''Kterak do Nui Peku přišel'' !

Je to na první pohled klasické sestříhané ''Gameplay'' video jako každé jiné, na které můžeme narazit. Nicméně oproti ostatním je zde zakomponováno několik móc dobrých, místy vtipných hlášek, které původně v těchto misích hráč neuslyší. Hlášky byly nahrány z jiných misích Kampaně jednoho hráče. A nejen to: Film v sobě skrývá i pár překvapení a vychytávek!

Video je možné zhlédnót jak zde na stránkách, ve své vlastní podsekci jménem Krátký Vietcong Film (CZ) , tak je i veřejně dostupné i na webovém portálu YouTube ! Největší Poděkování patří po právu členovi našeho Elit'áckého Kolektivu MUKADEmu-CZ, který naprostou většinu tohoto videa zprojektoval!

 

Přejít na Krátký Vietcong Film (CZ)

 

přejít na hlavní stránku Videa Elity

přejít na 1. část Elit'áckých videí

přejít na Videoupoutávku o Webu

 

zpět na Úvodní stránku