Vietcong - Red Dawn

 

 

    Vietcong - Red Dawn je samostatný datadisk navíc, s jedinou misí z průzkumného letu nad oblastí rýžových polí u řeky Khe Bana. Tato velmi těžká mise s vietnamskými ostřelovači a malými skupinkami VC jednotkami je pro hráče velkým oříškem. Úkolem mise je zachránit pilota sestřeleného ''Úháčka''. Na tento úkol je vysazen z dalšího vrtulníku seržant Steve R. Hawkins, kterému se podaří eliminovat skupinky nepřátelských vojáků, najít pilota a přivolat vrtulník pro odlet z oblasti. A tím je mise, která měla být původně vzdušnou patrolou úspěšně splněna.

Není žádným tajemstvím, že tato mise měla být sóčástí Vietconga 1 v Kampani. A to po velké misi, kdy byla provedena americká protiofenzíva na známý kopec Po Tlong Karai v údolí Khe Areh. Několik kilometrů severně od kambodžsko-vietnamských hranic. Jen ju (prý) jaksi vývojáři nestihli do jedničky dodělat. Pravděpodobně dodatečně tak učinili jako nápravu formou tohoto malého datadisku. Tento fakt navíc dokládá i popis mise z Hawkinsova deníku (příběhu). Přesněji řečeno na podstránce zde , kde je možné se dočíst o stručném postupu záchrany pilota ze sestřeleného ''Úháčka''.

Misi předchází mimo jiné i klasický brífing jako je tomu ve Vietcongu 1, tak i v datadisku Fist Alpha. Běžně však nebylo možné tento úryvek slyšet a ani vidět, ale nějaký uživatel svého kanálu na YouTube ho ze souborů v adresáři Vietcong nějakých šikovným způsobem našel a tak hráči a návštěvníci si mohou tuto týmovou instruktáž přehrát v níže umístěném videu. Bohužel kdo ví proč, ale brífing je nedotažený do konce a chybí v něm několik závěrečných sekund.

 


Hlavní MENU Red Dawnu s velmi dobrým večerním tématickým songem

 

 

 

Obrázky pro ukázku přímo z mise

 

 

Zachráněný pilot a následná evakuace 

Další ukázky obrázků lze najít ve Fotogalerii, počínaje fotkou zde

 

zpět na Úvodní stránku